Альона Боброва – дружина військовополоненого Віталія Гіренка, вже три роки живе надією на повернення чоловіка. За ці тривожні літа очікування вона написала йому близько півсотні листів, але не впевнена, що Віталій їх отримав. Від нього прийшла лише одна звісточка. Три роки Альона і всі рідні живуть у режимі очікувань і сподівань. Як то – жити у невідомості й боротися за повернення свого коханого, підтримувати тих, у кого в російському полоні рідні, боротися і не здаватися – ділиться мужня жінка.
Подружжя Альони Бобрової і Віталія Гіренка живе в місті Ізмаїл. Віталій служив у Прикордонному загоні.
Час від часу прикордонники з Ізмаїла несли вахту на острові Зміїний. Так сталося и напередоднi повномасштабного вторгнення. 24 лютого 2022 року Альона зателефонувала чоловікові, але він просив її не хвилюватися.
– Віталій хотів мене заспокоїти, переживав за мій стан, бо я носила нашу дитину. Він писав, що то просто були попереджувальні постріли і відповідав: «Все нормально. Не переживай», – згадує Альона. – Зв’язок був до 17-ї години цього дня.
Потім були довгі години інформаційного вакууму. Чоловік був поза зоною. А згодом Президент України повідомив, що всі прикордонники загинули і що їх усіх нагороджено посмертно.
– Мені стали телефонувати родичі і знайомі, запитували, чи я чула, що сказав Президент, підтримували і співчували. Я не хотіла вірити, що ось так, у перший день війни, російська орда може обірвати життя мого коханого. Я ридала цілу ніч. А вранці приїхав мій тато і забрав мене зі старшим сином до себе. Я була на сьомому місяці вагітності, – розповідає Альона.
Потім почався розшук. Альона шукала і вірила, що її Віталій живий. Так натрапила на російські новини і побачила, як військовополонених зі Зміїного знімають із судна і садять в автобус Севастополь – Одеса. Жінка впізнала серед них свого чоловіка. А потім через рік група “Про тих, про кого мовчать” вийшла на російський канал “Подари надежду”.
– Я зраділа, що чоловік живий. І подумати не могла, що він буде у полоні так довго, – ділиться Альона.
Жінки військовополонених створили групу «Про тих, про кого мовчать». Всі разом їздили в Київ, до координаційного штабу поводження з військовополоненими. Їм казали, що про всіх знають, все тримають на контролі. За кожного борються.
Жінки ж виходили на мирні акції, щоб повернути додому українців. Виходив і старший син – йому дванадцять років і він підтримує маму і кожен обмін чекає на Віталія.
Згодом на контакт з Альоною вийшли представники російського каналу «Подари надежду» і запитали, чи хоче вона поговорити зі своїм чоловіком. Зв’язок був по телеграму. Відчувалася скутість Віталія під час розмови – зрозуміло, що його попередили, про що можна говорити, а про що ні. Обоє пораділи цій короткій зустрічі.
– З офіційних джерел ми не дуже можемо почерпнути якусь інформацію. В основному розповідають хлопці, які повернулись із полону. Вони зв’язуються з нами, розказують про життя за гратами, – розповідає Альона.
Ніхто не знає, кого і коли обміняють. Просто заходять в камеру і називають прізвища тих, кому потрібно вийти. Інші лише здогадуються, куди кого відправили – по етапу чи на обмін.
Віталій Гіренко був у колоніях Курська і Оскола. А 9 грудня минулого року, якраз коли йому виповнилося 40 років, його перевели з Олексіївки в Тулу. Хлопці казали, що бачили у нього шрами після побоїв.
– Коли я дізналася, що мій чоловік – єдиний із захисників Зміїного, якого не обміняли, впала у розпач. Це був просто шок. Ми надіялись, що всіх обміняють. Їх було 80 військових і двоє цивільних. Нам обіцяли за всіх. Чому його залишили там одного, ніхто не може пояснити.
Дуже переживає за свого сина і за всіх, хто там перебуває, мама Віталія. Щоб хоч чимось допомогти нашим військовим, вона ходить плести маскувальні сітки. І дуже сподівається на скору зустріч із сином.
Наразі Альона та мати Віталія знову збираються до координаційного штабу поводження з полоненими, щоб нагадати про тих, про кого мовчать.
Дружина пише листи своєму коханому щомісяця. Відправила майже півсотні листів, однак не знає, чи він їх отримує. Знає лише, що він отримав фотокартку свого сина, якого ще ніколи не бачив. Сестра чоловіка Світлана звернулася до їхнього уповноваженого з прав людини. Тоді йому передали фотографію. Так Віталій дізнався, що у нього народився син.
– Ім’я дитині вибирали на сьомому місяці вагітності. На цьому наполягла я. А Віталій казав: «Куди ти поспішаєш, ще є час». Зійшлися на імені Дмитро. Планували, що Віталій повернеться з вахти і піде зі мною на партнерські пологи, – розповідає Альона.
За три роки українських військовополонених всього один раз відвідали представники Червоного Хреста. Просто росіяни їх ігнорують, каже жінка. Зате у нас вони регулярно відвідують російських полонених.
– Наша зустріч буде найбільшим щастям. Я буду плакати і зацілую його. Зараз стримуюсь, стараюсь не плакати, щоб маму Віталія не тривожити. Ми всі дуже чекаємо на його повернення, – каже Альона. – А ще переживаю за те, як ми будемо жити, коли Віталій повернеться. Адже ми більше у розлуці, ніж у шлюбі. Він за ці роки багато пережив. Кажуть, що деякі ламаються. Але дуже надіюсь, що ми разом знайдемо сили для відновлення.
Читайте також:
Місто Одеса в ніч на 19 квітня знов зазнало удару російськими ударними дронами. Сили ППО… Read More
Увечері 18 квітня російські військові здійснили комплексний ракетний напад на Одеську область, застосувавши балістичну та… Read More
У птахівництві немає дрібниць. Будь-яке, навіть незначне, відхилення в раціоні курей може відчутно позначитися на… Read More
Землетрус магнітудою 3,5 бала стався ввечері 18 квітня в сейсмічній зоні Вранча на території Румунії.… Read More
Здоров'я та довголіття наших пухнастих друзів безпосередньо залежить від якості їхнього харчування. Правильно підібраний корм… Read More
Одещина підбила підсумки опалювального сезону 2024/25. Протягом зими енергетики ДТЕК відновили електропостачання мільйона родин, попри… Read More