Починаючи з травня 2022 року Україна переходить на облік газу в одиницях енергії (кіловат-годинах), а не в кубічних метрах. Справа в тому, що при підрахунку газу в кубометрах не враховується калорійність палива, через що в різних регіонах на ті самі цілі може знадобитися різний обсяг блакитного палива.
Облік газу в кіловат-годинах став можливим під час ухвалення у листопаді 2021 року Верховною Радою закону №2553 про запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії.
Оператори ГТС України повідомили, що перехід на європейські правила обліку газу означатиме:
- споживач буде платити за обсяг отриманої енергії, а не за обсяг переданого газу. Енергетична цінність природного газу різна залежно від регіону та змінюється у часі залежно від джерела надходження (імпорт, підземні сховища газу, видобувні компанії);
- стандартизацію одиниць вимірювання для різних видів енергії (наприклад, газу та електричної енергії). Це питання енергоефективності, економії ресурсів і раціонального та прозорого вибору споживача між різними джерелами отримання енергії;
- подальшу інтеграцію України в європейський ринок газу та спрощення бізнес-процесів для замовників послуг транспортування. Купівля газу в Європі, його подальше транспортування, розподіл та постачання проводитимуться в однакових одиницях.
Як економити газ у квартирі та в приватному будинку: поради споживачам