Статті

Скільки ветеранів Другої світової війни та визволителів міста живе в Одесі

8 травня ми відзначали День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Українці, зокрема й одесити, зробили великий внесок у цю перемогу. "Одеське Життя" дізналося, скільки ветеранів тієї війни дожили до наших днів.

Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих, хто віддав життя за майбутнє країни, висловлюємо повагу до тих, хто боровся проти фашизму і вистояв у цій боротьбі. Особливо важливо це зараз, коли в Україні триває війна проти її народу, проти демократії та права будувати власне життя.

Одесити ніколи не забували про воєнну історію Одеси. Дедалі частіше згадуємо ми її і зараз, коли на собі можемо відчути все те, що відчували жителі міста в роки минулої війни. Це об’єднує нас сьогодні і дає сили вистояти.

Одесити воювали на різних фронтах і напрямках, багатьом довелося дійти до Берліна, але особливим щастям для них було захищати і звільняти рідне місто від ворога. На жаль, людське життя нетривале, і ветерани невблаганно йдуть у свій останній бій. З кожним роком їх залишається все менше, але ми пам’ятаємо і шануємо їхній подвиг. 

За даними ветеранських організацій, в Одесі станом на 1 березня 2024 року проживає 33 учасники бойових дій, усі вони старші за 95 років. 

Також у місті живуть 205 ветеранів Другої світової війни — їм від 89 до 95 років.

«Дітей війни», тобто тих, хто народився до 1 вересня 1945 року, в Одесі проживає +33 тисячі осіб.

10 квітня 1944 року війська 3-го Українського фронту за участю партизанів і підпільників звільнили Одесу від нацистських окупантів. Нині в Одесі проживає тільки один учасник Другої світової війни, який брав участь у визволенні рідного міста. Це — Євгеній Семенович Ахлупін, зараз йому 98 років. 

Щодо Одеської області, то тих, хто безпосередньо брав участь у бойових діях під час Другої світової війни, тут проживає 61 особа. 

Ветеранів війни серед жителів області — 255391 особа.

Крім того, багато жителів області мають статус «діти війни», таких в Одеській області — 50840 осіб.

Share
Ирина Сорокина

Начинала свою деятельность в далеком 1989 году корректором в редакции «Вечерней Одессы». Через несколько лет стала литературным редактором, работала во всеукраинском журнале «Пассаж». И наконец, доросла до корреспондента газеты «Одесская жизнь». Моя журналистская «парафия» — материалы по культуре и истории.

Останні статті

  • Статті

Вони втратили все і розпочали з нуля: три історії переселенців на Одещину

У селищі Бородіно ще до війни за підтримки держави був побудований соціальний Центр для постраждалих… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

Чергою з кулемета: на Одещині військові знешкодили морську міну (відео)

На узбережжя Одещини викинуло чергову морську міну, яку було оперативно знищено українськими військовими. Про це… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Відновлення після війни: як військовий починав нове життя після поранення

14 лютого 2023 року військовий Віталій Верес отримав важке поранення під час оборони Бахмута, коли… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Будинки покинули, а калину — забрали: історія одного вимушеного переселення

Вересень. Налилася червоним кольором калина, яка є одним із символів України. Колектив обласного центру національних… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

В Одесі та Одеській області стався землетрус: що відомо (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

16 вересня 2024 року мешканці Одеси та регіону відчули підземні поштовхи. У будинках гойдалися люстри,… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Пам’ять Володимира Панченка вшанували у Любашівці

Другого вересня, у день народження митця, якому мало виповнитися 70 років, в медіацентрі Любашівської публічної… Читати далі

2024-09-16