Новини Одеси та Одеської області

Про додаткові обмеження у прикордонних районах Одеської області

Про додаткові обмеження у прикордонних районах Одеської області

З понеділка, 23 травня 2022 року, у контрольованих прикордонних районах Одеської області запроваджуються додаткові режимні обмеження. Зокрема, вони стосуються в’їзду, проведення робіт у прикордонній смузі та руху маломірних суден та інших плавзасобів у внутрішніх водах.

За повідомленням Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України, ці обмеження запроваджено «через збройну агресію російської федерації та забезпечення заходів зміцнення національної безпеки та оборони України».

Обмеження набирають чинності з 08:00 години понеділка, 23 травня 2022 року , в межах Одеського, Білгород-Дністровського та Болградського районів Одеської області.

Що саме буде заборонено?

 1. В’їзд осіб у певну смугу місцевості вздовж державного кордону , за винятком:
 • осіб, які постійно або тимчасово проживають або працюють у її межах, за наявності у них відповідних підтверджуючих документів;
 • власників земельних ділянок, що перебувають у межах прикордонної смуги, за умови наявності у них відповідних підтверджуючих документів;
 • осіб, які прямують транзитом з пунктів пропуску через державний кордон до інших районів;
 • осіб, які надали письмове запрошення близьких родичів або яких зустрічають особисто особи, які постійно проживають поблизу кордону.
 1. Виробництво робіт , за винятком:
 • сільськогосподарських та інших згідно з переліком, визначеним пунктом 17 Положення про прикордонний режим;
 • будівельних, що виконуються відповідно до міжнародних договорів.
 1. Відпочинок населення, рибальство (за винятком ділянки місцевості вздовж річки Турунчук від місця впадання річки Шпакове до Турунчука до місця впадання річки Турунчук у річку Дністер) та полювання, випас худоби.
 2. Скупчення транспортних засобів (більше двох), тривалі зупинки транспортних засобів (довше 20 хвилин), не пов’язані з технічними несправностями, на узбіччях доріг поза встановленими автомобільними стоянками (за винятком транспортних засобів під керуванням мешканців села Градениці за наявності документів, що підтверджують їх реєстрацію у цьому селі).
 3. Перевезення у транспорті зброї та будь-яких засобів активної оборони без відповідних дозволів.
 4. Використання приладів нічного бачення , тепловізійної техніки, радіостанцій, крім встановлених спеціальної техніки та транспортних засобів спеціалізованого призначення.
 5. Використання повітряних суден , безпілотної техніки.

Читайте також: Що відбувається на трасі Одеса – Рені?

 1. Рух (пересування) дільницею автомобільної дороги Одеса – Рені в районі Паланки (Молдова):
 • осіб у пішому порядку;
 • осіб – громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, за винятком тих, що мають законні підстави для виїзду за кордон у пунктах пропуску;
 • осіб, які перевозять громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які не мають законних підстав для виїзду за кордон у пунктах пропуску.

Заборона руху на транспортному засобі автомобільною дорогою Одеса – Рені не застосовуватиметься до осіб, які:

 • забезпечують підтримку життєдіяльності об’єктів інфраструктури;
 • надають населенню послуги гуманітарного, соціального характеру під час виконання ними службових завдань у межах Одеського, Білгород-Дністровського та Болградського, Ізмаїльського контрольованих прикордонних районів Одеської області;
 • є водіями вантажівок, задіяних у міжнародних перевезеннях;
 • мають попереднє узгодження Білгород-Дністровського прикордонного загону.

(Також зазначені громадяни повинні мати при собі документи, зазначені пунктом 7 Положення про прикордонний режим, та тимчасове посвідчення військовозобов’язаного).

 1. Рух всіх маломірних суден та інших плавзасобів , крім судів флоту рибної промисловості за наявності дозвільних документів на промисел, не більше внутрішніх вод (акваторії водойм).

На кого не поширюються обмеження?

Дія обмежень не поширюється на представників:

 • військових формувань, утворених відповідно до Законів України;
 • правоохоронних органів;
 • органів цивільного захисту;
 • комунальних служб;
 • швидкої медичної допомоги

та інших суб’єктів державної та комунальної власності, які забезпечують підтримання життєдіяльності об’єктів інфраструктури та надають населенню послуги гуманітарного, соціального характеру під час виконання ними службових завдань.

Прикордонники закликають громадян не порушувати вимоги наказу та ставитись з розумінням до введених режимних обмежень, які діятимуть до завершення дії в Україні правового режиму військового стану або окремого розпорядження.

Фото: УСІ

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: