За даними аналітиків сайту з пошуку роботи Work.ua, протягом літа 2023 року ринок праці в Україні загалом продовжує відновлюватися: дещо знизилися темпи зростання і знизилася кількість шукачів роботи, проте дещо зросли зарплати, що є закономірною реакцією роботодавців на конкуренцію за кандидатів.
Так, у червні кількість пропозицій роботи в країні збільшилося на 4% – до 93,9 тис. вакансій. Дещо меншу динаміку зростання в порівнянні з попередніми місяцями (травень +9%, квітень +14%, березень +11%) можна пояснити настанням низького бізнес-сезону.
У п’ятірці лідерів – Київська область, яка перетнула позначку 30 142 вакансії, або майже третину від загальної кількості. Друге місце посідає Львівська область, де зосереджено приблизно 10% роботи в Україні (9064). Далі йдуть Дніпропетровська (8 900) і Одеська (6 883) області. А замикає п’ятірку Харківська область (3441).
Також зазначається, що в червні роботи побільшало і в Херсонській області, де 6 червня росія здійснила терористичний акт на Каховській ГЕС. На думку аналітиків, +12% місячного зростання до 156 вакансій хоч і не є великою цифрою, проте сам факт того, що ніщо не здатне зупинити українців викликає оптимізм.
Щодо найбільш затребуваних посад, у п’ятірці все стабільно:
Найбільший приріст у червні показала вакансія вчителя початкових класів (+44% до 187 вакансій). В основному приватні школи та дитячі шкільні та дитячі сади шукають персонал для підготовки дітей до школи у період літніх канікул.
Кількість здобувачів, які створили та оновили резюме у червні зменшилась на 4%, порівняно з травнем. Найбільша конкуренція здобувачів за роботу у Київській, Вінницькій, Харківській, Сумській та Львівській областях. Найменша – у Закарпатській, Чернівецькій, Черкаській, Тернопільській та Миколаївській областях.
Так, конкуренція претендентів на вакансію Front-end програміста у червні зросла майже наполовину порівняно з травнем і зараз майже в 30 разів вища, ніж у середньому в Україні.
До висококонкурентних вакансій також належать:
Низька конкуренція та, відповідно, великі шанси працевлаштуватися за посадами працівників медичної сфери: гастроентеролог, гірудотерапевт, лікар УЗД.
Щодо зарплат, то у червні продовжилося зростання середньої заробітної плати ще на 500 грн. Таким чином, за першу половину 2023 року середня зарплата в Україні збільшилась на 13% – з 15 тис. до 17 тис. грн.
Найбільше зросли зарплати у Київській (з 18,2 тис. до 18,8 тис. грн), Львівській (з 16 тис. до 16,8 тис. грн), Одеській (з 16 тис. до 16,3 тис. грн) та Харківській (з 15 тис. до 16 тис. грн) областях.
Найбільші зарплати (без керівників та ІТ-фахівців) отримують:
Найменші зарплати (від 7 тис. до 10 тис. грн) отримують: консьєрж, санітар, прибиральник, посудомийник, портьє.
За словами експерта ринку праці Марії Абдулліної, кількість вакансій на ринку праці України перевищила рівень до повномасштабного вторгнення Росії, збільшується попит на робочу силу навіть у прифронтових регіонах.
Читайте також:
Фото Бізнес-Today.ua
Ранок добрий, друзі! Так-так, і нехай він буде саме таким, незважаючи на виснажливу липневу спеку… Read More
За даними лабораторій сонячної астрономії та космічної погоди, середа, 16 липня, пройде без значних геомагнітних… Read More
Одеські поліцейські з'ясували, хто причетний до пошкодження пам'ятників на одному з міських цвинтарів – ним… Read More
Чи варто пити протеїнові коктейлі, якщо ви не займаєтеся спортом професійно? Розбираємося детально, з урахуванням… Read More
Сьогодні вдень, у вівторок, 15 липня 2025 року, на Одещині, на трасі Одеса – Рені… Read More
За даними синоптиків Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у середу, 16 липня 2025 року,… Read More