Статті

Краплі в ніс: у чому їхня небезпека?

Судинозвужувальні краплі в ніс – дуже популярна група препаратів в Україні. Але такі ліки не вирішують проблеми, оскільки не лікують. Про це розповів у Facebook сімейний лікар Олександр Прокопчук.

Судинозвужувальні краплі: їхня «темна» сторона

За словами лікаря, типовими представниками цієї групи є ксилометазолін, оксиметазолін та нафазолін.

«Усі ці препарати є «родичами» адреналіну і весь їхній лікувальний ефект полягає у впливі на адренорецептори, що викликає спазм судин, а він у свою чергу і дає те саме блаженне відчуття вільного носового дихання. Це і робить ці ліки такими популярними, адже їхній ефект можна відчути ВІДРАЗУ. Тому вони є препаратами, що мають симптоматичну дію і впливають тільки на закладеність носа. Знімаючи, проте не лікуючи її», – зазначає Олександр Прокопчук

А говорячи про «темний бік» цих ліків, він виділяє кілька нюансів:

  1. Вони не лікують. Набряк слизової – це захисний механізм нашого носа як бар’єрного органу. Звичайно, він приносить дискомфорт, особливо пацієнтам із хронічним алергічним ринітом. Однак це потрібна захисна реакція.
  2. Ці препарати мають ефект тахіфілаксії, тобто з кожним новим використанням препарату їхній ефект зменшується, а після того, як препарат перестає діяти, набряк ще більше посилюється.
  3. Принцип дії препаратів – спазм судин. Тобто використовуючи їх, ми свідомо зменшуємо кровопостачання органу імунної системи з усіма наслідками. А неконтрольоване їх вживання навіть може призвести до психічної залежності та розвитку медикаментозного риніту.

Тому, зазначає медик, ці препарати можна використовувати до 3 діб у дітей, і максимум до 5 діб у дорослих.

Краплі в ніс: що треба пам’ятати

Також лікар зазначає, що ці препарати діють місцево, викликаючи спазм судин у носі. Однак, передозувавши їх, можна заробити такі подібні ефекти, як серцебиття, головний біль та підвищення тиску. І тому пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями потрібно бути вкрай обережними при прийомі цих препаратів.

Деконгестанти – справді препарати, які нічого не лікують. Однак вони добре знімають симптоми. І при розумному застосуванні справді можуть полегшити стан пацієнта. Проте їхнє бездумне застосування може призвести до тяжких наслідків, з якими потім вкрай важко боротися.

Тому, закликає лікар, не зловживайте ліками та не купуйтеся на швидкий ефект.

Ви також можете дізнатися:

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Новини

Прогноз синоптиків на п’ятницю, 20 вересня: трохи потеплішає

Завтра, у п'ятницю, 20 вересня 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується невеликий дощ… Читати далі

2024-09-19
  • Новини партнерів

Куди очі дивляться: як організувати відпустку восени?

Не любите пекуче літнє сонце? Активно працюєте влітку і немає часу на відпустку? Тоді відпочинок… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Юний художник з Одещини створює галерею захисників України

Шістнадцятирічний Назар Ковальчук з невеличкого села Вербове Ананьївської громади з дитинства бореться з важкою недугою,… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Затверджено проєкт утримання парку імені Шевченка: що це означає

На пленарному засіданні сесії Одеської міської ради було затверджено новий проєкт утримання центрального парку імені… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Узимку в Україні може не бути світла по 18 годин на добу, – прогноз ООН

За прогнозами Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) цієї зими в Україні… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Розвивається попри війну: біля Рені та на Дунаї розпочали масштабне будівництво

Минулого місяця депутати Ренійської міськради ухвалили чергові рішення про виділення ділянок землі на березі Дунаю… Читати далі

2024-09-19