Десятки тисяч українців знайшли притулок в Одесі. Усі ці люди не лише пристосовуються до нових реалій, а й намагаються жити на новому місці. «Одеське життя» продовжує цикл відеоісторій про те, як бачать наше місто переселенці з інших регіонів нашої країни.
Років десять тому мешканці Херсону Олексій Білецький разом із братом Павлом вирішили не просто розпочати туристичний бізнес, а й привернути увагу всієї України до їх прекрасної Херсонщини. Вони заснували центр туризму ХерсON і почали ділитися таємними красотами краю, розробляти авторські маршрути, розвивати інфраструктуру. Більше 40 тисяч туристів завдяки їм побували на рожевих озерах, маяках, смакували локальні вина, засмагали на райському острові Джарилгач та дізналися про найбільшу пустелю Європи.
Але в лютому цього року все змінилося… 6 квітня, Олексій разом із нареченою та родичами з обох сторін, сіли в машини та покинули рідне місто. Їм пощастило і за дванадцять годин вони вже були в Одесі. Це була одна із надзвичайних поїздок, згадує наш герой, адже він не керував авто з тих пір, як вісім років тому отримав права.
– Ми приїхали сюди перевести подих. Нас зустріли відразу із коробками та пакетами їжі, дали житло. Хоч ми і були в деякому трансі, і ніяк не показували наші емоції на те що відбувалося навкруги, але десь там всередині була велика вдячність за все.
За декілька днів вони адаптувалися до відносно спокійного життя, перестали «шарахатися» від людей у формі. Ті колеги та знайомі, хто затрималися в Херсоні ще на місяць-два, відходили від жахів окупації значно довше, говорить Олексій.
Читайте також: «Приставляли до чола автомат»: розповідь херсонця Володимира про окупацію та вільне життя в Одесі
За своє життя Олексій бував в Одесі разів десять, а також часто приймав одеситів в Херсоні. Шуткує, що Одеса – це великий Херсон, де більше грошей та понтів.
– Одесити казали, що Херсон, це та Одеса, якою вона була сто років тому. Низенька, маленька, тиха, камерна, душевна. Чи більш зелена одеса, ніж херсон? Ні, Херсон дуже зелений! Чи більше фасадів історичних? Так, з точки зору архітектури та історії вона краще виглядає, ніж Херсон, але набагато гірше, ніж Львів або Краків. Тому і нам і вам є де працювати після Перемоги буде що робити.
Громадським транспортом Олексій не користується, але зі сторони одеські трамваї та тролейбуси йому подобаються. До Херсону такі системні зміни на жаль не дійшли. А ось дорогих автівок та яхт в місті було немало, адже в місті проживало багато успішних аграріїв, моряків та айтішників – все як і в Одесі.
Ще на тему: Одеса очима переселенців: «Ну, нічого ж не змінилося!» (відео)
А взагалі, помічає Олексій, кордони зараз значно розширився завдяки мобільності та діджиталізації. Звісно, не можна назвати домо те місце, де знаходиться твоя зарядка від ноутбука, але жити на два міста або, навіть, країни – цілком можливо.
Особисто для себе Олексій вирішив повернутися в рідне місто після Перемоги, але не засуджує тих, хто вирішить інакше.
– Я знаю тих херсонців які зараз максимум роблять щоб звільнити Херсон, але вони не планують повернутися в місто. Просто може так співпало, що вони планували виїжджати, а тут війна. Вони завжди цього хотіли, але боялися собі в цьому признатися. Тож для когось це новий етап.
Читайте також: Одеса очима переселенців: «Люди тут ввічливіші» (відео)
Раніше ми розповідали, скільки переселенців прийняли Одеса та Одеська область.
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More