Новини Одеси та Одеської області

Квартира з каверзою: не дай себе обдурити

Квартира з каверзою: не дай себе обдурити

На ринку нерухомості є не тільки сумлінні продавці, але й ті, хто бажає отримати зиск нечесним шляхом. Як застерегти себе від обману і які схеми поширені.

Основні нюанси

Поради будуть корисні тим, хто переймається покупкою житла в Одесі.

  1. “Залишаються всі меблі”. Найчастіше покупці шукають варіант, коли всі меблі у квартирі залишаться, щоб одразу ж заїхати та жити. І недобросовісні продавці користуються цим. Вони навмисно не вписують цей пункт у договір купівлі-продажу, а вартість усіх меблів, техніки включають у загальну вартість житла. І після завершення угоди благополучно вивозять все майно з квартири, а покупець залишається з голими стінами, але з переплатою.
    Тому, щоб не опинитися в такій неприємній ситуації, обов’язково зобов’язуйте продавця прописати всю обстановку, меблі, побутову техніку, яка залишається у квартирі, з точною назвою марки, кольору та інших розпізнавальних знаків.
  2. Борги за комунальні послуги. Уважні та скрупульозні покупці завжди враховують цей факт і заздалегідь домовляються з продавцем, яким чином буде сплачена заборгованість: вирахувана з вартості квартири, і покупець її сплатить, або поки що справжній власник сам погашає борг до угоди. Але є категорія неуважних та довірливих покупців, яка навіть і не замислюється і не перевіряє борги з комунальних платежів, а продавець замовчує. Може статися ситуація, що навіть через суд потім неможливо стягнути з попереднього власника квартири борг, продавець може виїхати в невідомому напрямку. І тоді вже справжньому власнику доведеться розщедрюватися, адже за законом борги перейдуть йому.
  3. Житло з дефектом. Продавець може навмисно приховати навіть замаскувати недоробки, слабкі місця квартири. А покупець не ретельно оглядає квартиру на наявність недоліків з боку ремонту, водопроводу, каналізації та підписує документ про те, що претензій не має до якості майна. А потім з жахом виявляє ці вади, які виллються у додаткові фінансові та моральні витрати. А докази, що ви не побачили, не додивилися, нікого не цікавлять, чи документи підписані. Тому ретельно оглядайте житло, не соромлячись здатися скрупульозним і заглядати в найзатишніші місця, адже ви не іграшку в магазині купуєте.
    Житло з дефектом
  4. Незаконне перепланування. Таке також може бути, продавець без узгодження з відповідними органами робить перепланування в квартирі, але перед цим замовляє технічну документацію, в якій “поки що все на місці”. Таким чином, недобросовісний продавець позбавляється житла, а ви купуєте собі головний біль, тому що у вас є два виходи: або повернути всі стіни на місце, як було, або витратити час і нерви на узаконення перепланування. Тому ретельно перевіряйте всю документацію, щоб вона відповідала реальному стану справ.
  5. Необлікований спадкоємець або недієздатний продавець. Ці дві схеми схожі і полягають у тому, що беруть участь треті особи. Угода проходить рівно, і ось продавець отримує кошти, а потім з’являється старший брат чи сестра, які “не знали”, що теж мають право на квартиру (якщо квартира отримана продавцем у спадок) і подають до суду на визнання правочину недійсним. Або оголошуються родичі продавця з довідкою на руках про недієздатність продавця і стверджують, що він не знає, що робить. В обох випадках суд може ухвалити рішення у бік родичів. А вам доведеться повернути квартиру. Але біда. Кошти то вами сплачені, а родичі заявляють, що всю суму відразу не можуть повернути, але зобов’язуються виплачувати по можливості із зарплати, і чекати тоді повернення своїх грошей можна і не один рік.
    Щоб цього уникнути, купуйте нерухомість за допомогою спеціалістів рієлторських агентств або самі ретельно перевіряйте “чистоту” квартири.
  6. Оплата готівкою. Сьогодні майже всі угоди відбуваються електронно і оплата, відповідно, проходить безготівковим шляхом. Але все-таки трапляються випадки, коли використовуються готівка. І якщо угода з якихось причин не відбулася, а авансовий платіж, наприклад, уже внесений, просіть продавця повернути вам гроші тільки через банк, інакше ви можете бути власником фальшивих купюр.

Висновки

Щоб уникнути безлічі проблем при придбанні квартири, потрібно дуже добре перевіряти всі складові: “чистоту” квартири, “чистоту” продавця (для цього є відповідні ресурси – офіційні сайти держорганів), і бути дуже уважним. Якщо ви недостатньо впевнені у власних силах, краще звернутися до агентства нерухомості, і кваліфіковані фахівці допоможуть вам з угодою.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції