У вас на порозі поліція. Правоохоронці стверджують, що за їхньою інформацією у квартирі міг статися злочин. Вони хочуть зайти всередину і переконатися, що все гаразд. Чи повинні ви пускати працівників поліції?
Давайте розберемося, в яких випадках поліція може увійти до квартири.
Держава гарантує своїм громадянам недоторканність житла. Ніхто не має права проникати до квартири без добровільної згоди особи або без рішення суду, сказано у кримінально-процесуальному законодавстві. Ви маєте повне право не впускати поліцію без рішення суду.
Якщо поліціянт ходить по квартирах у пошуках понятих або свідків злочину, це не дає йому право заходити до квартири. Ви можете поговорити з ним на сходах або взагалі не відчиняти двері.
А ще в житті трапляються ситуації, коли в самий невідповідний момент ламаються ключі, зачиняються двері або клинить замок. Все це дуже неприємно, але є вихід! Адже ви завжди можете викликати майстра, і це збереже ваші гроші, час та нерви.
А дізнатися більше подробиць про компанії, які займаються терміновим розкриттям замків в Одесі, ви можете у НАШІЙ СТАТТІ
Має, але лише у виняткових випадках. У законі про поліцію названо три причини, коли працівники правоохоронних органів можуть порушити недоторканність житла без рішення суду.
Після проникнення до квартири без рішення суду і без запрошенняпрацівник поліції повинен скласти протокол.
Стаття за темою: Чи може поліція може обшукати людину на вулиці?
З’ясуйте у поліції конкретну мету візиту: що їм потрібно і чому вони хочуть потрапити до квартири. Попросіть пред’явити жетон або службове посвідчення. Дайте правоохоронцям зрозуміти, що ви знаєте свої права і без рішення суду не впустите їх до квартири. Спілкуйтеся з поліцією впевнено, без образ і погроз.
Якщо поліція вимагає від вас письмових пояснень, попросіть залишити у дверях повістку з викликом до поліції. Ви не зобов’язані давати пояснення на першу вимогу поліції, це може бути зроблено пізніше.
Зателефонуйте сусідам або знайомим, які живуть з вами в одному будинку. Нехай вони будуть присутні під час розмови з поліцією. Якщо поліціянти поводяться агресивно, погрожують або намагаються зламати двері без рішення суду – викликайте «102» і повідомте про інцидент. Всі дзвінки по лінії «102» автоматично записуються, і, за потреби, ви можете використовувати цей факт на свою користь.
Читайте також: В яких випадках поліція може зупинити автомобіль і перевірити документи?
Фото: Нацполіція, tv.ua
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More