електромережі

Нововведення відповідають європейському стандарту ДСТУ EN 50160:2023 і, на думку регулятора (НКРЕКП), мають поліпшити якість електропостачання та підвищити енергоефективність. При цьому, на практиці впровадження нових стандартів може спричинити низку технічних проблем.

З якими реальними складнощами можуть зіткнутися споживачі у зв’язку зі збільшенням напруги в мережі? Це питання ми поставили фахівцеві технічного департаменту LogicPower – українського бренду енергосилового обладнання.

230V у мережі: що змінилося насправді?

220-230Зміна стандарту напруги з 220V на 230V є технічною адаптацією до європейських норм EN 50160. За розрахунками, нова норма не повинна стати причиною різких стрибків напруги.

У нормальних умовах збільшення на 10 вольт істотно не позначиться на роботі побутової, офісної та промислової техніки. Як правило, наші електроприлади розраховані на діапазон напруг від 200V до 240V.

У реальності – стабільне електропостачання безпосередньо залежить від стану місцевих мереж. Якщо ваш будинок або офіс живиться від застарілих трансформаторних підстанцій, будьте готові до різких перепадів напруги – їхня автоматика не завжди встигає коригувати нові параметри.

Мешканцям квартир у старому фонді та будинків радянської споруди варто подбати про додаткові заходи захисту від різких стрибків напруги в мережі.  Ці будівлі найбільш схильні до ризиків перегрівів проводки при тривалих пікових навантаженнях.

Що стосується новобудов, досвід показує, що в аварійних ситуаціях (наприклад, у разі відключення сусідньої підстанції) напруга може підніматися до 270-280V.

Стрибки і перешкоди в мережі можуть вивести з ладу вашу побутову техніку та обладнання. Ремонт обійдеться в кілька разів дорожче, ніж якісний стабілізатор напруги.

Який тип стабілізатора напруги вибрати для захисту техніки при переході на 230V?

обираємо стабілізатор

  • Релейні – підключають до побутової техніки з низькою чутливістю до перепадів.
  • Інверторні стабілізатори напруги працюють у широкому діапазоні вхідних напруг: від 90V до 310V. Підключають до чутливого обладнання, дорогої побутової техніки та приладів зі складною автоматикою.

Чи підійде старий стабілізатор до нових стандартів напруги?

Щоб зрозуміти, залишити стару модель чи купити новий стабілізатор напруги, необхідно переконатися, чи відповідає ваше обладнання стандарту 230V. Для цього перевірте діапазон вихідної напруги, наприклад 220V+/- 10%. Інформацію можна знайти в техпаспорті або на наклейці з характеристиками.

Якщо стабілізатор розрахований строго на 220V, можливі помилки в роботі або спрацьовування захисту (вимкнення) під час різких стрибків напруги. У такому разі краще купити новий стабілізатор напруги 230V.

Чи потрібно міняти проводку?

електромонтер

Здебільшого заміна дротів не знадобиться, оскільки українські електромережі розраховані на роботу в діапазоні 220-230V.

Якщо проводка дуже стара (алюмінієва, з пошкодженою ізоляцією) або не має запасу міцності – тоді краще її замінити.

Щоб отримати кваліфіковану консультацію щодо вибору стабілізатора напруги або джерела безперебійного живлення для дому чи офісу, зверніться до фахівців LogicPower.

 

 

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі