Ті, хто планує придбати бойлер, повинен розуміти, які типи водонагрівачів бувають. Не враховуючи цей нюанс, ми часто припускаємося великих помилок у виборі електроприладу. Наприклад, останнім часом набирають популярності проточні водонагрівачі. Пропонуємо дізнатися, в чому їхня перевага та особливість роботи.
Які типи водонагрівачів бувають?
Отже, спочатку уточнимо, які типи водонагрівачів бувають. Перший і найпоширеніший тип – це “накопичувальні” водонагрівачі, або простіше кажучи, – бойлери. Такий водонагрівач має форму бака, в якому за певний час збирається та нагрівається вода. Другий тип, який має великий попит останнім часом, – проточні водонагрівачі. Їх особливість у тому, що вони гріють воду прямо в крані. Як саме це відбувається, ми пропонуємо вам дізнатися.
Як працює проточний бойлер?
Принцип роботи пристрою простий – на місце крана на кухні або у ванній кімнаті встановлюється аналогічний електронний пристрій. Проточні водонагрівачі схожі на будь-який змішувач, тільки вони працюють внаслідок підключеного кабелю до електроенергії. У корпусі водонагрівача знаходиться невеликий ТЕН. Коли ми вмикаємо воду, проточний бойлер активується і через кілька секунд з крана витікає тепла або гаряча вода. Потужність роботи водонагрівача можна відрегулювати як у звичайному бойлері.
У чому перевага проточного водонагрівача?
- Ну, по-перше, цей тип водонагрівача компактний і не займає багато місця в будинку чи квартирі.
- По-друге, він практичний та зручний у використанні.
- По-третє, його електронні елементи захищені від закипання води та перегріву, як це часто відбувається з бойлерами.
Проточні водонагрівачі можна взимку встановлювати в літній кухні, душі, лазні, ангарі чи дачі. Прилад не лусне за низьких температур. Та й найголовніша перевага проточного водонагрівача в наші дні – економія електроенергії та ресурсів. Він гріє той обсяг води, який необхідний зараз. Бойлер витрачає цього кілька годин, яке резерв не завжди остаточно використовується.
Мінус проточних водонагрівачів?
Але все ж таки, у кожного пристрою є і свої мінуси. Нехай у проточного водонагрівача вони незначні, але також є: його ТЕН може ослабнути або перегоріти, важливо заземлити кабель пристрою, щоб нічого не призвело до зламання або пожежі, водонагрівач може мати потужність 15-20 кВт, а це не витримує кожна проводка. Але якщо зважити на ці нюанси й зробити все, як потрібно, проблем у роботі пристрою не виникне.
Що потрібно врахувати при купівлі бойлера?
Перед покупкою будь-якого водонагрівача враховуйте такі фактори:
- скільки гарячої води ви або ваша сім’я витрачає в стуки (в середньому на людину йде близько 100 літрів гарячої води на добу);
- який вам потрібен розмір водонагрівача і де ви плануєте його встановити;
- робота та потужність електропостачання в будинку чи квартирі;
- для яких цілей плануєте використовувати нагрівач.
Все інше залежить тільки від ваших можливостей та переваги. Але все ж таки до вибору такого електроприладу потрібно поставитися максимально серйозно.