Новини Одеси та Одеської області

Як вчинити, якщо не вмикається ноутбук?

Як вчинити, якщо не вмикається ноутбук?

Напевно, кожен з нас бував у ситуації, коли потрібно терміново відправити листа або здати виконаний проект, а ноутбук не включається. Така проблема трапляється досить часто. Щоб розповісти майстру в сервісному центрі, що трапилося з вашим ноутбуком, потрібно трохи розібратися в причинах, які можуть спричинити збій у роботі машини.

Не вмикається ноутбук. У чому проблема?

Зіткнувшись з такою проблемою вперше, ми не знаємо, що робити, якщо не вмикається ноутбук. Але панікувати в цій ситуації точно не варто. Слід озброїтися знаннями і спробувати, якщо не виправити проблему, хоча б правильно її діагностувати.

Всі причини, через які ноутбук дав збій і не подає ознак життя, можна розділити на дві великі групи:

  1. Апаратні проблеми — коли ноутбук не включається, тобто. немає реакції на натискання кнопки живлення. Не треба панікувати і одразу ж бігти до майстра. Перше, що необхідно перевірити, — це харчування. Якщо не світиться світловий індикатор на адаптері (блок живлення), то швидше за все проблема в тому, що він вийшов з ладу. Також слід перевірити всі роз’єми та дроти — чи справно. Якщо і тут все в нормі, то потрібно витягнути батарею, потім увімкнути ноутбук без неї, а потім поставити батарею назад і через 15 хвилин знову ввімкнути ноутбук. Якщо після цих маніпуляцій ноутбук все ж таки відмовляється працювати — то потрібно звернутися за допомогою до сервісного центру.
  2. Системні проблеми – несправність ноутбука, які потребують програмного ремонту. В такому випадку, якщо ви не програміст, то розв’язувати проблему самостійно навряд чи вдасться. А ось навчитися розбиратися в проблемі, щоб якнайточніше пояснити майстру, що, на ваш погляд, «болить» біля ноутбука — просто необхідно.

Коли потрібно здавати ноутбук на ремонт?

  1. Проблема №1. Якщо при включенні ноутбука загорілися світлові індикатори на клавіатурі, але не горить екран, це свідчить про те, що є неполадки системного характеру. Отже, якщо після включення не спалахнув екран, придивіться до нього краще. Можливо, він працює, але зображення погано видно. Таке може статися, якщо не працює підсвічування. Потрібно її увімкнути. Для цього знайдіть потрібне поєднання гарячих клавіш і вперед!
  2. Проблема №2. Ще однією причиною того, що не вмикається екран, може бути збій у роботі вбудованої відеокарти. Така проблема найчастіше переслідує всіх любителів відеоігор. Якщо ви бажаєте грати на ноутбуці, то для цього потрібно купувати спеціальну техніку. Звичайний ноутбук може “потягти” ігри, але це буде ненадовго. Також, щоб відеокарта функціонувала довше, слід працювати на ноутбуці, використовуючи спеціальну підставку, яка дозволяє системі ноутбука добре вентилюватись.
  3. Проблема №3. Іноді буває, що при включенні монітор запускається, але при цьому виникає проблема з операційною системою Windows. Під час увімкнення з’являється повідомлення про помилку та подальша робота на ноутбуці неможлива.

Щоб усунути проблему, експерти рекомендують:

    • Перезавантажити ноутбук.
    • Під час запуску ноутбука натисніть гарячу клавішу входу в BIOS до відображення меню налаштувань. Щоб її визначити, необхідно під час включення ноутбука по черзі спробувати натискати клавіші F2, F8 або Delete.
    • Далі в меню зайти в папку «Завантаження» і переглянути, чи знаходиться встановлений диск, що містить усі системні файли ОС Windows, на першому місці. Якщо ні, то потрібно зробити цей диск первинним у списку.
    • Після виконаної роботи все зберегти та вийти, натиснувши відповідні клавіші.
    • Ще раз перезавантажити ноутбук.

Якщо після виконаної роботи ситуація не змінилася, тоді швидше за все знадобиться скидати всі налаштування BIOS. Але з цим питанням краще звернутися до фахівця.

  1. Проблема 4. Ще однією поширеною проблемою при включенні ноутбука є поява синього екрана або, як його ще називають «екран смерті». Деяких користувачів таке видовище призводить до ступору, але й цю проблему можна спробувати вирішити самостійно. Перше, що потрібно зробити – перезавантажити ноутбук. Якщо перезавантаження не допомогло, необхідно:
    • Зробити інсталяцію оновлень, зазначену в розділі оновлень Windows.
    • Активувати антивірус та просканувати машину.
    • Переконатися, що немає перегріву процесора та відеокарти.
    • Використовуючи спецпрограму, проскануйте оперативну пам’ять та накопичувальний диск (вінчестер).
    • Скасувати налаштування BIOS та відновити роботу оперативної системи до стану останнього збереження.

Якщо після цього «синій екран» нікуди не зник, потрібно робити перестановку операційної системи, але з цим питанням, як ми вже говорили, краще звернутися в сервісний центр.

робота за ноутбуком

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції