Статті

На дороги повернулася «автопідстава»: як не стати жертвою

На жаль, навіть у дні війни несумлінні громадяни не сплять: спритні та «підприємливі» шахраї як винаходять нові способи «збити» гроші зі своїх чесніших співгромадян, так і «воскресають» старі схеми, однією з яких є так звана «автопідстава». Її жертвою, на жаль, може стати будь-який водій. Розповідаємо, як це працює і як не потрапити у пастку.

Про те, що на наші дороги повернулися «автопідстави», розповів днями у себе в Facebook учений Антон Сененко, який сам став мимовільним свідком цього дійства.

Як працює схема «автопідстави»

Як розповів Антон Сененко, шахраї беруть напрокат дуже дорогий і обов’язково потужний автомобіль: «Мерседес – це класика, особливо 500-й, БМВ, Порш і що завгодно, що викликає побожний трепет у більшості пересічних громадян». Як правило, «автопідставники» працюють у парі з ще одним авто.

При русі дорогою з кількома смугами вони обирають жертву: зазвичай це бюджетне недороге авто з одним водієм у салоні (для того, щоб не було свідків і на водія можна було легше морально тиснути).

«Жертву якийсь час «пасуть», як козеня, щоб переконатися, що воно безпечне, іноді має погані навички водіння, невпевнено поводиться і т.д. (В т.ч. не має відеореєстратора плюс буква У або 70 на задньому склі – взагалі подарунок).

Далі вони просто чекають на зручну ситуацію: жертва їде, скажімо, у крайньому лівому ряду (для зручності, нехай у третьому), у другому – величезна фура, за якою потужна машина шахраїв довгий час ховається, перебуваючи в першому ряду. В цей момент інше авто спільників наздоганяє жертву і вимагає миготінням далекого світла фар звільнити третю смугу для проїзду.

Жертва за всiма ПДР і ввічливості, ніби переконавшись, що перед фурою чи бусом друга смуга була вільна, починає перебудовуватись.

Дорога машина шахраїв спритно прискорюється (для цього і потрібна потужність), імітуючи, що вона була у смузі у «сліпій зоні» жертви.

Потім відбувається кидок пляшки, м’ячика, будь-чого, що імітує звук удару», – розповідає свідок шахрайства на дорозі.

А далі, за його словами, йде «чиста психологія»:

«Водій-жертва їде до узбіччя, відчуваючи себе винним у тому, що не переконався в безпеці маневру, а шахраї вдвох ввічливо (вони ж ще часто у дорогих костюмах і солідно виглядають), але наполегливо пропонують вирішити питання на місці, бо машина у їх дорога, страхова все не покриє, а подряпини великі.

Подряпини, до речі, будуть – зроблені заздалегідь. А ось машині жертви подряпини завдадуть наждачкою спільники, поки зляканий водій оглядатиме пошкодження дорогого авто».

При цьому Антон Сененко зазначає, що «якщо країна настільки очистилася від російської загрози, що на наші автодороги повернулися автопідстави, це означає лише одне – на дорогах багато водіїв, які на таке лайно ведуться». І якби ця схема не працювала і з водіїв не «стригли» гроші, її не існувало б.

У той же час, за його словами, все це можна дуже легко запобігти, якщо переконатися, що перед вами справді шахраї, а не чесний водій, якого ви справді могли ненароком зачепити.

Як не стати жертвою «автопідстави»

«Ми не роботи і весь час стежити за правою смугою за фурою або навіть за узбіччям, через яку шахраї часто обганяють велику машину, неможливо. Однак, є дієвий спосіб переконатися, чи є водії перед вами шахраями, які вас підставили», – пояснює Сененко.

Опинившись у подібній ситуації, він радить відразу набирати 102 і викликати патрульну поліцію і в жодному разі не погоджуватися на варіант «заплатити готівкою тут і зараз».

Вчений також зазначає, що справжні шахраї за жодних обставин не зв’язуватимуться ні з поліцією, ні зі страховими.

«Важливо: нормальні шахраї (яким би оксюмороном це не було) не чіпатимуть Вас фізично. Погрожувати – так. Залякувати – так. Психологічно тиснути – обов’язково. Але вони чітко знають грань, де починаються важкі кримінальні наслідки, тому сідайте у своє авто під будь-яким приводом, закривайтеся зсередини та викликайте копів. Можна, до речі, знімати все на телефон. Він також може миттєво охолодити запал шахраїв і зробити їх пики такими, які бувають у росіян», – додав Антон Сененко.

Ви також можете дізнатися:

Фото ілюстративне

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

В Одесі не Черемушках на дереві знайшли змію

Жителів одеського мікрорайону Черемушки не на жарт злякала змія, яку місцеві жителі виявили на дереві… Read More

2024-11-03
  • Статті

Соцпрацівники в Одесі: які послуги надають і хто може звернутися по допомогу

Сьогодні, у День працівника соціальної сфери України, «Одеське життя» розповідає, хто такі соцпрацівники, яку вони… Read More

2024-11-03
  • Статті

«Попереду перших»: інженерні війська України відзначають своє професійне свято

Цього недільного дня, 3 листопада 2024 року, в Україні відзначають День інженерних військ – професійне… Read More

2024-11-03
  • Статті

Кому дадуть субсидію на оренду житла?

Через війну багато людей були змушені залишити свої будинки і переїхати до безпечніших регіонів. На… Read More

2024-11-03
  • Новини

Анекдот дня: чи став Ізя приватним детективом?

Усіх із добрим ранком! І дня недільного вам виключно легкого, приємного і позитивного! А щоб… Read More

2024-11-03
  • Новини

Сьогодні День Інженерних військ, День Ракетних військ і артилерії України: свята і події 3 листопада

3 листопада 2024 року в Україні поздоровляють захисників, які служать в інженерних, ракетних військах та… Read More

2024-11-03