Статті

Казахська юрта в Одесі: гостинно, пізнавально, безкоштовно (фоторепортаж)

Сюди складно не зазирнути, навіть якщо не потрібно зарядити телефон або отримати інші послуги Пункту незламності. Казахська юрта так і вабить відчиненими дверима зі згорнутим килимом над входом.

Що всередині юрти?

Юрта Незламності — подарунок казахського народу українцям у дні війни – відкрилася 12 лютого. Всього нічого за часом, але цю гостину новинку у парку ім. Т.Г.Шевченка вже знають багато одеситів. І людей тут чимало. Це при тому, що ми побували в ній у розпал звичайного робочого дня.

Казахський народний одяг, килими, подушки — все у візерунках з національними мотивами, зручні стільці. Всередині тепло, навкруги килими. Вам відразу пропонують сісти, зігрітися, випити склянку чаю з печивом. Запитують: «Чим можемо допомогти?».

Поки заряджається гаджет, вас намагаються захопити, зайняти, розповісти щось цікаве.

В одеській юрті – малюнки Шевченка та фото місцевих двориків

Перед вами — портрет Тараса Шевченка, копії його малюнків («казахська серія», над якою поет і художник працював, коли був 10 років в засланий до Казахстану рядовим солдатом).

Але ж ми — в Одесі. І ось вам ще одна виставка: світлини одеських двориків.

Заходить людина «просто подивитися», а потрапляє у цілий світ, слухає захоплюючу розповідь (у Юрті працюють волонтери), пригощається смаколиками та йти вже не хочеться. І ще: тут зустрічають із незмінною посмішкою. У казахській Юрті вам щиро раді.

Юрта в парку – більше, ніж просто Пункт незламності

Волонтер Катерина Конотоп розповідає кореспондентові «Одеського життя», що у Юрті незламності буває по кілька сотень людей на день. У вихідні дні людей більше:

— Люди заходять, починають вивчати, задають часом багато запитань. Це і зрозуміло, адже Юрта не просто Пункт незламності, а й своєрідний культурно-етнічний проект. Наші гості слухають, вивчають, потім дуже дякують. Виходить дуже цікавий психологічний ефект: людина тут несподівано для себе потрапляє в інший світ, вона розслаблюється, посміхається, перевантажується. Іноді каже: “Я на хвилинку!”. А насправді проводить тут набагато більше часу. Йому цікаво, і це для нас важливо та приємно. Ну а ми намагаємося розповісти щось цікаве, відповісти на запитання, почастувати…

Волонтер Катерина Конотоп

Читайте також:

Фото Марії Котової

Share
Мария Котова

В журналистику пришла достаточно поздно, слишком затянулся «поиск себя». В работе над материалами придерживаюсь правила: читателю должно быть интересно, должно «цепануть». Уделяю много внимания подаче: считаю очень важным, чтобы это блюдечко получилось с достойной каемочкой. Автор четырех изданных книг прозы.

Останні статті

  • Статті

Нікіта Тітов: захисник Маріуполя про тридцять місяців у російському полоні

З російського полону повернувся захисник Маріуполя, воїн Національної гвардії України балтянин Нікіта Тітов. Коли він… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

Як війна впливає на українську фауну: біолог Іван Русєв дав невтішні прогнози (відео)

Українська фауна нині переживає безліч викликів. Війну, кліматичні зміни та агресивну діяльність людей. У цьому… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

626 років Саврані: наварили борщу та відсвяткували донатами на ЗСУ

Саврань — столиця лісової перлини Одещини — ташується в межиріччі річок Савранки та Південного Бугу.… Читати далі

2024-09-20
  • Новини

Чи будуть в Одесі зносити пам’ятник Пушкіну: відповідь мерії (відео)

В Одеській ОВА розпорядилися знести пам’ятник Олександру Пушкіну на Приморському бульварі. Але муніципальна влада не… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

Суп, по-східному і десерт із медом: три ненудних рецепти страв із рису

Незвичайні та ненудні страви з рису: рис з яйцем, суп-пюре або цукерки підготувало «Одеське життя»… Читати далі

2024-09-20
  • Новини

Деяким українцям заборонили користуватися Telegram: кому і чому

Держслужбовцям і військовим в Україні заборонили користуватися Телеграмом на службових пристроях. Таке рішення ухвалив Національний… Читати далі

2024-09-20