Новини Одеси та Одеської області

Догляд та обслуговування металопластикових вікон та дверей: що рекомендують виробники?

Догляд та обслуговування металопластикових вікон та дверей: що рекомендують виробники?

При покупці металопластикових конструкцій менеджери магазинів обов’язково розповідають покупцям, як правильно їх доглядати, щоб максимально продовжити термін служби та експлуатації. Але найчастіше вся ця інформація вивітрюється з голови і коли потрібно провести ремонтні роботи, ми хаотично шукаємо необхідну інформацію. У статті зібрано все, що потрібно знати про догляд за металопластиковими конструкціями.

Як доглядати фурнітуру?

Домашній догляд за металопластиковими вікнами допоможе продовжити термін їхньої служби та заощадити на професійному ремонті та обслуговуванні.

Український виробник вікон та дверей Luvin рекомендує починати відхід з фурнітури — механізмів вікна, які відповідають за відчинення та закривання, фіксацію вікна на провітрюванні та при закритті. Фурнітура виготовляється з металу, який обробляється покриттям проти корозії. Щоб усі механізми працювали злагоджено, їх треба правильно доглядати.

Мінімум двічі на рік (навесні та восени) виробники вікон рекомендують очищати фурнітуру від пилу та бруду, а потім змащувати її. Очищати фурнітуру можна теплою, мильною водою. А ось змащувати спеціальним маслом, яке можна придбати разом із вікнами. Рекомендується використовувати і масло для швейних машинок або змащення з силікону. Для змащування фурнітури не можна використовувати олії тваринного та рослинного походження, а також ті, які містять абразиви, наприклад, луги або розчинники.

Для очищення фурнітури знадобляться:

  • зубочистки та ватяні палички;
  • невелика щітка з жорстким ворсом;
  • серветки з тканини;
  • спеціальне мастило.

Роботу рекомендується проводити у кілька етапів:

  1. Створення вікна потрібно встановити в поворотне положення.
  2. Щіткою з усіх деталей вичистити сміття, що скупчилося.
  3. Зубочисткою або ватною паличкою слід видалити забруднення у важкодоступних місцях.
  4. Далі всі деталі витерти вологою серветкою, після чого протерти насухо.
  5. Прикінцевий етап — обробка всіх механізмів спеціальним мастилом. Щоб змастити петлі, потрібно зняти ковпачки, що їх закривають. По 2 краплі олії потрібно нанести на всі рухомі елементи. Щоб мастило рівномірно розподілилося по всіх конструкціях, потрібно кілька разів відкрити та закрити вікно, а також поставити на режим провітрювання.

Догляд та обслуговування металопластикових вікон та дверей

Як очистити ущільнювачі та дренажні канали?

Важливу роль у роботі вікна ПВХ або двері грають ущільнювачі. Якщо вони прохудилися або втратили еластичність – досягти максимального прилягання вікна в закритому вигляді не вдасться. Саме тому за ущільнювачами також потрібно правильно доглядати. Попри те, що вони виготовлені з сучасного еластичного матеріалу, також схильні до старіння. Для збереження еластичності та продовження терміну служби ущільнювачі необхідно не менше двох разів на рік очищати від забруднень та протирати спеціальним засобом. Виробники рекомендують використовувати силіконове мастило, яке можна купити в будь-якому автомагазині. Після обробки ущільнювачі стануть еластичнішими і перестануть вбирати вологу.

Також вимагає догляду та уваги дренажні канали, які розміщені знизу вікна. Вони зроблені у тому, щоб виводить зайву вологу назовні. Їх потрібно час від часу оглядати і очищати від пилу, що скупчився.

Чим мити скла та ПВХ-профіль?

Виробники рекомендують мити скло спочатку за допомогою очищувача, щоб очистити від стійких забруднень, а потім – чистою водою. Скло потрібно мити засобами, спеціально призначеними для цих цілей, тому що до їх складу входить речовина, яка надає склу блиск і захищає від пилу.

ПВХ-профіль, незалежно від кольору, виготовлений з матеріалу, який цілком може витримати атмосферні дії та багато хімічних сполук. Рекомендується виключити взаємодію металопластикового профілю з різними кислотними розчинами, розчинниками, а також слід виключити механічне видалення бруду. Тому профіль рекомендується мити звичайним мильним розчином або миючими засобами, у складі яких немає розчинників та абразивних речовин.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції