Статті

Одеські ліхтарі: особлива краса наших вулиць (фоторепортаж)

Одеські ліхтарі – особлива прикраса наших вулиць. Особливо під час блекаутів. Світла дома немає, а деякі вулиці прикрашені ліхтарями, що горять собі, наче в них якийсь особливий графік... Дійсно, так. Та ми зараз просто про красу наших одеських ліхтарів – і під час блекаутів, і коли світло не вимикають...

Які ж вони різні… Деякі старі, деякі «просто» зіпсовані якимись вандалами. Але взагалі – краса. Особливо коли їх прикрашають навесні квітами. А оці, що «під старовину»!.. А ці що зібрані разом, немов букети… Інколи здається, що однакові. Та це ж тільки так здається… Бо треба тільки придивитися – і ліхтар-ексклюзив наче привітає вас з висоти…

Одеські ліхтарі… «Одеське життя» вже розповідало, що перші з них з’явилися у місті в 1811 році. Так, так, в одеського освітлення своя давня історія.

У 1811 році Рішельє розпорядився, щоб у центрі міста якнайшвидше організували нормальне вуличне освітлення.

200 ліхтарів, що з’явилися незабаром, горіли до другої години ночі, а після цього часу спеціальні «ліхтарники» гасили вогонь. А от у місячні ночі ліхтарі взагалі не запалювали.

Перші одеські ліхтарі працювали на особливому паливі – спочатку на салі, потім на конопляній олії, ще пізніше використовували спирт, штучний газ…

А ось у 1913 році газеті «Одеський Листок» повідомила, про те, що на одеських вулицях планується встановити понад тисячу ліхтарів, які працюють на електриці…

Історія, історія… Тепер хтось під час блекаутів невдоволений тим, що ліхтарі на вулицях працюють, хтось – навпаки – радіє (можна хоч на вулицю вийти)…

А одеські ліхтарі – такі різні й такі незамінні – красуються собі на одеських вулицях то у вигляді люстр, як у Міському саду, то, знов-таки, під «старовину». І навіть удень, коли вони не горять, все одно прикрашають одеські вулиці якоюсь особливою красою… Милуємось…

Фото авторки

Share
Мария Котова

В журналистику пришла достаточно поздно, слишком затянулся «поиск себя». В работе над материалами придерживаюсь правила: читателю должно быть интересно, должно «цепануть». Уделяю много внимания подаче: считаю очень важным, чтобы это блюдечко получилось с достойной каемочкой. Автор четырех изданных книг прозы.

Recent Posts

  • Історія
  • Статті

610 чи 231: скільки років Одесі насправді — розгадуємо таємницю віку нашого міста

За останніми історичними даними, 19 травня 2025 року Одесі виповниться 610 років. Перша відома назва… Read More

19-05-2025 в 10:49
  • Новини

«Чорноморець» проти “Динамо”: як зіграли одесити

Одеський «Чорноморець» достроково залишає Українську Прем'єр-лігу за підсумками сезону 2024/25. У матчі 29-го туру 18… Read More

19-05-2025 в 10:31
  • Новини

Війна, день 1181: Трамп анонсував телефонну розмову з Путіним

У понеділок, 19 травня 2025 року, розпочалася 1181-ша доба з початку широкомасштабної збройної агресії Російської… Read More

19-05-2025 в 09:39
  • Новини

Нова траса з’єднає Одесу з Молдовою та Румунією

У Молдові планують масштабний розвиток транспортної інфраструктури: влада розглядає можливість будівництва високошвидкісної автостради і першої… Read More

19-05-2025 в 08:36
  • Новини

У Затоці готуються до курортного сезону: як там відпочити, якщо пляжі залишаться закритими

Затока, на жаль, цього року залишиться без доступу до пляжів і моря. Проте готелі та… Read More

19-05-2025 в 08:32
  • Статті

Фестиваль «Одесі-610». День другий: усі види зацікавленості (фото)

Другий день фестивалю «Одесі-610»: захід, що проходить у культурному просторі на вулиці Торговій, 2, радує… Read More

19-05-2025 в 07:12