Новини Одеси та Одеської області

Що чекає на українців у липні: нові правила, штрафи, заборони

Що чекає на українців у липні: нові правила, штрафи, заборони

Перерахунок прожиткового мінімуму, запуск реєстру руйнувань, нові правила для автолюбителів, штрафи за електросигарети, заборона на піротехніку та гучний транспорт, а ще підвищення тарифів в одеських маршрутках… Що відомо про ці та інші нововведення липня 2022 року? Відповідь на це запитання шукала Одеське життя.

Підвищення прожиткового мінімуму

Прожитковий мінімум

За словами директора департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України Олени Охріменко, у зв’язку з перерахунком прожиткового мінімуму в липні українці отримають нові пенсії та допомогу .

«Все, що заплановано на сьогодні, буде виконано»,

– запевнила вона в ефірі телемарафону.

За її словами, найближче підвищення – це перерахунок через зміну прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Це дозволить збільшити мінімальну пенсію та виплати, які залежать саме від прожиткового мінімуму. Перерахунок провели із 1 липня.

Для різних категорій українців «мінімалка» складе:

  • 2201 грн – для дітей віком до 6 років;
  • 2744 грн – для дітей віком від 6 до 18 років;
  • 2600 грн – для працездатних осіб;
  • 2027 грн – для осіб, які втратили працездатність;
  • 2508 грн – загальний показник на одну особу з розрахунку на місяць.

Наскільки збільшать пенсію та соцвиплати?

пенсія україна 2021

Мінімальну пенсію збільшать на 93 грн, а максимальну – на 930 грн. Також українцям підвищать надбавку за стаж – до 20,27 грн за кожен рік, що перевищує норму. А ще підвищать мінімальний 100% гарантований розмір аліментів – до 2201 грн на одну дитину до 6 років і до 2744 грн на дитину від 6 до 18 років.

Запуск реєстру руйнувань

Реєстр руйнувань

За даними заступника міністра інфраструктури Анатолія Комирного, вже в липні в Україні запустять у роботу новий функціонал реєстру зруйнованого російськими окупантами майна українців.

«Кілька місяців тому у додатку «Дія» було запущено прийом заявок про пошкоджені чи зруйновані об’єкти, це квартири чи будинки. Зараз ми розширюємо цей функціонал нашим «Реєстром» будуть задіяні органами місцевого самоврядування, які проводитимуть аналіз цих об’єктів, робитимуть детальні висновки, які зроблять ці заявки справді юридично значущими»,

– розповів Анатолій Комирний.

За його словами, все це дозволить зробити інформацію юридично значущою та допоможе у відстоюванні прав українців на компенсацію, у тому числі у міжнародних судових інстанціях.

Скасування «нульового розмитнення»

розмитнення авто

З 1 липня розмитнення автомобілів знову стало платним. Відповідний законопроект №7418 підтримали у Верховній Раді ще 21 червня.

Тепер платникам єдиного податку першої, другої та третьої групи, а ще підприємствам, які не сплачують ввізне мито, доведеться знову платити за товари. За ввезення авто з-за кордону також потрібно буде сплатити ПДВ та акциз. При цьому в законі звільнили від сплати обов’язкового держстрахування покупців легкових автомобілів із одним або декількома електродвигунами.

Автострахування подорожчає

З 1 липня в Україні підвищилися ціни на обов’язкове автострахування на 10-20%, а також розмір виплат за такими страховками. Це пов’язано із ухваленими в Нацбанку змінами, спрямованими на наближення українського ринку страхування до європейських стандартів.

Зокрема, розмір страхових виплат із обов’язкового страхування цивільної відповідальності (ОСЦПВ) у полісах з 1 липня збільшиться:

  • з 130 до 160 тис. грн , у разі заподіяння шкоди майну;
  • з 260 до 320 тис. грн при заподіянні шкоди життю та здоров’ю (на одного потерпілого);
  • з 50 до 80 тис. грн за шкоду майну при «європротоколі», тобто самостійному оформленні документів про ДТП без виклику Нацполіції.

Також для захисту українців від шахраїв інформацію щодо укладених електронних договорів «Зелена карта» вноситимуть до єдиної бази даних.

Новий механізм підготовки та перепідготовки водіїв

Підготовка водіїв

Відповідно до постанови затвердженої МВС, починаючи з 24 червня в Україні діють праві правила отримання прав водія. Тепер для отримання права на керування автолюбителем потрібно:

  • пройти теоретичну підготовку в автошколі та отримати свідоцтво, яке діє один рік (без складання внутрішнього іспиту);
  • скласти теоретичний іспит у сервісному центрі МВС для отримання можливості надалі проходити практичне навчання;
  • вибрати автошколу для практичної підготовки та пройти там навчання;
  • скласти внутрішній практичний іспит та отримати свідоцтво в автошколі, що діє 2 роки;
  • І на закінчення – скласти практичний іспит у сервісному центрі МВС та отримати посвідчення водія.

Штрафи за вейп та айкос

вейп, айкос

З 11 липня набуває чинності антитютюновий закон №1978-ІХ, в якому електронні пристрої для куріння прирівняли до звичайних цигарок, кальянів та е-цигарок.

Електронні сигарети буде заборонено продавати неповнолітнім, а також використовувати у громадських місцях, зокрема: кафе, барах, ресторанах, літніх майданчиках, таксі, вокзалах, аеропортах, зупинках громадського транспорту, ліфтах, підземних переходах, місцях загального користування житлових будинків, дитячих майданчиках та так далі.

За порушення передбачено штрафи:

  • 1020 грн – за продаж електронних сигарет та тютюновмісних виробів для електронного нагріву неповнолітнім та 10 200 грн за повторне порушення;
  • 1000 грн – за куріння електронних сигарет та вейпів у громадських місцях та 10 тис. грн за повторне порушення;
  • 3 000 грн – за куріння у кафе, барах та ресторанах (для власників закладів) та 15 000 грн за повторне порушення.

Заборона на піротехніку та гучний транспорт

заборона феєрверків

В Одесі та Одеській області заборонили продаж та використання феєрверків, а також рух гучного транспорту – без глушника.

«Моїм розпорядженням з 30 червня 2022 року забороняється, на території Одеси та Одеської області, використання та продаж піротехнічних засобів, у тому числі феєрверків, салютів та петард, незалежно від класу. Також забороняється рух транспортних засобів, що використовують у своїй конструкції систему випуску відпрацьованих газів без шумопоглинача або систему прямоток та конструктивні особливості системи випуску газів, які продукують надмірний рівень шуму»,

– повідомив Голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко.

Цим же розпорядженням заборонено керування транспортними засобами, що використовуються у несанкціонованих перегонах, водії яких здійснюють небезпечне керування.

Ця заборона діятиме до скасування військового стану або видачі окремого розпорядження.

Подорожчання проїзду в маршрутках

маршрутки на соборці

З сьогоднішнього дня, 2 липня, проїзд в одеських міських маршрутках підвищився до 15 грн.

Також з 18 червня до 20 грн підвищився тариф проїзду на маршрутах :

  • №89 – автовокзал «Привіз» – селище НАТІ;
  • №87 – автовокзал «Привоз» – село Нерубайське;
  • №90 – автовокзал “Привіз” – село Велика Долина.

До 40 гривень подорожчав проїзд на маршрутах №70 та №25 – Одеса – Чорноморськ.

Поїздка маршруткою №68 Південне – автовокзал «Привоз» зараз коштує 50 грн. А за користування громадським транспортом №67 від Південного до вулиці Академіка Заболотного доведеться сплатити 45 грн.

Подорожчали і «дачні» маршрутки з Южного . До Сичавки тариф тепер 10 грн, а до Кошара – 20 грн.

Піднялася вартість проїзду і в низці міст Одеської області . Так, у маршрутках Білгород-Дністровського тариф підвищився з 8 до 12 грн. А в Ізмаїлі – з 10 до 15 грн.

При цьому школярі, як і раніше, платять за проїзд 5 гривень. На період канікул тариф для дітей обіцяють не підвищувати.

Подорожчання проїзду також не зачепить пенсіонерів, осіб з інвалідністю, військовослужбовців та інших пільгових категорій громадян.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції