Что лучше выбрать для ванной комнаты: душевую кабинку или ванну? Прежде чем ответить на этот вопрос, обратите внимание на то, что душевая кабина занимает немного места, экономно расходует воду, а, значит, сохраняет домашний бюджет.
Душеві кабінки бувають двох типів
У магазинах можна зустріти душові кабінки двох типів: закриті та відкриті. Закрита душова кабіна є конструкцією з дахом. Завдяки їй, конденсат від води та пари не виходить за периметр кабінки та не осідає на стінах ванної. Встановлюючи таку кабінку, потрібно подбати про вентиляцію всередині конструкції.
У відкритих душових кабінках немає даху, пара розповсюджується по всій ванній кімнаті. Тому вентиляційні люки потрібно розміщувати під стелею ванною, щоб конденсат не осідав на стінах і не з’являлося плісняви.
Чи зручна кутова кабінка
Яку б душову кабінку ви не вибрали – у будь-якому випадку вона допоможе заощадити простір у ванній кімнаті. Але кутова кабінка – це подвійна економія простору. Використовуючи такий варіант кабінки, можна легко розмістити у ванній побутову техніку, наприклад, пральну машинку, або кошик для білизни.
Якщо у ванній кімнаті мало місця, то краще вибирати душову кабінку із закругленими формами. Кабінки з гострими прямими кутами – варіант для великих ванних кімнат.
При виборі кабінки враховуйте габарити, щоб вона за своїми розмірами підійшла кожному члену сім’ї. Якщо дозволяє простір – найкращий вибір це кабіна розміром 130х130 см. Якщо потрібно заощадити простір, то відповідний розмір – 80х80 см. Не потрібно купувати кабінку ще меншого розміру, ніж 80 см, адже в кабінці має бути комфортно як дитині, так і дорослому.
Вибираємо піддон для душової кабінки
При виборі душової кабінки не варто зважати на матеріал, з якого виконаний піддон. Їх виготовляють з мармуру, акрилу, металу, кераміки та чавуну.
- Мармурові піддони найбільш довговічні, оскільки стійкі до механічних впливів. Єдиний недолік таких піддонів — їхня висока вартість.
- Акриловий піддон має велику популярність, тому що вони максимально пропорційні в категорії ціна-якість. Краще вибирати піддон з акрилу з рельєфом або силіконовий килимок, оскільки при намоканні акрил стає слизьким. Такі піддони досить міцні та довговічні.
- Піддон з металу також міцний і надійний, але створює багато шуму від крапель води, що падають. Згодом може поржавіти і втратити свій первісний вигляд, а також стати розсадником бактерій.
- Чавунний піддон, мабуть, найбільш довговічний з усіх представлених. Він має відмінні шумопоглинаючі характеристики. Єдиний його недолік — це слабка теплопровідність.
- Піддон з кераміки виглядає дуже естетично, чого не можна сказати про його довговічність. Він легко може тріснути або розбитися під час падіння важких предметів.
*на правах реклами