Статті

Ліфт для Ренійської лікарні – не дурощі, а гостра необхідність

Під час анкетування та серії бліцінтерв'ю з жителями Ренійської громади, яке у листопаді 2023 року провела редакція газети «Одеське життя», безліч скарг пролунало на важкодоступність Служби сімейної медицини, яка розташована на третьому поверсі лікарні.

Як сказала пенсіонерка із села Нагірне Валентина Загорська, для неї завітати до сімейного лікаря – все одно, що підкорити Говерлу.

Голова громади Ігор Плехов запевнив, що для вирішення проблеми на першій базі буде відремонтовано наявний ліфт. Однак насамперед, сказав мер, ліфт буде встановлений на другій базі лікарні, де розташовані реанімація, хірургія та терапія. Ця будівля свого часу була збудована Ренійським портом як профілакторій, тому за проєктом ліфт не був передбачений – громаді довелося замовляти проєктно-кошторисну документацію.

Сьогодні наявність пандусів та ліфтів у закладах охорони здоров’я – це одна із принципових вимог Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Сьогодні тяжкохворих на ношах на другий, третій і четвертий поверхи підіймають сходовими прольотами жінки-санітарки, що непросто і навіть небезпечно.

Читайте також: У Ренійській громаді великі проблеми з медициною: мер Плехов чесно відповів на запитання

Почали з того, що 2023 року на другій базі Ренійської лікарні встановили новий пандус, який відповідає всім вимогам державних будівельних норм. Причому, як повідомив генеральний директор комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарня Ренійської міської ради» Олег Бурля, пандус було зроблено без залучення бюджетних грошей, а коштом, які заробила лікарня:

У нас є своя невелика будгрупа, придбали будматеріали та провели роботи самотужки, що значно здешевило пандус. Якби наймали підрядну організацію, було б у кілька разів дорожче, – зазначив гендиректор. – Також самотужки ми обладнали у лікарнях укриття, за потреби там можна проводити навіть операції.

Однак для встановлення ліфта потрібні послуги спеціалізованого підприємства.

Ренійська громада

На фото: Друга база Ренійської лікарні, де розташовані реанімація, хірургія та терапія

Share
Антонина Бондарева

Училась в Киевском национальном университете им. Т.Г. Шевченко, однако настоящим университетом для меня стала районная газета «Ренийский вестник». Исколесила все Придунавье, 14 лет работая собкором газеты «Одесские известия». В последние 7 лет увлечена созданием видеорепортажей (ютуб-канал «Новости Рени»). Сотрудничество с редакцией газеты «Одесская жизнь» для меня – это возможность рассказать, насколько интересен южный регион Одесчины, где живут и работают уникальные люди

Recent Posts

  • Новини

В Одеському районі 20 травня біля доби не буде води: перелік адрес

20 травня у низці населених пунктів біля Одеси буде тимчасово припинене водопостачання. Причина — аварійні… Read More

19-05-2025 в 22:36
  • Статті

Фестиваль «Одесі-610». День третій: історична література, історичні знахідки (фоторепортаж)

Третій день фестивалю «Одесі-610» подарував одеситам нові знання, емоції та можливості для творчості. Гостям запропонована… Read More

19-05-2025 в 21:44
  • Новини

Розмова Трампа з Путіним: президент США наголошує на негайних мирних переговорах

Ввечері 19 травня відбулася телефонна розмова американського президента Дональда Трампа з правителем РФ Володимиром Путіним.… Read More

19-05-2025 в 21:29
  • Новини

Чи буде знову дощ: прогноз погоди на вівторок, 20 травня

У вівторок, 20 травня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується досить тепла погода… Read More

19-05-2025 в 20:27
  • Новини

Одесити можуть отримати допомогу від NRC: що для цього потрібно

Норвезька рада у справах біженців (NRC) оголосила про відкриття нового етапу реєстрації на грошову допомогу… Read More

19-05-2025 в 19:33
  • Новини

Одеські медики провели щорічні змагання з надання допомоги

В Одесі відбулися щорічні навчально-практичні змагання серед працівників екстреної медичної допомоги. У межах заходу медикам… Read More

19-05-2025 в 18:33