Пластикове вікно складається з багатьох компонентів, кожен з яких виконує свою функцію. Обов’язкові складові – це відливи та підвіконня.
Що стосується підвіконь, то вони потрібні не тільки для кімнатних квітів або іграшок. Завдяки підвіконню холодне повітря не потрапляє до приміщення. Ну і погодьтеся, що без підвіконня вікно виглядало б не естетично. Підвіконня бувають різні, але найбільшу популярність мають саме пластикові підвіконня, і справа не тільки в ціні.
Які бувають підвіконня?
На це питання вам докладно зможуть відповісти спеціалісти, наприклад компанії Viknaroff. Для початку, зазначимо, що підвіконня виготовляють із таких матеріалів:
- дерево;
- ПВХ;
- МДФ та ДСП;
- натуральний та штучний камінь.
Дерев’яні підвіконня особливо популярні за радянських часів, тоді і вікна були з дерева, і підвіконня. Багато хто вважає, що саме дерево є екологічнішим, але все не так просто. Для продовження терміну експлуатації деревина обробляється хімічними препаратами, які навряд можна назвати екологічними. Також дерев’яні підвіконня залежать від температури повітря в приміщенні, а точніше, її перепадів та вологості. Вони можуть зсихатися або, навпаки, розбухати. Тому, якщо у вашому будинку температура та вологість постійно змінюються, то дерев’яні підвіконня краще не купувати.
У такому разі вибір краще зупинити на пластикових (ПВХ) підвіконнях. Вони характеризуються високою стійкістю до впливу вологи та шкідливих мікроорганізмів, які можуть заводитися у дереві. Якщо ви любитель кімнатних рослин, то на такому підвіконні не буде слідів від вазонів і нічого страшного не станеться, якщо раптом потече вода. ПВХ не деформується і не втрачає свого презентабельного вигляду довгі роки. Доглядати таке підвіконня досить легко і просто. Фарбувати його не потрібно. Від пилу очищають за допомогою неабразивних миючих засобів. Полівінілхлорид відноситься до матеріалів, які важко спалахують, тому пластикові підвіконня встановлюють у дитячих закладах. Також ПВХ є безпечним для здоров’я людини.
Підвіконня з МДФ та ДСП виготовляються на основі стружок та тирси. Вони не такі дорогі, як дерев’яні, але з експлуатації майже нічим їм не поступаються.
Підвіконня з каменю – задоволення не з дешевих. Виглядають вони чудово, а термін служби вимірюється десятиліттями. Досить і вам, і вашим дітям.
З якого матеріалу краще вибрати відлив?
Відлив можна спокійно назвати вуличним підвіконням, він захищає фасад будинку від впливу зовнішніх негативних факторів довкілля. Відливи бувають пластиковими та металевими. Металеві, у свою чергу, виготовляються з оцинкованої сталі або алюмінію.
Головне, щоб відлив мав хороші антикорозійні якості. Із цим завданням добре справляється алюміній, але ціна на нього не є бюджетною. Тому найчастіше вибирають відливи з оцинкованої сталі. Але найкращим варіантом буде поліестер, яким покривають оцинковану сталь, підвищуючи її стійкість до корозії та, отримуючи таким чином, пластиковий відлив.