Хоча бронежилети в основному використовуються військовими та силовими структурами, вони можуть знадобитися і цивільним особам. Часто їх використовують великі бізнесмени, топ-чиновники та громадські діячі, які мають загрози.
Які завдання стоять перед бронежилетом
Слід розуміти, що військові бронежилети від Балістики – це не панацея, яка робить людину невразливою. Адже саме таку думку нам прищеплюють голлівудські блокбастери, які показують, що броня здатна захистити від будь-чого, навіть від артилерії. Але у житті так не буває.
Бронежилет здатний витримати влучення пістолетної кулі або в крайньому разі кулемета певного калібру. До того ж цей засіб захисту зможе вберегти від уламків, які розлітаються після вибуху снаряда. Крім цього, вона дає перевагу в рукопашному бою із застосуванням холодної зброї.
Параметри вибору
Щоб бронежилет став надійним захистом, він повинен відповідати наступним параметрам:
- Надійність. Визначається класом;
- Комфортність. Зрозуміло, що він пристойно важить і сковує рух, але все ж таки слід вибирати жилет, який мінімально накладає обмеження;
- Колір. Для військового екіпірування зазвичай вибирають камуфляжне забарвлення;
- Зносостійкість тканини;
- Вага;
- Ергономічність;
- Площа захисту;
- Розмір;
- Універсальність;
- Якість. Підтверджується сертифікатом.
Бронежилет складається з таких частин:
- Чохол. Це тканинна поверхня жилета, яка не має будь-яких захисних властивостей. Її єдине завдання полягає у утриманні захисних матеріалів. Але при цьому чохол має бути надійним та зручним. Оскільки бронежилет використовується в складних умовах і броня віст досить багато, тканина повинна бути міцною, зносостійкою і стійкою до вицвітання;
- Пакет. Це шар, який забезпечує початковий захист. Він може складатися з кевлару (армований текстиль) чи спеціального поліетилену. Однак другий варіант менш переважний, адже він слабо гасить імпульс при попаданні осколків та куль. З іншого боку, поліетилен допомагає полегшити пакет;
- Щитки. Це бронепластини, які знаходяться не по всій поверхні жилета. Вони перебувають у частинах тіла, де розташовані життєво важливі органи. Щитки виготовляються зі сталі (важкі та міцні), поліетилену та кераміки. Другий варіант найбільш підходящий виходячи із відношення міцності та маси.
Поділ жилетів за способом носіння
Всі бронежилети поділяються на приховані та зовнішні. У першому випадку йдеться про захист, який має бути непомітним для сторонніх очей. Такі жилети носять охоронці, а також ті, хто побоюється за своє життя через можливий замах (наприклад, віп-політики або бізнесмени). Крім того, що прихований бронежилет повинен захищати, він ще має бути зручним та компактним, щоб не виділятися з-під одягу та не сковувати рухи людини. Щоб зробити бронежилет максимально непомітним, його виконують у вигляді класичного піджака або звичайного жилета.
У випадку з бронежилетами зовнішнього носіння, ні про яку естетику не йдеться. Їх носять ті, кому важливим є високий клас захисту і при цьому ні в кого не викликає сумнівів, що людина має бути захищена. Яскравий приклад тому військові. У результаті бронежилети відкритого носіння виходять більш потужними і важкими. Однак вони забезпечують більший рівень захисту.
Від правильності вибору бронежилета залежить життя і здоров’я людини, яка має її носити. Важливо врахувати безліч параметрів, у такому разі вдасться купити не тільки надійний, але й зручний засіб захисту.
*на правах реклами