Новини Одеси та Одеської області

Не тільки для дітей: в Україні підбили підсумки «Чілдрен Кінофесту» (фоторепортаж)

Не тільки для дітей: в Україні підбили підсумки «Чілдрен Кінофесту» (фоторепортаж)

9 липня завершився, десятий ювілейний міжнародний кінофестиваль для дітей і підлітків. Понад 30 000 глядачів і глядачок долучилися до безплатних показів у кінотеатрах України та онлайн та обрали найкращу дитячу стрічку. Також названі результати Дитячого кіноконкурсу. “Одеське життя” відвідало всі фестивальні покази та знає, на які фільми варто сходити разом з дітьми. 

Дитячий кінофестиваль воєнного стану

У 2014 році, попри те, що саме в цей рік розпочалося російське вторгнення, кінокомпанія “Артхаус трафік” започаткувала фестиваль дитячого кіно. Попри нелегку фінансову ситуацію, епідемію ковіду, повномасштабне вторгнення, цей фестиваль відбувався кожного року. Як і інші українські масштабні події, у 2022 році Чілдрен Кінофест переїхав за кордон. В Польщі, яка прийняла найбільшу кількість українських біженців пройшли офлайн-покази. Але паралельно відбувалися й онлайн-покази спеціальної програми, які могли дивитися діти, які залишилися в країні, що воює.

Підсумки Чілдрен Кінофесту

В нинішньому році дитяче кіно повернулося в кінотеатри десяти міст України. А спеціальні програми – на Ютуб канал Чілдрен Кінофесту. Найнасиченіше фестивальне життя відбувалося в Києві. Саме там проходили зустрічі зі знімальними групами, майстер-класи та інші події.

Підсумки Чілдрен Кінофесту

Повномасштабна війна внесла свої корективи. Перед кожним сеансом глядачам нагадували правила поведінки під час повітряної тривоги. Одеситам пощастило, адже лише один сеанс було перервано повітряною тривогою. Це сталося під час показу мультфільму “Паця”. На жаль поновити показ можливості не було і глядачі можуть подивитися фінал лише в серпні, коли мультфільм вийде на екрани кінотеатрів.

"Приключения на Хэллоуин"

“Паця”

Окремо хочеться відзначити слова підтримки, які записували всі знімальні групи фільмів. Частіше за все це були слова підтримки українцям і це було дуже зворушливо.

Також перед кожним сеансом маленьким глядачам демонстрували невеликий мультфільм про правила мінної небезпеки. Такі зараз реалії. Небезпечні предмети можуть з’явитися будь-де, навіть на територіях, які не були під окупацією.

Фільми для дітей, які вони?

Що таке дитяче кіно? Іноді дорослим здається, що підлітків цікавлять лише незрозумілі фантастичні, безсюжетні стрічки, наповнені насиллям та незрозумілим гумором. Такий контент дійсно часто попадає в поле зору молоді. Втім, повні кінозали, які ми спостерігали десять днів поспіль, дають надію, що і надалі діти будуть обирати якісне кіно.

Підсумки Чілдрен Кінофесту

В конкурсній програмі брали участь фільми зі Словенії, Норвегії, Нідерландів, Німеччини, Іспанії, Данії й України. Кожен глядач перед сеансом отримував бюлетень для голосування і робив власний вибір. Тематика фільмів була не менш широкою, ніж географія: від потішного мультика про мале порося, якого від ножа має захистити маленька дівчинка до хелловінського хоррору. Але найважливіший меседж всіх стрічок — виховання самостійності, поваги до думок інших. І водночас непримириме бажання дітей боротися з несправедливістю, яке завершується перемогою добра.

джура -королевич

“Джура — королевич”

Українське дитяче кіно порадувало любителів фентезі. В програмі були представлені прем’єри “Джура — королевич” та переможець минулого року “Пекельна хоругва або Козацьке Різдво”. Обидві стрічки надзвичайно яскраві, колоритні, здобрені гумором та якісною комп’ютерною графікою, хоча і не позбавлені деякої “лубочності”. Цікаво, що в обох фільмах надзвичайно вдалися негативні персонажі. Їхні костюми, грим, акторська гра та фішки надали образам фактурності та неординарності. За ними цікаво спостерігати.

Підсумки Чілдрен Кінофесту

“Неймовірна подорож на Північний полюс”

Мультфільм “Неймовірна подорож на Північний полюс” – неймовірна за своєю насиченістю робота норвезьких мультиплікаторів про героїв, які підкорювали Арктику в середині 20 ст., норвежця Амундсена та італійця Нобіле зі своєю собачкою Тітіною. У мультфільмі використано багато кінохроніки й взагалі там мало вигадки. Хочеться, щоб якомога більше не лише дітей, а й дорослих подивилися цей мультфільм. На щастя, це  можна буде скоро зробити в кінотеатрах країни.

Підсумки Чілдрен Кінофесту

“Душа команди”

Найкращий фільм фестивалю “Душа команди”, також призначений для сімейного перегляду. Стрічка знята за реальною історією життя відомого іспанського футболіста Вальдо, гравця мадридського “Реала”. Хлопець виховувався в інтернаті при монастирі. В нього не було батьків, як і в інших його друзів. Але завдяки новій чорниці, яка курить, випиває пиво, та читає не лише Біблію, вони отримали сенс життя та стали гарними людьми. Ця стрічка без прикрас показує світ підлітків, трохи жорстокий, але одночасно і тендітно прекрасний.

Підсумки Чілдрен Кінофесту

“Пригоди на Гелловін”

Тема втрати батьків часто з’являється у фестивальних фільмах. У Асгера, героя фільму “Пригоди на Гелловін” в автокатастрофі загинув батько, у дівчинки Гаї батьки розлучилися, а у героя українського фентезі “Джура — королевич” Іванка, батька підступно вбив князь Егерт, а батьків його подруги Марійки також вбили вороги, які прийшли на нашу землю. Діти вчаться жити без батьківської уваги та любові. У фільмах їм демонструють різні моделі поведінки, показують що вони не поодинокі у своїй біді. Що треба жити далі та боротися зі злом та обставинами. Важливо і те, що показані й ті дорослі, яким не байдужа доля нещасних дітей. Що у світі є люди, які їх люблять і  завжди підтримають. Втім, не зважаючи, на гумор та хепіенди на екранах, в залі було багато сліз. Плакали й від жалю, і від щастя. І від тем, які болять та тригерять зараз кожного.

Ще один важливий момент, після фестивальних показів, більшість стрічок виходить в український прокат, а також входить до “портфелю” мережі дитячих кіноклубів, які створені по всій країні. Ці фільми можна вільно використовувати для організації шкільних Чілдрен Кінофестів, або для навчання. До кожного фільму йдуть певні дидактичні матеріали, які допомагають вчителям. Ознайомитися із цими можливостями можна на сайті проєкту.

Фільми, які знімають діти

Окремий день був присвячений фільмам, які зняли маленькі українці. За задумом організаторів, фестиваль мав стати своєрідною платформою для розвитку дитячого кіно, в тому числі й поштовх для тих, хто хоче сам спробувати знімати.

Підсумки Чілдрен Кінофесту
Підсумки Чілдрен Кінофесту
Підсумки Чілдрен Кінофесту

З 2017 року було започатковано Національний конкурс короткометражних фільмів, створених дітьми. До участі приймаються стрічки, зняті молодими людьми у віці від 7 до 14 років.

Про що знімають кіно наші діти, які теми їх турбують? Тема пошуку себе підіймається не лише у фільмах-переможцях. Діти також розмірковують про спілкування з однолітками та батьками, про першу любов і звісно, про війну, біженців та моделюють нашу перемогу.

Ці фільми судить і глядацьке журі, і журі професійне. Цього року воно складалося з Олександри Рубан, режисерки серіалу “Пес Патрон”, акторки Римми Зюбіної та режисера Дмитра Сухолитко-Собчука. Всі переможці окрім оплесків та визнання отримують винагороду, яку використовують для подальших фільмувань.

Переможцями стали:

  • Найкращий анімаційний фільм у категорії 7—10 років (5 000 грн) — «Казка про Галушку» — історія про пошуки свого місця у житті (режисерка Мирослава Троцька, 8 років, м. Полтава).

Підсумки Чілдрен Кінофесту

  • Найкращий ігровий фільм у категорії 7—10 років (5 000 грн) — «Червона Шапка» — сучасний погляд на класичну казку (режисер Влад Потатуєв, 10 років, м. Вінниця).

Підсумки Чілдрен Кінофесту

  • Найкращий анімаційний фільм у категорії 11—14 років (5 000 грн) — «У пошуках нового елемента» — фантастична стрічка про космічну експедицію до нововідкритої планети (режисер Білик Михайло, 12 років, м. Дніпро).

Підсумки Чілдрен Кінофесту

  • Найкращий ігровий фільм у категорії 11—14 років — «Біженці з моря» про весняну риболовлю, яка обернулася неочікуваною зустріччю (режисер Ярослав Булгаков, 12 років, м. Фастів Київської області).

Підсумки Чілдрен Кінофесту

  • Приз глядацьких симпатій, який присуджується за результатом голосування глядачів та винагороду у розмірі 7 000 грн отримала анімація «Подорож до Кукурудзяної країни» про сповнену небезпек мандрівку команди друзів (режисер Крайовий Назар, 13 років, м. Черкаси).

Підсумки Чілдрен Кінофесту

Ці фільми можна буде згодом подивитися на ютуб каналі фестивалю. Зараз на каналі викладені  фільми переможці минулих років.

Наступний фестиваль Чілдрен Кінофест  відбудеться з 31 травня до 9 червня 2024 року.

Фото: сайт Чілдрен Кінофест, Юлія Сущенко.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції