Новини Одеси та Одеської області

У Бахмуті, українському Cталінграді, росіяни йдуть як зомбі, щоб померти (огляд світових ЗМІ)

У Бахмуті, українському Cталінграді, росіяни йдуть як зомбі, щоб померти (огляд світових ЗМІ)

Свіжі перші шпальти світової преси про війну росії в Україні. Головні теми – візит президента України Зеленського до Сполучних Шатів, криваві бої за Бахмут, надання Укрїні ЗРК “Патріот”, прикмети переходу України з юліанського календаря до григорианського.

  1. Італія. La Repubblica «У Бахмуті, українському Сталінграді, – «Росіяни йдуть на нас, як зомбі»»

“Зеленський у Вашингтоні: захищаємо свободу”.

  1. «Corriere della Sera» – «Єдиний Захід: США та ЄС за мир Путін нас не виснажить»

  1. «The Daily Telegraph» – «На королівське прохання»

Українські діти співають для принцеси Уельської

Вони співали своїми маленькими серцями для своїх батьків ще в Україні на лінії фронту. Дитячий хор українських біженців виступив на службі королівських гімнів на особисте запрошення принцеси Уельської.

Майбутня королева похвалила дітей за їхню «мужність», назвавши шкільний хор «прекрасним прикладом того, як знаходити вогнища щастя, сенсу та втіхи» перед конфліктом.

Служба, що відбулася у Вестмінстерському абатстві минулого тижня, транслюватиметься завтра ввечері, а записи надіслані в Україну для перегляду їхніми батьками.

Інна Григорович, директорка української школи Святої Марії на заході Лондона, сказала, що 20 дітей віком від 7 до 11 років «відчули величезну відповідальність» перед своєю країною після того, як принцеса попросила їх заспівати. Один із дітей у хорі сказав, що вчора його батько у Харкові сказав йому, як «пишався мною і був вражений», коли дізнався, що його син співатиме у Вестмінстерському абатстві перед королівською родиною.

Однокласник із Маріуполя охарактеризував їхній виступ як «суперкрутий» та розповів про складність вивчити англійську лірику пісні «В гостях на сіні» до концерту.

Пані Григорович сказала: «Ці маленькі душі відчували величезну відповідальність, ніби вони були на місії там. Це надавало їм великої впевненості. Це був такий проникливий момент для них.

Принцеса Уельська, яка влаштувала захід, заздалегідь зустрілася з дітьми, «поставивши їм п’ятірки та по-справжньому підбадьоривши», коли вони готувалися співати перед переповненою аудиторією з 1800 гостей. Серед інших виконавців були оперний співак Алфі Бо та поп-зірки Крейг Девід та колишня Spice Girl Мел Сі, а актриса Крістін Скотт Томас та олімпійська чемпіонка Нікола Адамс виступили з читаннями. Так само вчинив і принц Уельський.

Пані Григорович сказала: «Хто міг би подумати, що принцеса Уельська дасть нам цю сцену у Вестмінстерському абатстві? Це буде з нами на все життя.

«Це було безцінно для дітей, особливо напередодні Різдва та всіх цих труднощів». Український шкільний хор заспівав «В гостях на яслах», виступ транслювався по телебаченню на всю країну. «На жаль, — сказала пані Григорович, — вони зазнали втрат у своїх родинах, а деякі діти страждають на посттравматичні стресові розлади.

«Є дідусі та бабусі, яких вони втратили на війні, а їхні тати перебувають на передовій. Для їхніх батьків дуже важливо знати, що хтось піклується про їхніх дітей у Великій Британії і дає їм безпеку, щастя та надію.

«Для дітей можливість поговорити з принцесою Уельською означала все. Вони почувалися знаменитостями. Тепер я маю велику місію — записати телевізійну програму і відправити її на передову, щоб їхні батьки могли побачити їхній виступ в абатстві».

Кенсингтонський палац опублікував листа, надісланого минулого місяця принцесою, із запрошенням шкільного хору співати в абатстві. У листі вона сказала, що після зустрічі з дітьми на попередніх заручинах вона була «вражена вашою мужністю і почуттям єднання в такий непростий час».

Вона охарактеризувала школу, чисельність якої різко зросла після російського вторгнення, як «рятувальне коло для всього суспільства» і похвалила пані Григорович за її «доброту, співчуття та непохитну відданість справі допомоги іншим».

Вона писала: «Дитячий хор церкви Святої Марії — чудовий приклад того, як можна знайти осередки щастя, сенсу та втіхи у скрутні часи.

«Для вас було б великою честю бути моїми особливими гостями [в абатстві]. Якщо не складно, я також хотіла б, щоб український хор Святої Марії склав для нас колядку!»

Захар Гуменний, 9 років, який переїхав до Лондона з України у серпні і чий батько залишається у Харкові, сказав: «Мені було дуже цікаво вперше побувати у Вестмінстерському абатстві та побачити принцесу та принца. Я співав пісні зі своїм хором і запалював свічку. Це було особливе для моєї родини.

«Мій тато сказав, що в мене все гаразд, і він пишається мною. Коли я розповів йому, він був вражений».

10-річна Поліна Колесникова, яка переїхала до Лондона в березні з Маріуполя, міста, зруйнованого російськими військовими, сказала, що виступ перед принцесою Уельською «був дуже крутим, і дуже хвилююче усвідомлювати, що ви знаходитесь в тому ж місці, що й королі та королеви та принцеси».

Вона сказала: «Я була така схвильована, коли дізналася, що буду там. До останнього моменту вони тримали це у секреті. Два-три тижні практики. «Усі мої бабусі та дідусі досі в Україні, але вся моя родина виїхала з Маріуполя під час війни. Зв’язок там досить поганий, тому ми телефонуємо один раз на тиждень, це залежить від того, як вони там, але  я сказав їм (про концерт), і вони чекають його

  1. Бельгія «De Morgen» – «Зеленський – новий Черчилль?

«Ніби він буквально вийшов із окопів»

  1. «De Standaard» – Олена Зеленська, найважливіший посол України, – «Мій гнів проти росіян, боюся, буде вічним»

  1. Данія «Jyllands-Posten» – «Чоловік, на якого полюють, приїхав із бункера до Байдена»

«Зеленський кожен божий день ризикує своїм життям»

Незважаючи на те, що він працює з бункера, історична поїздка Володимира Зеленського до США показала, що сьогодні він може побувати і на фронті, і за кордоном.

Символічно, що це сталося через 81 рік після того, як Черчілль здійснив небезпечну подорож до Сполучених Штатів, яка зрештою призвела до перемоги.

  1. «Mannheimer Morgen» – «Путін хоче “зламати” Patriot»

Війна в Україні: президент Росії не боїться американської ПРО. Співробітники BND затримані за підозрою в державній зраді

Глава Кремля Володимир Путін розкритикував постачання США зенітно-ракетних комплексів Patriot Україні. “Це просто означає затягування конфлікту”, – сказав 70-річний чоловік у четвер у Єкатеринбурзі, повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс”.

Водночас, він назвав озброєння старим і висловив сподівання, що Росія зможе подолати протиповітряну оборону. “Завжди є протидія”, – сказав він. Президент США Джо Байден пообіцяв Президентові України Володимиру Зеленському під час його візиту до США, що він поставить систему протиракетної оборони Patriot у рамках пакету допомоги у розмірі 1,74 мільярда євро.

За словами Путіна, системи протиповітряної оборони Patriot працюють не так добре, як російські С-300.

«Проте ті, хто воює з нами, вважають, що це оборонна зброя. Добре, ми це беремо до уваги”, – сказав він. Він заявив, що Росія «зламає» Патріот. За словами Путіна, українська військова промисловість досягла межі своїх можливостей, тоді як російська все ще може нарощувати виробництво озброєнь.

Кремль готовий до переговорів

Майже через десять місяців після початку агресивної війни проти України Путін дав зрозуміти, що готовий до переговорів. “Всі збройні конфлікти закінчуються переговорами, і, на відміну від України, Росія ніколи не відступала”, – заявив Путін у четвер у Єкатеринбурзі. Крім того, українське керівництво самоусунулося від переговорів.

“Чим раніше Київ зрозуміє, що переговори необхідні, тим краще”. Однак Київ не хоче розпочинати переговори доти, доки з України не буде виведено всіх російських військових, включаючи Крим, який Росія вже анексувала у 2014 році.

Путін назвав війну в Україні необхідною для захисту інтересів російського населення, що там проживає.

Адже у 2014 році було розв’язано війну проти цих людей, які вважають себе частиною Російського світу. У той час сепаратисти, що підтримувалися Москвою, в сепаратистських Донецькій та Луганській областях відкололися від Києва і почали збройний конфлікт.

“Все, що відбувається, і все, що пов’язане з військовою спецоперацією, – це абсолютно вимушений, вимушений захід”, – сказав Путін, повідомляє державне інформаційне агентство ТАРС.

Федеральна прокуратура заарештувала співробітника Федеральної розвідувальної служби (БНД) за підозрою у державній зраді. Стверджується, що він передав інформацію російській розвідці, як заявила влада в Карлсруе в четвер.

Німця заарештували напередодні у Берліні. Крім того, у квартирі та на робочому місці обвинуваченого та ще однієї людини було проведено обшуки.

  1. Іспанія «El pais» – «Бахмут чинить опір у найкривавішій битві України»

  1. «El mundo» – «Україна відвертається від російського Різдва»

Київський патріарх просить використати дату 25 грудня замість православного календаря

  1. Ірландія «Irish Times» – «Patriots США можуть посилити оборону України, але не змінять правила гри»

  1. Франція «Le monde» – «США та Україна зміцнюють свій союз»

Під час своєї першої поїздки за кордон з початку війни президент Зеленський був прийнятий у середу, 21 грудня, у Білому домі та у Конгресі.

«Ваші гроші — це не благодійність, — наполягав він, — це інвестиції у міжнародну безпеку та демократію.

Джо Байден підтвердив нову військову допомогу на суму 1,8 мільярда доларів, включаючи ракетну батарею Patriot.

Посилаючись на нову республіканську більшість, що з’явилася після проміжних виборів, Володимир Зеленський сказав, що, на його думку, буде двопартійна та двопалатна підтримка.

Путін: «Країна та уряд віддадуть все, що армія запросить”, сказав російський президент. Це вказує на бажання підготувати нові сили та солдатів

Макрон «Я не хочу, щоб наступного дня переговори вели лише китайці та Туреччина, – сказав президент Франції.

  1. Ізраїль «The Jerusalem Post»- Подія року

Удари, які 2022 рік завдав популізму та ісламізму, бліднуть порівняно з тим, що сталося в Україні

  1. «WP» – «Небезпечний шлях Зеленського до візиту до США вимощено секретністю»

  1. Канада «The Globe and Mail» – «Різдво в Києві: порожні торгові центри, солдати готуються до атаки 25 грудня»

У ТРЦ Dream Town на півночі Києва минулої суботи був відсутній різдвяний настрій. Зазвичай торговий центр – найбільший у столиці – був би наповнений покупцями та їхніми дітьми та обставлений ялинками та прикрасами.

Того ранку уявно-святковий настрій миттєво розвіявся після звуку сирени повітряної тривоги. Магазини опустили свої сталеві віконниці, і всі в торговому центрі вибігли на вулицю, деякі до найближчих станцій метро, які водночас є бомбосховищами. Жодні російські ракети чи безпілотники не вдарили по місту – це було напередодні – і приблизно до 14:00. співробітники магазину та покупці знову просочилися туди.

Однією з покупців була 32-річна Олександра Ліонова, яка працює перекладачем і секретарем у посольстві Кувейту. Вона купила книжку, український переклад «Легкої фантастики» Террі Пратчетта, і передала її жінці середнього віку в маленькому кіоску, яка запаковує подарунки за невелику плату.

«Ми, українці, будемо святкувати Різдво, незважаючи на війну, але святкування буде скромним, і моя родина може не встановлювати ялинку», – сказала пані Лєонова.

«Гучного святкування з феєрверками у нас точно не буде. Під час війни не варто влаштовувати феєрверки. Гучні звуки налякали б людей».

ТРЦ Dream Town – це сучасне диво американського стилю за українськими мірками.

Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції