У більшості випадків, якщо фільм показав сумнівні збори, то це свідчить про його сумнівну ж якість. А буває, що кінострічка спочатку тоне, приносить творцям безліч збитків, але через деякий час спливає, обзаводиться натовпом шанувальників, ще й грошей примудряється заробити.
Зазвичай у подібних добірках гучних комерційних провалів, які в підсумку набули культового статусу, обов’язково присутні «Той, хто біжить по лезу», «Бійцівський клуб» і «Донні Дарко». Це найяскравіші приклади того, що фільми знайшли свого відданого глядача лише після випуску на відеокасетах. Але є ще кілька менш очевидних претендентів.
Париж, 1931 рік. Г’юґо Кабре — сирота, який стежить за справною роботою вокзального годинника. У вільний від роботи час він намагається полагодити автоматичну ляльку, що дісталася йому від батька. Раптом там є таємне послання? І, як з’ясувалося, механізм дійсно таїв у собі загадку. Тільки ось пов’язана вона з дядечком Жоржем, власником іграшкової крамниці. Що приховує цей похмурий старий? І до чого тут одноокий Місяць, який намалювала лялька?
Кінець нульових і початок десятих років — період повальної моди на 3D-фільми. Спробувати себе в цій техніці захотів і Мартін Скорсезе. Режисер «Таксиста» і «Скаженого бика» зняв напрочуд добрий і зворушливий фільм про мрію, який не тільки сподобався глядачам, а й викликав захват кінокритиків. Одна лише проблема — він катастрофічно не вписався в бюджет, ставши для студії фінансовим розчаруванням. Проте «Хранитель часу» постійно зустрічається в різних кінодобірках з рекомендацією обов’язково його подивитися. Наприклад, у нашій!
Дивіться також 5 фільмів про смертельну ворожнечу, які змушують замислитися.
Третя Світова Війна мало не знищила людство, тож суспільство майбутнього вирішило позбутися кореня всіх конфліктів — емоцій. Щоб їх придушити, люди щодня приймають «Прозіум». Емоційні злочинці підлягають страті, а мистецтво визнано небезпечним і знищується кліриками. Джон Престон — один із найкращих кліриків, але, пропустивши одну дозу «Прозіуму», він починає відчувати цілий спектр емоцій. Що обрати — повернутися до зрозумілого і простого існування чи наважитися відчувати, а отже — боротися проти системи?
«Еквілібріум» немов зняли за всіма літературними антиутопіями одразу, а його стилістика дуже нагадує «Матрицю», що вийшла за кілька років до цього. Не дивно, що любителі соціальної фантастики поставили фільм на почесну полицю. А ще ви точно зустрінете «Еквілібріум» у всіх добірках «Найепічніші смерті Шона Біна в кіно».
Кевін Флінн — програміст відеоігор, який унаслідок корпоративних інтриг опиняється у віртуальній реальності. Світ, у який він потрапив, населяють розумні програми, які борються за своє існування проти влади диктатора. І якщо Флінн хочеться вибратися, то має їм допомогти. Чи зможе людина знайти собі союзників серед програм?
«Трон» завжди лаяли за дещо примітивний сюжет, але головна його перевага була в іншому — це один із перших фільмів, який доповнювався комп’ютерною графікою. І для свого часу вона мала незвичний і креативний вигляд! Здавалося б, нагородіть авторів за такі спецефекти, дайте їм заслужений Оскар! Але в підсумку фільм навіть не отримав номінації: академіки вважали це шахрайством, яке і близько не стоїть поруч із практичними ефектами. Зате незабаром у «Трону» з’явилися фанати, які оцінили новаторську графіку, музику і костюми.
Полярники з американської дослідницької станції знаходять вмерзлий у льодовик космічний корабель. Він вочевидь перебуває тут уже багато століть (якщо не більше), тож ніхто не розраховує знайти там що-небудь живе. Однак, щось, здатне вбивати і неймовірно добре маскуватися, там все-таки є. Чи вдасться людям пережити візит прибульця?
Однією з головних причин провалу «Щось» називають близьке сусідство в прокаті з сімейним фільмом Стівена Спілберга «Іншопланетянин». Тож не дивно, що милий прибулець сподобався глядачам більше за кровожерливого. Однак «Щось», готове зжерти ваших сусідів, колег і собаку, а потім ще й відкусити руку по лікоть, теж знайшло своїх палких шанувальників. Фільм постійно згадується серед найкращих фільмів жахів.
Дивіться також 5 неголлівудських фільмів, які не можна пропустити.
Найменше Сара хоче сидіти з молодшим братом Тобі! Не зумівши впоратися з плачем малюка, дівчинка побажала, щоб його забрав король гоблінів. Побажала і одразу ж пошкодувала, адже він дійсно забрав братика у своє королівство. Тепер у Сари є всього 13 годин, щоб пройти лабіринт з випробуваннями і врятувати Тобі.
Головні дітища Джима Генсона — лялькові телепередачі «Вулиця Сезам» і «Маппет-шоу», тому він сподівався, що зможе створити новий хіт, де актори гратимуть разом із ляльками. Тільки ось критики не оцінили отриману кінострічку, вважаючи її занадто страшною для дітей, занадто нудною і позбавленою смаку для дорослих. Але саме за цю кітчевість «Лабіринт» і полюбили фанати Девіда Бові. Крім своєї музики, він прославився частою зміною сценічних образів. Тож король гоблінів Джарет ідеально вписався в низку персонажів співака.
До Джима Гокінса потрапляє голограма з координатами легендарної планети, де космічний пірат Флінт сховав свої скарби. Тепер хлопцю доведеться вирушити на пошуки, космічна каравела вже готова вирушати! Але чи можна довіряти команді? Особливо коку-кіборгу Джону Сільверу?
Здавалося б, якщо перенести захопливий світ Роберта Льюїса Стівенсона в космос, то це буде гарантованим хітом! Але на початку нульових класична мальована анімація вмирала і не була більше цікава глядачеві. Роком раніше вийшов «Шрек» — самоіронічний, з чорним гумором, зроблений у 3D. Після «Планети скарбів» студія «Дісней» випустила лише три мальованих мультфільми, а потім повністю перейшла на 3D. Багато фанатів досі вважають, що «Планети» недооцінена своїми ж творцями перлина.
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More