В умовах воєнного стану у багатьох українців знизилися прибутки. І при призначенні майбутньої пенсії це погано вплине на її розмір. А щоб не допустити зниження коефіцієнта зарплати, тепер за бажанням заявника можна буде виключити «воєнний» період – час воєнного стану та три місяці після його скасування. Про це йдеться у законі, який днями ухвалила Верховна Рада.
Для розрахунку пенсії обов’язково враховується зарплата за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року – за даними системи персоніфікованого обліку. Якщо страховий стаж після 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, за бажанням пенсіонера враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 30 червня 2000 року – незалежно від перерв та за умови підтвердження довідки про зарплату первинними документами.
При цьому законом дозволяється виключати періоди із невигідною зарплатою чи доходом – тобто стаж враховується, а зарплата – ні. Такий підхід сприяє підвищенню коефіцієнта зарплати. Також можуть бути виключені, наприклад, періоди догляду за дитиною або людиною похилого віку, перебування на обліку в службі зайнятості та інше.
Порада: Майте на увазі, виплата пенсій припиняється у разі:
Щоб відновити виплати, потрібно звернутися до будь-якого регіонального органу Пенсійного фонду та надати інформацію для відновлення пенсії.
«Одеське життя» про пенсії українців:
У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More