Новини Одеси та Одеської області

путін був під препаратами, коли почав війну; нові танки для України – огляд ЗМІ

путін був під препаратами, коли почав війну; нові танки для України – огляд ЗМІ

Світ продовжує вболівати та підтримувати Україну. І перші шпальти світової преси це підтверджують.

Бельгія, «De Morgen» – УКРАЇНА ОЧІКУЄ НОВОГО НАСТУПУ

Можуть призвати 500 тисяч росіян, але Кремль заперечує

Німеччина, «Frankfurter Allgemeine Zeitung» – «Польща пропонує коаліцію для Leopard 2»

Наразі Німеччина не планує надавати Україні основні бойові танки Leopard 2 для захисту від Росії. Речник уряду Штеффен Хебештрайт заявив у понеділок у Берліні, що “на даний момент немає наміру робити це”. Уряд також не отримував жодних запитів від партнерів по НАТО щодо видачі ліцензій на експорт leopard 2 з їхніх національних запасів. Віце-канцлер Роберт Хабек (Партія зелених) нещодавно залишив відкритим питання про постачання Leopard 2 в Україну.

Польський уряд запропонував створити коаліцію, яка могла б передати leopard 2 Україні. Радник президента Анджея Дуди з безпеки Якуб Кумох заявив радіо Zet, що Польща готова бути частиною такої коаліції.

Телерадіокомпанія sky news з посиланням на неназвані джерела повідомила, що британський уряд розглядає можливість надання українським збройним силам десяти  Challenger 2. Це були б перші західні бойові танки, поставлені до Києва. Міністерство оборони Великої Британії не підтверджує і не спростовує такі повідомлення.

«Aftonbladet» – «ПУТІН БУВ ПІД ВПЛИВОМ ПРОТИВОРАКОВИХ ПРЕПАРАТІВ, КОЛИ ПОЧАВ ВТОРГНЕННЯ В УКРАЇНУ»

Грузія, «The Messenger» – «Україна просить Грузію повернути ракетні комплекси “Бук”, передані під час війни 2008 року»

Андрій Касьянов, тимчасовий повірений у справах України в Грузії, опублікував статтю, в якій написав, що українська влада попросила Грузію повернути зенітно-ракетні комплекси «Бук», які Україна передала Грузії під час війни 2008 року.

Стаття під назвою «Як Грузія допомагає Україні і де залишаються проблеми» була опублікована в «Українській правді».

У статті Касьянов зазначає, що відносини між Україною та Грузією зараз переживають складний період. Тому важливіше зрозуміти, як ці стосунки мають розвиватися і де виникають проблеми.

За його словами, проблемними залишаються кілька питань, як от надання військової допомоги Україні, запровадження режиму двосторонніх санкцій проти РФ.

США, «The Washington Post» – «На тлі авіаударів і відключень електроенергії кияни демонструють стійкість, дотримуючись свого розпорядку»

«The Garden Island» – «Україна відкидає заяву Росії про загибель військових»

Чиновники професійно-технічного училища в місті на сході України відкинули заяви Росії про те, що сотні українських військових загинули в результаті ракетного удару, заявивши в понеділок, що ракета просто вибила вікна та пошкодила класи.

Об’єктом атаки в майже 11-місячній війні Росія назвала спеціально ПТУ в Краматорську. Міністерство оборони Росії повідомило, що його ракети влучили в дві тимчасові бази у місті, де розміщено 1300 українських військових, убивши 600 з них увечері в суботу.

Репортери Associated Press, відвідавши місце події в сонячну погоду в понеділок, побачили чотириповерхову бетонну будівлю з більшістю вікон, які вилетіли. Усередині місцеві жителі прибирали сміття, змітали бите скло та викидали зламані меблі у вирву від ракети.

Окрема шестиповерхова будівля школи майже не постраждала. Не було ні ознак присутності українських військових, ні втрат.

Яна Приступа, заступниця директора школи, висміяла заяви Москви про знищення зосередження військ.

«Ніхто ніде не бачив жодної плями крові, — сказала вона AP. – Учора всі бачили, що ніхто не виносив жодних тіл. Просто люди прибирають». Вона розповіла, що перед початком війни в лютому минулого року в школі навчалося понад 300 учнів, більшість з яких вивчали машинобудування, а після вторгнення Росії більшість уроків перейшли в Інтернет.

Студенти «зараз  шоковані», — сказала вона, додавши: «Який це був чудовий заклад».

«The New York Times» – «Київ веде жорстку боротьбу за Бахмут».

Це було опівдні минулої п’ятниці, коли камера українського безпілотника наблизилася до російського солдата, який крадькома пересувався серед дерев на околиці міста. Черговий ворожий штурм тривав у східному місті Бахмут.

Під час спостереження оператор безпілотника помітив координати, а потім надіслав їх командирам артилерії через супутник.

За кілька хвилин українські артилерійські підрозділи вдарили по будинках, де вони бачили, як ховалися росіяни. На екрані оператора безпілотника було видно, як тихо здіймається дим від влучень.

Однак пізніше того ж дня зі східного району з гуркотом вилетіла броньована машина, яка везла поранених українських військових до стабілізаційної точки на заході міста. Мала  втрати від ударів і українська армія.

Це похмура безвихідь, яка набула ритму бою за титул суперважкої ваги, коли обидві сторони зійшлися один до одного в одній із найтриваліших битв війни.

Це контрастує зі стратегією України в інших місцях уздовж лінії фронту, де їй вдалося уникнути прямих зіткнень, покладаючись натомість на спритні маневри, обман і надану Заходом зброю далекої дії, щоб змусити Росію відступити. На ранньому етапі війни українське керівництво було більш неоднозначним щодо масштабних боїв, таких як Бахмут. Президент Володимир Зеленський у рідкісну хвилину публічної невпевненості в собі тоді розмірковував, чи варті загибелі близько 100 українських військових за день  боротьби за два вже зруйновані міста – Сєвєродонецьк та Лисичанськ.

Але цього разу обійшлося без задніх здогадів. І нове дослідження показує, що смертельна міська битва минулого літа не була такою безглуздою, як могло здаватися на той час.

Аналіз двох провідних військових аналітиків, опублікований минулого місяця Дослідницьким інститутом зовнішньої політики, підтвердив виснажливі бойові дії. Напружена битва послабила російську армію настільки, що дві українські контратаки восени вдалися, пишуть аналітики Роб Лі та Майкл Кофман.

Ці наступальні операції в Харківській області на півночі та Херсонській на півдні завдали двох найганебніших поразок у війні.

 «The Wall Street Journal» – Російські війська почали нову інтенсивну атаку на прифронтове місто Бахмут, а українські солдати протистоять шестимісячному штурму цього району, закріпивши його як ключову символічну нагороду у війні.

Бермуди «The Royal Gazette» – «Російські претензії відхилені»

Чиновники професійно-технічного училища в одному з міст на сході України відкинули заяви Росії про те, що сотні українських військових загинули в результаті ракетного удару.

Велика Британія, «The Times» – «Британія готова лідирувати, відправивши в Україну танки Challenger»

Велика Британія готується стати першою західною країною, яка надішле танки в Україну, оскільки Київ готується до великого контрнаступу навесні.

Британська армія збирається надіслати близько дюжини Challenger 2, офіційне оголошення про це очікується наступного тижня. Танк, який вперше надійшов на озброєння в 1994 р., оснащений 120-мм гарматою.

Лише один був знищений у бою в Басрі, на півдні Іраку, у 2003 році від “дружнього вогню”.

Сполучені Штати, Німеччина та Франція пообіцяли надіслати бронетехніку в Україну, оскільки західні країни стають дедалі впевненішими, називаючи блефом заяви президента Путіна щодо відповіді на надання наступальної зброї Києву. США надсилають 50 бойових машин Bradley, а Німеччина надає 40 бойових машин піхоти Marder. Франція надає нерозголошену кількість AMX-10

Бойові броньовані машини R, а також Леопарди, які замовляються з Німеччини

БТР Бастіон і танки MI Abrams від США, пожертвування Challenger 2 від Британії може призвести до збільшення рівня підтримки обох країн.

Україна ставить собі за мету вигнати всі російські сили до кінця року та каже, що їй потрібні танки для звільнення землі на південь від Херсона.

Німеччина, «Deutsche Welle» – «Міністр економіки ФРН не виключив поставку Києву танків Leopard»

На 320-й день повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну російські війська продовжують спроби утримати під контролем захоплені населені пункти. Збройні сили та загони територіальної оборони України опираються агресії. Перевірити заявки представників обох сторін з незалежних джерел неможливо.

Згідно з даними ООН, свої будинки покинули вже близько 16 мільйонів жителів України.

Франція, «L’Opinion» – «Ракети «земля-повітря» для України»

Париж і Рим постачатимуть Києву батарею Mamba SAMP/Ts, порівнянну з Patriots, оскільки тиск на Берлін продовжується щодо доставки бойових танків

ЗРК середньої дальності «Мамба» можуть розгорнути в Україні наступного літа.

Франція та Італія готуються поставити Києву батарею Mamba SAMP/Ts, порівнянну з Patriots, а на Німеччину триває тиск щодо поставки бойових танків. Українські офіцери швидко розпочнуть навчання, аби опанувати цю складну систему.

На Донбасі тривають дуже важкі бої, зокрема в Соледарі, приблизно за десять кілометрів на північний схід від Бахмута, де українська армія протистоїть наступу російських військ. Окремо в понеділок канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що переконаний у необхідності координації Німеччиною зі своїми союзниками постачання зброї в Україну.

Італія, «Il Foglio Quotidiano»-«Епохальний броньований автомобіль»

В Кремлі стурбовані через  нову французьку та німецьку зброю в Києві

Речник Кремля Дмитро Пєсков щодня приймає журналістів, і ці зустрічі важливі, оскільки серед більш-менш завуальованих погроз можна побачити побоювання Росії щодо війни. Загальне правило – трактувати фрази Пєскова задом наперед, дивитися на них проти світла. Вчора він сказав, що постачання західної зброї в Україну нічого не змінить на полі бою, але продовжить війну та страждання. Перше очевидне спостереження полягає в тому, що без вторгнення в Україну не було б страждань, друге полягає в тому, що Росія дуже боїться нової західної зброї, яка прибуде до Києва. Коментар Пєскова відповів на запитання про рішення Франції відправити Україні бронетехніку, після чого також пішли оголошення США та Німеччини про поставку танків.

Росія зосереджує свої зусилля на Донбасі, спроба взяти місто Бахмут виявляється кривавою та повільною. Якби Кремль зробив ставку на виснажливу війну, яка ускладнила б поставки нової західної зброї, це мало протилежний ефект, а також перетворення однієї з країн, які на початку війни були одними з найбільш неохочих надавати військові допомоги Україні: Німеччина. У середу президент Франції Еммануель Макрон оголосив про постачання броньованих машин Amx-10 RC, а в четвер канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Берлін поставить Києву машини Marder і батарею ракет Patriot.

Уряд Німеччини втратив багато з початкових коливань, також щодо визначення своєї зеленої складової. Минулого тижня у Фінляндії була розпочата інформаційна кампанія, спрямована на уряд Німеччини під назвою «Звільніть леопардів», названа на честь іншого танка німецького виробництва. Саме Зелені відповіли прихильно, і відкриття знову викликало критику деяких німецьких аналітиків, які звинувачують Німеччину в тому, що вона завжди діяла під керівництвом або порадою інших.

Критика та розбіжності часто хвилюють Кремль, але Москва не встигла насолодитися можливими тертями всередині німецької більшості чи між Берліном і Парижем – схоже, Макрон не попередив Шольца перед тим, як оголосити про поставку Amx-10 RC – тому що він уважно розглядає, наскільки війна може змінитися з новою поставкою зброї з військової та політичної точки зору. Аналітичний центр Atlantic Council зібрав думки чотирьох експертів у статті «Чи може нова зброя Франції та Німеччини змінити ситуацію в Україні?». Загальна відповідь – так, може змінить.

Серед експертів, з якими проконсультувалися, була Марі Журден, яка тривалий час працювала в Генеральному директораті з міжнародних відносин і стратегії Міністерства оборони Франції. Саме вона і назвала повідомлення про поставку Amx10 RC «дивовижним». «З лютого минулого року Франція підтримувала Україну в усіх вимірах, але, на думку багатьох оглядачів, військової складової було недостатньо. Було мало комунікації з питань оборони, і поставки були обмежені, хоча Франція надіслала важливі гаубиці «Цезар» і допомогла профінансувати Європейський фонд миру, який підтримував Збройні сили України.

Париж вирішив продовжити поставку нової військової техніки без  консультацій з іншими західними країнами, прийнявши рішення, яке, за словами Журден, може навіть не мати вирішального значення, щоб дозволити Україні зіткнутися з російським наступом навесні. Зима розглядається як безвихідь, і очікується, що перше тепло стане новою стратегією. Для росіян головне накопичити людей, для українців – вдарити по прибульцях. Стратегія Москви оголошена та передбачувана, а українці зосереджені на тому, щоб залишатися міцними та вийти на російські лінії на зиму.

Якщо крок Макрона не є вирішальним з військової точки зору, він, однак, може бути таким з політичної точки зору: це оголошення зроблене «за кілька тижнів до франко-німецького саміту і не є позитивним для відносин між двома країнами». Макрон, у порівнянні з Шольцем, заздалегідь розумів історичну роль підтримки Києва і розумів, що «демонстрація своєї надійності як партнера України є передумовою для того, щоб твій голос був почутий, коли прийде час розробляти нову архітектуру європейської безпеки».

Рішення Німеччини відправити Marders і батарею Patriot було схвалене, але вважалося запізнілим. Навіть Йорн Флек, директор Атлантичної ради, не уникнув політичного значення нової поставки.

Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції