Очільниці двох Ренійських громадських організацій «Наша спадщина-Ренi» та «Жіноча варта» Галина Маратаєва й Ольга Калугіна взяли участь у Глобальному саміті інвалідності (GDS), який на початку квітня пройшов у Берліні. Саміт був організований урядами Йорданії, Німеччини та Міжнародним альянсом інвалідів.
– Ми з Ольгою Калугіною отримали від організаторів персональні запрошення, чим були приємно вражені, – розповідає керівниця ГО «Наша спадщина-Ренi» Галина Маратаєва. – Втім, у цьому є закономірність. Минулого року, наприклад, у співпраці з Всеукраїнською громадською спілкою «Ліга сильних» наша громадська організація брала участь у розробці Плану безбар’єрності в Ренійській громаді. Ми оснастили три заклади культури та будівлю поліклініки пандусами. Думаю, що інформація про діяльність наших громадських організацій, дякувати Інтернету, стала помітна – так ми опинилися на глобальному саміті, в якому взяли участь понад чотири з половиною тисячі учасників із 149 країн світу. Були присутні та виступили канцлер Німеччини Олаф Шольц та король Йорданії Абдалла ІІ.
На міжнародному форумі розглядалася роль держав, бізнесу, громадських організацій людей з інвалідністю в забезпеченні рівності в охороні здоров’я для людей з особливими потребами та інші проблеми.
– На саміті велика увага була приділена питанням освіти та навчання людей з інвалідністю, і ми зрозуміли, що на правильному шляху, адже займаємось цими питаннями вже десять років, – розповідає Галина Маратаєва. – Колись в Рені організували роботу «Університету третього віку»: пенсіонери освоювали комп’ютерну грамотність, іноземні мови. Зараз знову працює клуб вивчення англійської мови, розвиваємо освітній туризм для людей поважного віку. На саміті нас із Ольгою цікавила робота секції з питань протезування, що, на жаль, є актуальним для України. Ми повернулися додому з контактами організацій, які займаються цією роботою.
Кожна подорож – це завжди багато вражень
– Насамперед кинулась у вічі присутність українських прапорів біля всіх офіційних будівель Берліна, – ділиться враженнями Галина Маратаєва. – Біля фасадів три прапори – Німеччини, Євросоюзу та України. Учасники форуму, з якими нам вдалося поспілкуватись, із повагою вимовляли слово «Україна», прикладаючи руку до серця або стискаючи її в кулак, висловлювали підтримку.
У нас поки що один бал з десяти
Активістки з Українського Придунав’я звернули увагу на організацію безбар’єрного простору в Німеччині.
– Вразило оснащення громадського транспорту, зокрема метро, – розповідає Ольга Калугіна. – Весь громадський простір пристосовано для потреб людей з інвалідністю. Якщо в нас за десятибальною системою я би оцінила його на «одиницю», то в Берліні – на «десятку». Нам у цьому напрямі треба ще багато чому навчитися і багато чого зробити.
Ще одне враження – активна життєва позиція людей з інвалідністю. Вони не дивляться у вікно на те, як живуть інші, – вони справді інтегровані в суспільне життя та дуже активні.
Читайте також:
В Одесі поліцейські спільно із СБУ викрили злочинну групу, учасники якої вимагали гроші у місцевих… Read More
Завтра, у четвер, 24 квітня 2025 року, погода в Одесі та Одеській області буде такою… Read More
Після «чергової шахедної» ночі... Отак вийдеш на квітневу одеську вулицю, повернеш на іншу, потім звернеш… Read More
Останніми роками, коли всі ми живемо під тиском хронічного стресу війни, швидко зростає популярність практичної… Read More
У вівторок, 22 квітня 2025 року, помер відомий журналіст та громадський діяч, керівник профспілки незалежних… Read More
Вибір кутового комп'ютерного столу — це важливий крок для створення комфортного та функціонального робочого простору. Read More