Статті

Поетеса і рукодільниця: історія нашої читачки — інваліда з діагнозом ДЦП

Я — людина з першою групою інвалідності. Живу з діагнозом «дитячий церебральний параліч». Мешкаю в чарівному селі Ясенове Зеленогірської громади. Односельці знають мене як поетесу і рукодільницю.

Вірші пишу з 2012 року. Мої перші рядки народились несподівано. До цього я жила, не бачачи природної краси, не відчуваючи радості від життя. І лише повернувшись від психолога, зрозуміла, що живу, й написала свого першого вірша.

У 2016 році на День села я читала землякам свої вірші. А через рік, завдяки благодійникам, вже тримала в руках власну книгу поезій  «Самотній шлях». Маю премію облради «За творчі досягнення» та лауреатство в Міжнародному фестивалі «Надія є». Цьогоріч мене нагородили дипломом конкурсу «Голос душі великого народу».

Коли розпочалося вторгнення ворогів в Україну, не могла писати, аби не ранити собі душу. З приходом весни написала перший вірш «Чорний ворон». З великим болем, зі сльозами друкувалася кожна буква. На конкурсі «Джерело надії» для людей з інвалідністю, який проходив у Подільську і в якому вже вп’яте брала участь, мій вірш посів перше місце.

Сильне душевне хвилювання за українців, які потерпають від війни, і за кожного солдата «вклало» мене у лікарняне ліжко. Перебуваючи у важкому стані і йдучи на другу операцію, співала Гімн України. Пережила три операції за тиждень. Врятуватися від розпачу допомогло в’язання шаликів для захисників, щоб зігріти їх у холоднечу. Саме думка, що воїни чекають мого тепла, допомогла мені вижити. В’язала без спиць і гачків, бо не можу їх тримати у руках. Спочатку не виходило, але я наполегливо трудилась. Ось так несподівано відкрила у собі ще один талант.

Також я вже двічі перемагала на конкурсі вишиванок та зайняла друге місце у дистанційному конкурсі з в’язання, що проходив у Києві.

Після перемоги планую надрукувати ще дві книги.

Відверто скажу, що й перебуваючи у кріслі колісному можна творити. Якщо навіть ти не можеш добре говорити та вправно рухатися, ти можеш творити! 

Люди з інвалідністю у будь-якому віці залишаються дітьми, бо вони вміють щиро радіти кожній дрібниці, любити без сумнівів. Вони бояться комусь завдати болю, тому що знають, що це таке. 

Девіз мого життя: «Вір і дій – два коротких слова, які потрібно знати кожному!»

З повагою — Лідія Сологуб


Матеріал підготовлений завдяки фінансовій підтримці Української Асоціації Медіа Бізнесу за гроші «Німецького Фонду Маршалла з США» та «Українського Медіа Фонду»

Share
Юрій Федорчук

Народився в селі Острожани Жашківського району Черкаської області. Свою трудову біографію розпочав у 1977 році рибалкою на підприємстві «Гірський Тікич» (Черкащина). Працював формувальником на Київському заводі залізобетонних виробів. Був учасником бойових дій в ДРА (Афганістан). Після здобуття вищої освіти в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті почав працювати у журналістиці. Був власкором газети «Одеські вісті». За плідну журналістську діяльність відзначений Почесними відзнаками та грамотами. Лауреат премії ім. Р.М. Палецького, лауреат Всеукраїнської премії ім. С.І. Олійника, лауреат конкурсу «Українська мова - мова єднання».

Останні статті

  • Статті

Вони втратили все і розпочали з нуля: три історії переселенців на Одещину

У селищі Бородіно ще до війни за підтримки держави був побудований соціальний Центр для постраждалих… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

Чергою з кулемета: на Одещині військові знешкодили морську міну (відео)

На узбережжя Одещини викинуло чергову морську міну, яку було оперативно знищено українськими військовими. Про це… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Відновлення після війни: як військовий починав нове життя після поранення

14 лютого 2023 року військовий Віталій Верес отримав важке поранення під час оборони Бахмута, коли… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Будинки покинули, а калину — забрали: історія одного вимушеного переселення

Вересень. Налилася червоним кольором калина, яка є одним із символів України. Колектив обласного центру національних… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

В Одесі та Одеській області стався землетрус: що відомо (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

16 вересня 2024 року мешканці Одеси та регіону відчули підземні поштовхи. У будинках гойдалися люстри,… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Пам’ять Володимира Панченка вшанували у Любашівці

Другого вересня, у день народження митця, якому мало виповнитися 70 років, в медіацентрі Любашівської публічної… Читати далі

2024-09-16