Українські банки не приймають до оплати деякі гривневі купюри, які були виведені з обігу Національним банком України. А також ті, що в обігу, але сильно пошкоджені.
Про це повідомила прес-служба НБУ.
За даними НБУ, з 1 жовтня 2023 року не приймаються до оплати купюри старих зразків, які були випущені в 1992-2001 роках, номіналом:
Також з цієї дати не приймаються до оплати монети номіналом 25 копійок, які були виведені з обігу разом з монетами 1, 2 і 5 копійок у 2019 році.
Читайте також: Що робити, якщо термінал не приймає купюри і як обміняти пошкоджені гривні
Українці, які мають такі купюри або монети, можуть обміняти їх на діючі грошові знаки в банках або в НБУ.
Але у разі, якщо купюра або монета пошкоджена, банк має право відмовити в обміні, якщо залишилося менше 55% від її площі. Але і в такому випадку є вирішення проблеми – можна звернутися до НБУ, де проведуть безкоштовне дослідження і вирішать питання про обмін.
НБУ закликає громадян перевіряти свої гаманці та сейфи на наявність старих купюр і монет, щоб у подальшому їх обміняти. Також громадян закликають не приймати такі гроші від інших осіб.
Також НБУ нагадує, що в Україні діють гривневі купюри номіналом 500, 200, 100, 50, 20, 10, 5, 2 і 1 гривня нових зразків, які були введені в обіг з 2003 року, а також монети номіналом 10, 5, 2, 1 гривня, 50 і 10 копійок.
Також ми розповідали, як заробити, порившись у старій скарбничці?
У Ростові-на-Дону російський суд засудив до увʼязнення в колонії суворого режиму 23 полонених українців –… Read More
Нещодавно президент США Дональд Трамп зупиняв військову допомогу Україні. На широкий загал цей крок пояснюється… Read More
В Одесі завершено опитування «Яким ініціативам у розвитку міського простору ви віддаєте перевагу?». З'ясувалося, що… Read More
За підсумками 2024 року до бюджету Одеси надійшло понад 835 мільйонів гривень від плати за… Read More
Голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак прокоментував рішення приєднати… Read More
Білгород-Дністровський прощається з підполковником Володимиром Анатолійовичем Гложиком, який тривалий час вважався зниклим безвісти. Read More