Новини Одеси та Одеської області

Музей у Покровці: як працює, та які експозиції склали його основу

Музей у Покровці: як працює, та які експозиції склали його основу

Село Покровка належить до Любашівської громади. Основу експозиції музею склали речі ужиткового мистецтва та сільського побуту минулого століття, які довгі роки збирала директорка місцевого Будинку культури Наталя Рой разом із працівниками.

Коли це зібрання старожитностей побачив Покровський староста Сергій Бурдов, який зараз служить у ЗСУ, то одразу запропонував створити музей села.

В будівлі старостату зробили косметичний ремонт та облаштували експозиції. Окремо відведене місце для робіт місцевих умільців. Першою свої роботи подарувала завідувачка дитячого садка Олена Батринча. Надія Притуляк презентувала картини, посуд, Сергій Китик і Сергій Рой — старовинні підкови, Олександр Костенюк з Юрієм Іваненком — праски, Олена Зайцева — власноруч вишиту ікону. Завдячуючи Любові Волощук з’явилися ліжечко, доріжки, рушники тощо.

Планують створити і експозицію, присвячену Павлу Кондрацькому, в маєтку якого розташована школа.

школа

Як відомо, Покровка Любашівської громади, що на річці Тилігул, славиться своїм храмом Івана Богослова. Спорудив його поміщик пан Кондрацький. Він, інженер за фахом, господарював тут по-сучасному. Його п’ять тисяч десятин землі обробляли парові плуги, селянам і найманим працівникам виплачувалася заробітна плата. Інженер збудував силосні вежі, електростанцію, олійню, будинки для селян, а для родини — двоповерховий будинок. Все з цегли, яку виробляли неподалік. У будівельний розчин, як у середні віки, для міцності додавали яйця. 

Силосні вежі

Звели і храм, будівництво якого завершили в 1911-му і висвятили на честь Івана Богослова.

Храм Івана Богослова

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції