Із серпня 2022 року антибіотики в Україні можна придбати тільки за рецептом, зокрема й електронним (е-рецептом). Сьогодні, до Всесвітнього тижня обізнаності про антибіотики, «Одеське життя» дізнавалося, як виписати рецепт на антибіотики і на скільки днів його дають.
Видавати рецепти на антибіотики можуть лікарі як державних медустанов, так і приватних. Рецепт зможе виписати лікар будь-якого рівня медичної допомоги та спеціалізації – сімейний лікар, хірург, стоматолог чи будь-який інший вузький фахівець. Головна умова – установа та лікарі мають бути зареєстровані в електронній системі охорони здоров’я. Але якщо заклад поки що не працює з електронною системою, лікар може виписати паперовий рецепт.
Стаття на тему: Антибіотики за електронним рецептом: що зміниться з 1 серпня?
У перехідний період (він триватиме до кінця цього року) пацієнт зможе придбати ліки за рецептом у будь-якій аптеці. Достатньо пред’явити фармацевту інформаційну довідку, яку лікар видасть як підтвердження виписки е-рецепту, або паперовий рецепт.
Зверніть увагу: придбати антибіотик за рецептом можна протягом 30 днів з моменту його виписки.
Лікар у рецепті вказує діючу речовину препарату, дозування та тривалість лікування. У той самий час пацієнт може самостійно вибрати фірму, яка виготовляє ліки, і навіть розділити покупку кілька разів. При цьому повторно отримувати рецепт у лікаря не потрібно.
Під час відпустки фармацевт повинен поставити в інформаційній довідці штамп «Відпущено» та вказати кількість відпущених ліків. При повторному погашенні пацієнт зможе використовувати той самий рецепт і докупити решту ліків.
Нагадаємо, на територіях, де ведуться бойові дії або перебувають в окупації, антибіотики відпускають без рецепта.
На додаткові питання щодо відпустки антибіотиків можуть відповісти у Національній службі здоров’я за телефоном 16-77 (гілка «7»).
Читайте також:
Відомий одеський еколог та громадський активіст Владислав Балинський повідомляє про зухвалу спробу узаконити будівництво портової… Read More
Серцево-судинні захворювання і до війни лідирували в списку недуг, найбільш поширених в Україні. За час… Read More
Цілком безкоштовними на одеському узбережжі є пляжі, якими управляє муніципалітет. У 2025 році їхня кількість… Read More
В Одеській міськраді знову заговорили про можливу реконструкцію Іванівського шляхопроводу. Зараз вартість робіт оцінюють у… Read More
Справжнім скарбом Одещини є північна перлина Причорномор’я – Кодимщина. Старовинні легенди овіюють цей край і… Read More
Одеса готується зустрічати циклон Gabriel, який принесе з собою не лише літню спеку, а й… Read More