Прогнозоване подорожчання тарифів на комунальні послуги, про яке говорили протягом багатьох місяців – станеться вже цього літа. Тарифи зростуть одразу за двома позиціями: на воду та на електроенергію. Нові ціни запровадили уже з 1 червня. Обидва подорожчання, кажуть у НКРЕКП, є економічно обґрунтованими, а підвищення платні за світло – ще й допоможе відновити виснажену російськими обстрілами енергетичну інфраструктуру. На скільки більше доведеться платити за комірне – розбирались у Центрі громадського моніторингу та контролю.
Від 1 червня в Україні зростає тариф на електроенергію для населення. У Кабміні вирішили підняти ціну до 2,64 грн/Кв-год.
За словами Міністра енергетики Германа Галущенка, підвищення обумовлене необхідністю відбудовувати енергосистему після численних російських обстрілів.
«Якби ми не ухвалили це рішення, то наступної зими ми були б без світла. Це рішення дасть нам можливість забезпечити стабільність роботи енергосистеми. На жаль, ми досі маємо втрачені суттєві потужності в генерації. Ми виходимо зі сценарію сьогодення до наступного опалювального сезону», – сказав міністр.
За словами Галущенка, такий тариф є компромісним. Оскільки від початку НКРЕКП запропонувала підняти тариф удвічі – до 2,88 грн.
Крім того, другого етапу підвищення тарифу на електроенергію поки що не передбачається, хоча раніше й говорили про необхідність підвищення цін до ринкового рівня (близько 6 грн за кіловат). Збережеться і нічний тариф на електроенергію, що становить 50% від базової вартості.
Тариф на воду в Україні не зростав із кінця 2021 року. Зрештою, підвищення в НКРЕКП запланували також на 1 червня. Суми у платіжках можуть зрости на 30% у великих містах. Підвищення цін пояснюють тим, що у невеликих містах вода постійно дорожчає, в той час, як у великих містах усе без змін.
Тарифи встановлюють окремо для кожного водоканалу, тому вони різняться залежно від регіону. Причому вони залежать не лише від обсягів споживання, а й від кількості абонентів (що більше – тим дешевше), а також від джерел водопостачання та стану інфраструктури.
На час воєнного стану та ще 6 місяців після нього в Україні діє «тарифний мораторій». У цей період ціни на природній газ, тепло та гарячу воду для населення не підлягають підвищенню.
Публікацію надано Центром громадського моніторингу та контролю
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More
У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
View Comments
Премьер значит врал украинцам, что не будет повышать цены на коммунальные услуги на время войны.Это только "цветочки", "ягодки" будут ошеломляющие.
Это ужас, я на инвалидной пенсии 2093 грн, после онкологии. посчитала даже не хватит квартиру оплатить, даже с субсидией. Они не инвалидные пенсии ни субсидии не повышают. А мне ещё лекарства покупать, которые тоже с каждой поставкой дороже. Про еду уже промолчу. Интересно где те миллионы долларов, которые выделялись западом на восстановление енергосистемы Украины?