Статті

Ремонт на двадцять мільйонів: чому падають стелі в ДК Котловини

Три роки тому в єдиному гагаузькому селі Ренійської громади Котловині було урочисто відкрито після капітального ремонту Будинок культури. На проведення робіт було витрачено близько півмільйона доларів, які було виділено агентством при Раді міністрів Турецької Республіки (ТIКА). Однак цього року на об'єкті почалися серйозні проблеми.

Пішли в хід відра

Як повідомив депутат Ренійської міськради Іван Кобзаренко, який мешкає в Котловині, у глядацькій залі на 500 місць уже впали понад десять плит підвісної стелі, по ній пішли жовто-коричневі розводи. Виявилася проблема і в приміщенні, яке займає бібліотека. Щоб через воду, що проникла через покрівлю, стеля не впала, змушені були зробити в ній дірку і підставити відро.

— Проблема виникла навесні цього року після шквального вітру з дощем. Дах задули піною, і в глядацькій залі процес руйнування зупинився, — повідомив заступник міського голови Іван Стадніков. — Однак відремонтувати стелю складно, оскільки роботи необхідно проводити на великій висоті. Це — недоробки підрядника, який неякісно виконав роботу.

Витрати взяли на себе друзі з Туреччини

У селі Котловина, населення якого становило близько трьох тисяч жителів, Будинок культури був зведений і зданий в експлуатацію 50 років тому. Однак 1997 року після проведення дискотеки хтось залишив у залі непогашений недопалок — сталася масштабна пожежа, під час якої повністю знищили глядацьку залу.

Незважаючи на те, що в розпорядженні культпрацівників залишилося тільки фойє і кілька кабінетів, тут кипіла робота — створювалися народні колективи, проводилися масштабні фестивалі та інші культурні заходи. Однак на відновлення глядацької зали не вдавалося знайти кошти ні в обласному, ні тим паче в районному бюджеті.

З огляду на те, що гагаузи проводять велику роботу зі збереження своєї культури, Юрію Дімчогло, який тоді обіймав посаду заступника голови Одеської облради, вдалося залучити до розв’язання проблеми агентство при Раді міністрів Турецької Республіки. У серпні 2018 року було підписано договір у рамках проєкту міжнародної технічної допомоги між Ренійською райрадою та агентством ТIКА про співпрацю щодо проєкту проведення капітального ремонту Будинку культури в селі Котловина. Загальна вартість угоди становила 499,5 тисячі доларів.

Підрядник вказував на двері

Галина Булгар, директор Будинку культури

Уже під час проведення робіт почали виникати конфліктні ситуації. Директор сільського закладу культури Галина Булгар постійно робила зауваження підрядникам.

— Але мені підрядник вказував на двері, — розповідає Галина Булгар. — Я неодноразово повідомляла керівництву Ренійського району, з якими порушеннями йдуть роботи, що це загрожує проблемами, але хто мене чув?

Були нехороші передчуття і в депутата Івана Кобзаренка:

— Я навіть мікрометр знайшов і виміряв товщину покрівельного покриття — воно було меншим за проектне. Прикинув, скільки можна було на цьому «заощадити», вийшла сума близько тисячі-півтори доларів. І я подумав: невже хтось через це ризикуватиме своїм авторитетом? Тим паче що гроші — іноземні.

2021 року на урочистому концерті з нагоди Храму села Котловина та завершення ремонту Юрій Дімчогло згадав про те, скільки разів під час ремонту директорка Будинку культури Галина Булгар хапалася за серце. Однак того дня, побачивши ДК, що відродився з попелу, оснащений найсучаснішою апаратурою, меблями, не хотілося затьмарювати свято і говорити про проблеми.

Сподіваємося, акт здачі в експлуатацію не «підмахнуть»?

Іван Кобзаренко

Сьогодні культпрацівники самотужки усувають недоліки. Однак, як нам вдалося з’ясувати, об’єкт досі не зданий в експлуатацію. Це підтвердив Іван Стадніков. Але, може, є шанс домогтися усунення всіх недоліків?

Бо, крім іншого, дуже соромно перед іноземними партнерами.

Share
Антонина Бондарева

Училась в Киевском национальном университете им. Т.Г. Шевченко, однако настоящим университетом для меня стала районная газета «Ренийский вестник». Исколесила все Придунавье, 14 лет работая собкором газеты «Одесские известия». В последние 7 лет увлечена созданием видеорепортажей (ютуб-канал «Новости Рени»). Сотрудничество с редакцией газеты «Одесская жизнь» для меня – это возможность рассказать, насколько интересен южный регион Одесчины, где живут и работают уникальные люди

Recent Posts

  • Авторський блог

Андрій Вишинський — одесит на прізвисько «Ягуарович»: історія ката і «ланцюгового пса» диктатора

22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More

2024-11-21
  • Новини

Частина Одеси у п’ятницю залишиться без води: кому потрібно зробити запаси

У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More

2024-11-21
  • Новини

ЮНЕСКО відреагувала на звернення одеситів щодо збереження історичних пам’яток

В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More

2024-11-21
  • Новини

Одеса без світла: чи працюватимуть графіки 22 листопада (ОНОВЛЕНО)

Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More

2024-11-21
  • Статті
  • Суспільство

11 років після Майдану: як українці робили свій вибір

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи в Україні — одне із знакових державних… Read More

2024-11-21
  • Новини

Прогноз погоди у Одесі на 22 листопада: чи вщухне вітер

За прогнозом Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в… Read More

2024-11-21