У неділю, 9 квітня, християни західної традиції відзначають Великдень

У неділю, 9 квітня, християни західної традиції відзначають Великдень

Сьогодні, в неділю, 9 квітня 2023 року християни західного обряду святкують Воскресіння Христове

Папа римський Франциск звершив великодню месу у базиліці Святого Петра у Ватикані. 86-річний понтифік, який переніс застуду днями, висловив глибоке занепокоєння ескалацією напруженості між ізраїльтянами та палестинцями та закликав міжнародну спільноту якнайшвидше зупинити війну в Україні.

Папа римский Франциск

Папа римський у пасхальний промовы закликав міжнародну спільноту якнайшвидше зупинити війну в Україні.

Чому дати Великодня у східному та західному обрядах не збігаються

325 року відбувся перший Вселенський собор в історії християнства (або Нікейський собор). Тоді було вирішено відзначати Великдень у першу неділю після весняного рівнодення та повного місяця.

Розбіжності з приводу дат Великодня виникли у 16-му столітті, коли католицька церква запровадила більш точний та сучасний григоріанський календар. Віруючі західного обряду перейшли на нього.

У східний обряд продовжив користуватися застарілим та неточним юліанським календарем. Тому виникли розбіжності в датах тих самих релігійних свят.

Великодні традиції у віруючих західного обряду

Багато правил у святкуванні Великодня у цих двох конфесіях схожі. І одні, й інші дотримуються посту та Страсного тижня. Ходять на службу до церкви у Велику суботу. Але віруючі західного обряду не постять так довго, до того ж їм можна вживати молочні продукти.

Обидві конфесії вважають Великдень сімейним святом та завершують святкову трапезу м’ясними стравами.

Найбільша відмінність — це те, що віруючі західного обряду мають особливий символ Великодня (Великодній кролик). Легенд про появу цієї традиції існує безліч, але одна з них — це те, що він приносить у кожну хату кошик із шоколадними солодощами та ховає їх удома чи у дворі.

Також важливо відзначити, що головними святковими стравами зазвичай є кролик, індичка чи курка, а не паска.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції