Днями Ренійський історико-краєзнавчий музей відзначив сорокаріччя від дня заснування. З приводу ювілея тут відкрилася унікальна виставка старих карт Придунав'я, які зібрав портовик Сергій Стріжков.
Житель міста Рені Сергій Стріжков – співробітник державного підприємства «Дельта-лоцман» – захопився краєзнавством три роки тому.
– Початком досліджень вважаю час, коли почав вивчати генеалогію своєї родини, – розповідає Сергій. – Перегорнувши все, що є на сайті мормонів по місту Рені та селу Нагірне, я зіткнувся з тим, що моє генеалогічне дослідження зайшло в глухий кут. Як виявилося, інформації недостатньо для складання дерева. Тоді я почав шукати хоч якусь інформацію про Рені. Не було керівника, який направив би мене, інженера, у потрібне русло. Я почав із чистого аркуша, не маючи навіть списку літератури.
Якось Сергій натрапив на статтю Валерія Кожокару «Про походження назви міста Рені», і почав вивчати цю тему. Використовуючи всі можливості інтернету, яких не мали його попередники-краєзнавці, він зібрав старовинні мапи Європи 16-17 століть, а також мапи Клавдія Птолемея. Зіставляючи їх, Сергій звернув увагу, що на місці поселення Ren у гирлі Прута за часів греко-даків був якийсь населений пункт Піроборидава. Виникло припущення, що це попередник Рені. Зацікавила Сергія ще й тема втрачених храмів.
Співробітники музею підхопили захоплення портовика та роздрукували всі виявлені ним мапи, зробивши до ювілею музею окрему виставку.
– Я думаю, що ці мапи дадуть новий пласт інформації для всіх, хто вивчає історію краю, для дітей, які пишуть дослідницькі роботи у рамках Малої академії наук, – сказала директорка Ренійського музею Галина Маратаєва. – А ми, у свою чергу, до ювілею музею підготували інформацію про всі населені пункти світу під назвою «Рені». Як відомо, у Всесвіті є мала планета, якій дано ім’я нашого міста, але ми вперше дізналися, що в Тихому океані є острів Рені, у Греції – курортне селище Рені, у Південній Кореї – село Рені, а в Індії – аж три населені пункти з аналогічною назвою. Вони такі маленькі, що не на всіх картах позначені, але є тезками нашого міста.
Читайте також:
У Чорному морі знову активізувалися скати-хвостоколи (Dasyatis pastinaca), або, як їх ще називають, морські коти.… Read More
Окнянська громада Одеської області провела в останню земну путь свого захисника – Олега Олеговича Василевського. Read More
Судячи з прогнозів синоптиків, завтра, в неділі, 13 липня 2025 року, в Одесі та Одеській… Read More
Навіть звичайна здача з базару може стати приводом для пригод — і темою для корисної… Read More
12 (13) липня виповнюється 131 рік від дня народження Ісаака Бабеля. Його проза – коротка,… Read More
Фахівці перевірили якість води на пляжах Одеси й Одеської області та склали список найбезпечніших. Read More