Новини Одеси та Одеської області

Що писала світова преса про ракетний удар по Польщі 

Що писала світова преса про ракетний удар по Польщі 

Перші шпальти світових змі про війну росії в Україні

Велика Британія. «The Times» – Київ просить західну ППО

Україна зажадала додаткових західних ППО після того, як загибель двох людей у ​​Польщі, яка загрожувала конфронтацією НАТО з Росією, була приписана до радянських ракет, яка, мабуть, дала осічку.

Заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов заявив під час візиту до Великобританії, що Києву необхідне найкраще озброєння для захисту від щоденних крилатих ракет та безпілотників-камікадзе з Росії. Він сказав, що президент Путін несе відповідальність за смерть на зерносховищі приблизно за чотири милі від кордону з Україною. “Це результат російських ракетних ударів по українській інфраструктурі”, – сказав він, хоча і визнав, що використання його урядом зброї радянських часів іноді призводило до “нещасних випадків”.

У вівторок українські сили спробували перехопити понад 80 російських ракет, націлених на цивільну інфраструктуру. Уламки припускають, що ракета 5В55К, яку використовує Україна, могла збитися з курсу, що призвело до вибуху в Пшеводові. Кремль заперечував відповідальність.

“i” – “Страшна правда про помилки під час війни”

Всередині бойового штабу НАТО, коли лідери затамували подих і президенти та прем’єр-міністри на Балі схоплювалися з ліжок посеред ночі. Це показує, наскільки вони бояться поширення війни в Україні.

Австрія. «Der Standard» – «НАТО не бачить цілеспрямованої атаки на Польщу»

Вважається, що смертельним ударом стала несправна ракета з України

Підпис під фото: Такі глави держав і урядів, як Джо Байден, Олаф Шольц, Еммануель Макрон, Ріші Сунак і Джастін Трюдо, зустрілися на полях саміту G20 на Балі, Індонезія, на імпровізовану кризову зустріч, щоб обговорити інцидент у Польщі. Міжнародна дипломатія здебільшого відреагувала спокійно.

Бельгія. «De Standaard» – «Українські біженці теж сплять на вокзальних лавках»

Після дев’яти місяців війни хвиля солідарності з біженцями досягла своєї межі. Люди, яким потрібний притулок, змушені випадково звертатися до OCMW.

А поки що вони сплять у притулку для безпритульних чи на Південному вокзалі у Брюсселі.

Олені (42 роки) після довгого шляху від кордону з Росією через Краків та Турне до центру реєстрації українських біженців на Південному вокзалі Брюсселя минулого тижня співробітники Fedasil сказали, що Бельгії нема де її прийняти.

«Вони запитували, чи є у мене бельгійські друзі чи знайомі, чи можу я сама знайти місце для ночівлі», — каже вона в коридорі притулку брюссельської організації бездомних Samusocial.

“Я сказала ні. Вони сказали, що не можуть мені допомогти, що всі місця зайняті і мені доведеться шукати самої. Це був шок”, – каже Олена.

Вона отримала контактні дані Samusocial від співробітників реєстраційного центру. Так вона опинилася у будівлі у Кукельберзі. Спочатку це місце служило для прийому українців, які гостро потребували, прибувши, коли стійка реєстрації була закрита. “Але останнім часом все більше і більше людей повертаються до нашого порога, навіть після реєстрації”, – говорить Магалі Пратте з Samusocial.

Оскільки будівля на двадцять місць часто переповнена, некомерційна асоціація за погодженням з залізною дорогу також вкладає українців спати в терміналі Eurostar на Південному вокзалі. Залізнична компанія підтверджує це. «За останні два місяці там переночували 75 українських біженців, – каже Пратте. «У стільцях, на лавках чи на підлозі, під ковдрами, які ми їм даємо. Сім’я із восьми чоловік ночувала там три дні. Їх може і не бути надворі, фактично вони бездомні».

Це нове для українських біженців. З початком війни їм було надано статус тимчасового захисту, і вони йдуть іншим шляхом, ніж інші біженці. Солідарність теж була великою: бельгійські сім’ї приймали людей під девізом #PlekVrij, і вперше з часів Другої світової війни було збудовано аварійні села. Але за дев’ять місяців українці все ще сплять на станціях.

Відповідно до звичайної процедури, після реєстрації в імміграційному управлінні, Fedasil виділяє їм місце прийому в одному з трьох регіонів – зазвичай після зупинки в транзитному центрі Ariane у Волуві.

У першій половині жовтня Fedasil розмістив там ще 250 українців, відтоді жодного. Центр переповнений, потік до регіонів щільний (дані на 24 жовтня). Більш того, тепер центр також використовується для прийому осіб, які шукають притулку, тому два шляхи все ще перетинаються. «Що ми говоримо українцям, котрі сьогодні просять притулку? Що їм слід звертатися безпосередньо до Асоціації фламандських міст і муніципалітетів», — каже Ліс Гіліс із Fedasil.

За даними Samusocial, таке повідомлення щодня одержують близько сорока українців. Кілька тижнів тому Асоціація фламандських міст і муніципалітетів повідомила в газеті De Morgen про «все більшу кількість муніципалітетів, де люди раптово з’являються незаплановано», шукаючи місце для нічліга навмання.

За словами Гіліса, особливо у Валлонії практично немає вільних місць.

У Фландрії, згідно з урядовим інструментом житлового будівництва, ще є близько 650 вільних будинків.

За словами міністра житлового будівництва Матіаса Діпендале (N-VA), це пов’язано з тим, що адміністрації «резервують місця для українців, які вже мешкають на їхній території».

При цьому далі передбачаєтсья відтік українців із прийомних сімей: у міру затягування війни такі сім’ї все частіше припиняють приймати для проживання біженців.

Польща «Dziennik Polska» – «Польщі нічого не загрожує – кажуть презідент і прем’єр міністр»

Президент Дуда: Це був не напад Росії, а випадковість: – Я рішуче наголошую, що немає жодних ознак того, що це був навмисний напад на Польщу, – заспокоює президент Анджей Дуда.

«Gazeta Wyborcza» – «Це не було нападом на Польщу»

– Це була не ракета, націлена на Польщу, а, ймовірно, українська зенітна ракета та прикра випадковість, – заявили президент Анджей Дуда, прем’єр-міністр Матеуш Моравецький та голова НАТО Єнс Столтенберг. Вибух у Пшеводові забрав життя двох людей

Перші повідомлення, ще у вівторок, говорили про російську ракету або навіть про дві ракети, що впали в районі Любліна. Польща хотіла активувати ст. 4 Вашингтонського договору, в якому йдеться, що сторони повинні консультуватися одна з одною «щоразу, коли, на думку будь-якої з них, територіальна цілісність, політична незалежність чи безпека перебувають під загрозою».

Тепер він більше не просить про це.

Іспанія «ARA» – «Деталізований консенсус G-20 включає Китай і робить Путіна більш ізольованим»

  • Сі Цзіньпін визнав, що «більшість» засуджує вторгнення в Україну та відкидає застосування ядерної зброї.
  • НАТО підтверджує, що ракета, яка впала у Польщі, була українською, але Зеленський наполягає на тому, що винна Москва

Франція «Libération»: «Україна – жах зими»

  • Перебої з електрикою, непрохідні дороги, проблеми із постачанням…
  • Настання екстремальних температур непокоїть людей.
  • Погано підготовлена та погано оснащена російська армія здається особливо вразливою.

«AD» – «Світ зітхнув із полегшенням: Росія не нападала на Польщу»

Підпис під фото: Судово-медичні експерти досліджують вирву від бомби, яка, ймовірно, утворилася через те, що українська ракета ППО «відлетіла» у бік польсько-українського прикордонного села. На мить подумали, що то російська ракета.

Підготував Cергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції