У народі кажуть: «Готуй сани влітку». Перефразувавши, можна сказати, що вже зараз потрібно починати готуватися до зими. І щоб не залежати від проблем із газом чи відсутністю електроенергії, краще робити ставку на твердопаливний котел.
Якщо ви вирішили купити твердопаливний котел недорого, то уважно підійдіть до вибору агрегату, який повністю відповідатиме вашим запитам. Як це зробити – ми підкажемо.
Переваги твердопаливного котла
Отже, перш за все почнемо з переваг твердопаливного опалення.
Серед плюсів можна виділити такі:
- простість та надійність апаратів, вони досить легко встановлюються та мають тривалий термін служби;
- щоб облаштувати твердопаливну систему, не потрібно оббивати пороги різних інстанцій для отримання дозволу. Наприклад, для збільшення електричної потужності, щоб обігріватися електроприладами, потрібно писати заяву, збирати необхідні документи, складати акти та інше;
- широкий асортимент твердопаливних котлів та демократичні ціни. Котел можна знайти на будь-який гаманець.
Вибираємо за потужністю та типом палива
При покупці слід звернути увагу на потужність котла. Якщо будинок утеплений і висота стелі не перевищує 3 м, то 1 кВт потужності розрахований на 10 квадратних метрів. Тому для невеликого будинку з площею 50 квадратних метрів достатньо твердопаливного котла потужністю 5 кВт. Тобто застосовуємо просту арифметику. Якщо ж будинок не утеплений, то для комфортної температури взимку потрібно встановлювати котел більшої потужності.
Основними твердопаливними видами для котла є:
- дрова;
- вугілля;
- брикети;
- пеллети.
Вам потрібно промоніторити ситуацію та дізнатися, які види палива є у вашій місцевості, що для вас вигідніше. Багато господарів роблять ставку на казани, які можуть працювати на кількох видах палива.
Класичний або пелетний котел?
Котли на твердому паливі бувають: класичними, піролізними, пелетними та тривалого горіння.
У класичних котлах горіння дров відбувається як у звичайному багатті. Саме такі котли бюджетні.
У піролізних – процес тепловиділення проходить двоетапну технологію. Але цей вид має свої вимоги. Дрова повинні бути сухими, інакше казан працюватиме не так ефективно, як заявлено в характеристиках.
Котли тривалого горіння розраховані на використання кількох видів палива. Конструкція такого котла дає можливість застосовувати верхнє горіння або верхньо-нижнє горіння. Одне завантаження палива забезпечує тривалість горіння до 2-3 діб.
Пелетні котли повністю автоматизовані, тому вони легкі і прості в обслуговуванні. Але й ціна на них вища, ніж на інші види. Такі казани підходять для великих будинків.
Робіть правильний вибір, і нехай у ваших будинках завжди буде тепло!