Одеський залізничний вокзал, а точніше, вокзал станції «Одеса-Головна» разом із нами увійшов у свій другий рік війни. Що змінилося? Який його сьогоднішній день?
Вокзал вирує… Людей дуже багато. Хтось – з дуже стурбованим обличчям, а хтось здається розслабленим. Війна багатьох змінила. Люди приїжджають і їдуть, намагаються перебувати ближче до платформ. Втім, і в самому будинку багатолюдно.
Перше і головне: якщо ви збираєтеся сюди, то одразу приготуйте документи (мені довелося їх пред’являти кілька разів). Ще «складність» сьогоднішнього дня: центральний вхід до будівлі вокзалу закритий. Як мені пояснили: «З технічних причин». Тож потрапити зараз сюди можна лише з боків.
З боку платформ з’явилося зручне нововведення: навігація вокзалом станції «Одеса-Головна». Тут все чітко і зрозуміло: що де знаходиться, куди звертатися внутрішньо переміщеним особам, які потрапили до нашого міста, де знаходяться магазини, зал очікування тощо, так далі.
У головному залі вокзалу зараз відбувається пронизана болем війни виставка.
Пункт незламності?.. Ні, такого на нашому вокзалі нема. Натомість є Фортеця незламності. Ну насправді, як можна назвати просто «пунктом» ціле містечко, що з’явилося, з безліччю безкоштовних послуг?
Тут можна (працює цілодобово):
Є спеціальні послуги для людей із маленькими дітьми.
Співробітники розповідають, що до них, як і раніше, звертається безліч людей, що приїхали, з різними проблемами. Наприклад, багатьом із них необхідний не лише притулок, а й психологічна допомога.
Ще новинка: на вокзалі з’явилися дозатори питної води для тих, хто вирушає в дорогу чи приїхав із домашнім улюбленцем. Їх називають просто – напувалки. Саме життя внесло до переліку послуг вокзалу це нововведення. Масштабна евакуація пасажирів разом зі своїми тваринами із самого початку війни показала, наскільки важливими для українців є їхні домашні улюбленці. До речі, ці напувалки – не просто якась ємність із водою. Це ціла установка із наявністю спеціального клапана-краніка.
Ну а стара-стара Старосінна площа, яка першою зустрічає одеситів та гостей (на жаль, тепер часто вимушених) міста, красується оновленою інсталяцією із визнанням любові до Одеси англійською мовою. Так-так, тому самому, де замість «love» зображено серце.
Тепер назва міста на ній із однією літерою «s». Як і належить в українському написанні назви нашого міста. Зміна сталася днями.
А ось табличка поруч із цією інсталяцією наполегливо рекомендує не забиратися на поверхню мега-літер з тієї простої причини, що тут дуже жвавий трамвайний рух… Ви скажете, що ніби й так зрозуміло? На жаль, далеко не всім…
Читайте також:
Фото автора
В Одесі оголосили нові тендери на закупівлю нового обладнання та обшивки для модернізації чотирьох трамвайних… Read More
Уранці, 21 травня, в іспанській столиці застрелили українського політика Андрія Портнова, одного з близьких соратників… Read More
В Одеській області затримали «крота» фсб, який влаштувався на оборонний завод, щоб викрасти секретні військові… Read More
На узбережжі Лиманської громади Одеської області біля Дунайського заповідника досі залишаються неприбраними сотні кілограмів мазуту… Read More
Південний РЕМ Роботи до 18:00: Левітана,19/корп.3, Академічна, 30а-52а, Ахматової, Вернадського, Костанді, Купріна, Левітана, 19/4,19/5, Люстдорфська… Read More
У середу, 21 травня 2025 року, розпочалася 1183-тя доба з початку широкомасштабної збройної агресії Російської… Read More