Новини Одеси та Одеської області

Сьогодні, 11 липня, Всесвітній День шоколаду: трохи про історію ласощів

Сьогодні, 11 липня, Всесвітній День шоколаду: трохи про історію ласощів

Щороку 11 липня шанувальники солодкого святкують Всесвітній день шоколаду. Зокрема, цей день відзначають у Швейцарії, Німеччині, Італії та в Україні.
День шоколаду – відносно молоде свято, але з кожним роком воно стає дедалі популярнішим. «Одеське життя» впізнавало історію «солодкого» свята.

Історія шоколаду

Шоколад рідкий

Батьківщиною шоколаду називають Центральну та Південну Америку. Стародавні індіанці майя та ацтеки змішували обсмажені зерна какао з водою, гірким перцем та ваніллю, створюючи напій із гострим та гірким смаком. А слово “шоколад” походить від “чоколатль”, що означає “гірка вода”.

До Європи шоколад привезли іспанські конкістадори. Вони оцінили його високу енергетичну цінність, і тому вживали його не як десерт, а як засіб зміцнення фізичної сили та витривалості. Адже шоколад спочатку був не солодкий, а дуже гіркий. І лише після додавання до нього цукру шоколад припав до двору багатої аристократії Європи. Лише на початку 17 століття шоколад почали додавати молоко, мед і різні спеції.

А широко поширений зараз твердий шоколад був запатентований у 1828 році, коли голландець Конрад ван Гутен навчився вичавлювати олію какао з какао тертого.

За деякими даними, першу шоколадку створили 1847 року в Лондоні. Однак французи стверджують, що роком раніше паризький кондитер Жан П’єтро вже одержав твердий шоколад.

Наразі світовими лідерами з виробництва шоколаду є Бельгія, Швейцарія та Франція.

Як відзначають свято шоколаду

День шоколаду

Всесвітній день шоколаду було засновано 1995 року. Активісти запропонували святкувати його 11 липня. І з того часу це свято стало нехай неофіційною, але улюбленою урочистістю багатьох людей.

Цього дня світові кондитерські фабрики влаштовують дні відчинених дверей. Відвідувачам розповідають про шоколад та показують майстер-класи з його виготовлення.

У деяких країнах існують свої традиції святкування. Так, в Ісландії досі палять багаття в День шоколаду, висловлюючи таким чином свою повагу до ласощів.

У Швейцарії створили “шоколадний” потяг, який возить усіх бажаючих місцевими фабриками.

А в Німеччині взагалі збудували цілу шоколадну країну – Шоколандію. У День шоколаду сюди з’їжджаються ласуни та об’їдаються ласощами.

Чим корисний шоколад?

Шоколад, плитка

Шоколад – один з небагатьох ласощів, корисних для здоров’я. Він нормалізує тиск, стабілізує працездатність серця і позитивно впливає на стан нервової системи, стимулює викид гормонів щастя – ендорфінів, допомагаючи боротися з депресією і, до того ж, є відмінним афродизіаком.

Найбільш корисним є гіркий чорний шоколад із вмістом какао-бобів понад 70%. Його регулярне споживання захистить вас від онкології, інфаркту, інсульту, допоможе покращити пам’ять, зір та загальну концентрацію.

Тож сьогодні на честь свята цілком можна порадувати себе плиткою улюбленої солодощі. Тільки не слід забувати, що норма темного шоколаду на день складає 30-50 г. Білий та молочний шоколад без шкоди для здоров’я можна їсти в кількості не більше 20 г на день. Але за високого фізичного навантаження можливе збільшення норми в 1,5 разу.

З чим не можна їсти шоколад

Шоколад небажано запивати каву, адже сам він містить велику кількість кофеїну і таке поєднання може навантажити серце.

Обережно слід вживати шоколад із морозивом або фруктами, особливо бананами. Таке поєднання дуже смачне, але також висококалорійне.

Крім того, дієтологи не рекомендують часто вживати білий шоколад – через відсутність тертого какао він практично не приносить користі організму.

А який шоколад ви любите?

У День шоколаду “Одеське життя” бажає своїм читачам чудового шоколадного настрою та життя “в шоколаді”.

день шоколаду, привітання

Фото з відкритих джерел

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції