Новини Одеси та Одеської області

Коли чекати на світло в Одесі: ДТЕК відповів на наболілі питання

Коли чекати на світло в Одесі: ДТЕК відповів на наболілі питання

В Одесі найбільші проблеми зі світлом у всій Україні. За останні кілька тижнів у одеситів та мешканців області накопичилося багато питань до «ДТЕК Одеські електромережі». Їх цікавить, як працюють графіки відключень електроенергії, хто відповідає за інфраструктуру, чому в сусідньому будинку світло є, а в інших немає.

Тому ми зібрали для вас найактуальніші питання та відповіді на них з офіційних сторінок «ДТЕК Одеські електромережі» та «Група ДТЕК» у «Фейсбуці». Почитайте, можливо, і ви знайдете собі відповіді.

Сергій: у чому відмінність нічних екстрених відключень від денних стабілізаційних, якщо світло є 3 години через 6 годин?

ДТЕК: вночі може бути відключення тривалішим, ніж за графіком.

Анастасія: скажіть, чому поганий мобільний зв’язок, коли немає світла?

ДТЕК: у разі планового відключення світла або короткострокової відсутності живлення мобільна мережа переходить на резервні джерела, тому мобільний зв’язок може бути гіршим.

Калина: чи є пропозиція відмовитися при відключенні світла від електротранспорту?

ДТЕК: ми не приймаємо рішення про запуск міського транспорту.

Микита: правда, що наша енергія йде до Угорщини?

ДТЕК: на сайті entsoe.eu є дашборд із вкладкою Scheduled Commercial Exchanges, тобто комерційні постачання. Там в Україні і на імпорт, і на експорт нічого. Також є вкладка Cross-Border Physical Flow, де є результат балансування систем. Наприклад, Україна отримує якісь обсяги електроенергії від систем європейських країн і віддає ті самі обсяги до систем європейських країн відповідно балансуючи їх.

Тетяна: чому насосні станції також вимикають? Чи не критична це інфраструктура?

ДТЕК: списки критичної інфраструктури формує та надає військово-громадянська адміністрація.

Oleksii: сільрада може складати списки інфраструктури, яка не відключається від світла, чи лише обладміністрація?

ДТЕК: рекомендуємо звернутися за уточненням до місцевих органів влади.

Elia: майже весь город зі світлом, а ми не маємо, в чому може бути причина?

ДТЕК: перевірте графіки відключення світла, якщо відключення відсутні, наша рекомендація: перемикнути автомат і подивитися чи є світло в інших квартирах. Схоже на проблеми у внутрішніх мережах.

Стефан: неможливо передати показання лічильника через сайт…

ДТЕК: ви зможете передати свідчення поштою, вказаною на сайті, або через чат-бот у месенджері на «Фейсбуці».

Світлана: як мають вчитися діти без світла?

ДТЕК: ми вас дуже розуміємо. Наші діти також навчаються дистанційно. Ось що ми робимо, щоб вони могли навчатись онлайн:

  • Завжди тримаємо заряджені гаджети (ноутбуки, планшети, телефони, повербанки, акумулятори для ПК).
  • Провели або ще проводимо (кому пощастило менше) у квартиру/будинок інтернет на оптоволокні. Якщо це неможливо, просимо провайдерів підключати акумулятори до обладнання. Сподіваємось, вам допоможуть наші поради.

Oleksandra: Можете пояснити, чому в деяких будинках світло є завжди, а в інших по кілька годин на день. Може, ви щось з цим зробите?

ДТЕК: Список об’єктів соціально важливих та критичної інфраструктури надають органи місцевого самоврядування. Оператор системи розподілу, керуючись схемами живлення, намагається відключення об’єктів соціально важливих та критичної інфраструктури (за наданими адресами) не проводити. Тому у разі відсутності технічної можливості будинку, розташовані на одній лінії з цими об’єктами, також не вимикаються.

Irina: чому при відключеннях однієї частини вулиці світло дають на короткий час, а іншій частині — довше?

ДТЕК: ми відключаємо не кожен будинок, а лінії електромереж, до яких вони підключені. Список відключення базується на спільній потужності, яку необхідно знизити. Підключення здійснюється по можливості, враховуючи роботу пошкодженого обладнання та його здатність передавати енергію.

Марія: поясніть, яким чином, без даних показання електролічильника, здійснено підрахунок оплати за січень?

ДТЕК: якщо показання не передаються – нарахування споживання проводиться за вашим середнім споживанням у відповідних періодах минулого року. Після передачі поточних показань буде проведено перерахунок споживання за період, коли показання не передавалися. Рекомендуємо вам надсилати свідчення самостійно з 1 по 3 число кожного місяця:

  • через чат-боти у «Фейсбук», «Телеграм» та «Вайбер» (їх можна знайти за назвою компанії);
  • на нашому сайті в особистому кабінеті;
  • за телефонами 705-90-90, 068-750-90-90, 095-750-90-90.

Тоді рахунок формується постачальником за фактичним споживанням.

Анечка: дуже сумна ситуація з графіками, розумію, що важко і треба почекати, але спілкуюся з іншими областями, там графіки, де людям дають світло не 5 годин на добу, а по 15-19 годин. Скрізь пишуть, що ми маємо єдину систему…

ДТЕК: в енергетичній системі всі ланки взаємопов’язані. І якщо ваш район не має відношення до знищених електростанцій, він точно має відношення до української енергосистеми загалом. Наслідки ракетних ударів по інфраструктурі стосуються України. Ліміти щодня по всіх областях доводить до операторів системи розподілу НЕК Укренерго, і ми повинні їх виконувати, розподіляючи навантаження.

Тіна: цілодобово половина будинку не має світла, а будинок електро, що робити?

ДТЕК: жителі багатоквартирних будинків, якщо енергії жодного разу не було протягом 10 годин, повинні звертатися до балансоутримувача (аварійної служби у вихідні та нічні години) для перевірки електриком мережі будинку та всіх фаз на щитку. Електрик ЖКС або аварійної служби (голова ОСББ) після перевірки мережі подає відповідну заявку із зазначенням інформації по всіх фазах та контактним номером телефону.


лого АНРВУ - Асоціації Незалежні регіональні видавці України

Здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією партнерів

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: