Цікава статистика: за підсумками 2023 року в Ренійській публічній бібліотеці та її сільських філіях відвідувачів було більше, ніж у 2022 році, на 16%. Жителі Ренійської громади прочитали за рік понад 156 тисяч книжок.
Арт-терапія з Сергіем Костовим
— Здебільшого це люди старшого покоління, — розповідає завідувачка філії бібліотеки в селі Орлівка Анжела Драгомир. — Я пояснюю це тим, що люди похилого віку втомилися від телемарафону, від поганих новин, вони вже намагаються відгородитися від негативу, тому у вільний час стали частіше брати до рук книжку. Більше читали взимку, поки не було роботи на городах і в полі.
Деяким літнім читачам книжки Анжела Георгіївна приносить додому. А вподобання своїх земляків вона знає — кому історичну літературу, кому белетристику. Також, буває, по книжки заходять школярі — якщо бабуся чи дідусь попросили взяти нові.
Проте найбільша проблема — поповнення фондів.
— Торік на всі бібліотеки громади надійшло трохи більш як тисяча книжок, а списали понад 13 тисяч примірників, — розповідає провідний бібліотекар сектору комплектування, каталогізації та методичного обслуговування Тетяна Кокалко. — Причому більшість книг, що надійшли, були подаровані нашими читачами. Уперше за довгий час у 2023 році було виділено гроші з місцевого бюджету на поповнення бібліотечного фонду — 26,7 тисячі гривень. Але оскільки книжки нині дорогі, на ці гроші нам вдалося закупити лише 119 примірників — і це на дев’ять бібліотек громади.
Співробітники бібліотеки розповіли, що цього року загострилася проблема з періодикою: її практично немає. Тому передплата на газету «Одеське життя», якою забезпечила редакція клубні та шкільні бібліотеки Ренійської громади, — це гарна підмога.
Останніми роками працівники публічної бібліотеки збільшили кількість культурно-масових заходів — це зустрічі з творчими людьми, вікторини, конкурси, майстер-класи.
— Загалом торік було проведено 900 заходів, у яких узяли участь майже десять тисяч осіб, — каже провідний методист Тетяна Скобельська. — Більшість заходів проводили у відділі обслуговування дітей.
Нині в читальному залі публічної бібліотеки двічі на тиждень усі охочі можуть долучитися до курсу арт-терапії під керівництвом художника Сергія Костова. Заняття безоплатні, оскільки проводяться в рамках програми, що реалізується громадською організацією «Регіональний аналітичний центр» спільно з Ренійською міськрадою за підтримки міжнародного гранту.
— Арт-терапія — це лікування мистецтвом, — розповідає професійний художник. — Мистецтво — це зв’язок із Першоджерелом, із Вищим Художником, із Тим, Хто створив усе, що нас оточує. Займаючись будь-якою діяльністю, ми стикаємося з цим: закони тяжіння, оптики, закони фізики. Але, займаючись мистецтвом, ми, крім усього іншого, отримуємо красу — і це завжди благотворно впливає на людину.
У Арцизі затвердили положення про новий відділ, який відповідатиме за ведення персонального військового обліку. Відповідне… Read More
Філія «Інфоксводоканал» повідомляє, що у зв'язку з необхідністю проведення ремонтних робіт на об'єктах водопроводу у… Read More
У вихідні в Одесі активісти знесли низку меморіальних дощок, а також адресні таблички на честь… Read More
За останніми історичними даними, сьогодні ,19 травня 2025 року, Одесі виповнилося 610 років. Журналістка "Одеського… Read More
Лідер партії «Велика Молдова» Вікторія Фуртуне заявила про своє бажання повернути своїй країні Буджак на… Read More
У другому турі президентських виборів у Румунії здобув перемогу чинний мер Бухареста Нікушор Дан -… Read More