Цьогоріч чудовому мальовничому селу Рівне Тарутинської громади виповнилося 185 років. До 1945 року Рівне називалось Купоран. Назву змінили, але мешканців так і продовжили називати купоранцями. Ми завітали до цього гостинного села на святкування Дня слов’янської писемності.
Якщо ви створюєте бізнес і прагнете, щоб він був вдалим, – візьміть на роботу впертого купоранця, і він обов’язково доведе будь-яку справу до кінця. Якщо справляєте весілля, то запросіть тамадою веселого купоранця, – ваші гості будуть у захваті.
Мешканці села поважають і шанують свої національні традиції. Кожна дитина тут змалечку розмовляє болгарською мовою, тут усім селом влаштовують традиційні народні свята. Тому не дивно, що День слов’янської писемності в Тарутинській громаді вже 25 років святкують саме в Рівному. Останні роки свято не проводилося, але в цьому році його відновили.
Зранку чепурні мешканці села почали збиратися на майданчику біля Будинку культури. Від Рівненського ліцею до клубу вирушила святкова процесія діточок, вбраних у національні костюми з літерами з абетки, українськими прапорами та різнокольоровими кульками. Саму Абетку несли справжні Кирило і Мефодій – хлопчики-близнюки, яких так і звуть.
Народилися брати Кирило і Мефодій в дружній родині Надії і Івана Дойжі у селі Лужанка Рівненського старостинського округу. Причому народилися вони саме 24 травня. У родині шестеро діточок, мама й тато займаються тваринництвом – розводять овець, поросят, тримають корову. Цього року Кирило і Мефодій стали справжнім талісманом етнографічного фестивалю «Слов’янська мова – душа народу».
Урочисте відкриття етно-фестивалю розпочалося на площі з хореографічної композиції, в якій взяли участь близько ста учасників. Далі дійство перемістилося в повний глядачів концертний зал.
На початку програми присутніх привітали Сава Чернєв – голова Бессарабської селищної ради, Светослав Іванов – Генеральний консул Болгарії в Одесі, Михайло Радєв – віце-президент асоціації Болгар України та інші. Братів Кирила і Мефодія разом з мамою Надією привітали особисто, запросивши на сцену, – діти були у захваті.
Вже після концерту я запитала братів, чи подобаються їм їхні імена, і з’ясувалося, що більше любить своє ім’я Мефодій: «Бо з таким іменем більше нікого немає – тільки я!».
А потім почалася яскрава концертна програма.
Чудовими виступами глядачів радували народні танцювальні та вокальні колективи, оркестри та солісти з Тарутинської громади, а також колективи з Арцизької громади і з містечка Твардиця (Молдова).
– Я в захваті від сьогоднішнього концерту, виступи були неперевершені. Давно не бачив такого яскравого фестивалю і стільки талановитих артистів, – відзначив консул Светослав Іванов.
Наприкінці свята було багато нагород, привітань, подарунків для колективів і, звичайно, частування духмяним, наваристим курбаном, іншими болгарськими стравами і обов’язково вином зі смаком бессарабських степів.
Читайте також:
В Одесі, на 4-й станції Великого Фонтану, планують облаштувати новий сучасний громадський простір з елементами… Read More
На фоні високої солоності води в Куяльницькому лимані спостерігається масове розмноження артемії – унікального прісноводного… Read More
Вітаємо з суботою, друзі! Час відпочити та посміятися від душі! Ми підготували для вас добірку… Read More
Згідно з прогнозом наукових лабораторій, сьогодні, 19 липня, рівень геомагнітної активності залишиться в безпечних для… Read More
У ніч на 19 липня Одесу атакували понад два десятки ворожих безпілотників. Після інтенсивної стрілянини… Read More
Поки показник термометра зашкалює вище +30 і від літньої спеки нема куди подітися, магазини потроюють… Read More