Кажуть, що за часів Радянського Союзу медицина була найкращою, а головне – безкоштовною та доступною. Хоча багато хто може посперечатися з цією думкою і довести протилежне. Як мінімум працювала «залізна завіса», яка заважала йти в ногу з усім світом. Тільки згадайте, як лікували нас на той час, – від інгаляцій картоплею до прикладання до рани подорожника.
Своєю думкою про те, наскільки ефективною була медицина минулого, ділиться сімейний лікар Шаген Дарбінян.
– Я раджу уникати використання цього препарату. Звичайно, від однієї таблетки анальгіну шкоди не буде, але анальгін має властивість накопичуватися в організмі. У деяких країнах взагалі відмовилися від цього препарату. Він може викликати алергічну реакцію, знизити в крові гранулоцити (важливий біохімічний елемент) і призвести до серйозних захворювань. Раджу замінити анальгін на інші нестероїдні протизапальні препарати. Але пам’ятайте, що тривале використання ліків з цієї групи може завдати шкоди шлунку та кишечнику.
– Не можу сказати, що гірчичники – це погано. Вони й справді мають зігріваючий ефект. Але їх самостійне використання, без рекомендації лікаря, загрожує погіршенням перебігу захворювання. При чутливості шкіри до гірчиці або при перевищенні рекомендованого часу лікування можливий опік шкіри або інша, не найприємніша, реакція тіла.
Ви також можете дізнатися: Як боротися з водяними мозолями?
– Пара, що випромінює гарячий відвар картоплі, допомагає розріджувати слиз, що накопичилася в носоглотці, і мокротиння під час нежиті або кашлю, особливо сухого. Інгаляція посилює відхаркування та прискорює виведення мокротиння. Але я раджу відмовитись від такого методу! Це може призвести лише до ускладнень і додати нові проблеми. Наприклад, призвести до опіку слизової рота, носа, очей і навіть до набряку горла.
– Однозначно – НІ! Науково не доведено хоч найменшої користі від лікувальних властивостей банок під час бронхіту, пневмонії або розігріву тіла. Наслідки цієї терапії можуть бути дійсно плачевними: від гематом на тілі до кровотечі та пошкодження внутрішніх органів.
– Йодна сітка при застуді, бронхіті та радикуліті – це, напевно, найдавніший та найпопулярніший спосіб лікування. Насправді сітка з йоду ніяк не допомагає вгамувати кашель або позбутися інших симптомів застуди, поліпшити кровообіг. Завдяки властивостям, що розігрівають, йод може на короткий час посилити мікроциркуляцію крові, але не більше.
Читайте також: У яких випадках не можна терпіти зубний біль і до чого може призвести кровоточивість ясен?
– Усі ми знаємо, що зеленка, синька і той же йод використовуються для дезінфекції шкіри та загоєння рани. Але якщо ви не хочете ходити “синім”, “зеленим”, “жовтим” або “червоним”, можна використовувати і гуманніші антисептики.
– Розведений розчин перманганату калію (у народі – марганцівка) зазвичай застосовують як антисептичний засіб для полоскання горла, промивання ран, обробки опіків і при отруєнні. Недозоване використання марганцівки і не під контролем медпрацівника може призвести до смерті. Тому, якщо ви вирішили використати такий метод лікування, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.
– Є думка, я б називав це міфом, що якщо прикласти до рани подорожник чи алое, вона швидше заживе. Загоюючий ефект і справді є, але він мінімальний. І тільки в тому випадку, якщо рослина доглянута, чиста і не зірвана, наприклад, з узбіччя дороги.
– Серед лікарів існує думка, що фурацилін не має доведеної медичної ефективності – він не знімає біль, запалення або набряк і навіть не освіжає дихання. І я з цим згоден – про цей препарат необхідно забути!
Вас також може зацікавити: Чому потрібно стежити за рівнем цукру в крові?
Ще у Союзі дуже часто лікували горло спиртовими компресами. Цей метод призводить до набряків, алергії та хімічних отруєнь! Також більшість медиків забороняють парити ноги під час застуди. Така процедура сприяє відтоку крові від голови та серця, а гаряча вода розширює вени.
Ще за темою: Запитайте у лікаря: найпоширеніші міфи про здоров’я
Сьогодні, у неділю, 3 листопада 2024 року, розпочалася дев'ятсот вісімдесят четверта доба широкомасштабної збройної агресії… Read More
Жителів одеського мікрорайону Черемушки не на жарт злякала змія, яку місцеві жителі виявили на дереві… Read More
Сьогодні, у День працівника соціальної сфери України, «Одеське життя» розповідає, хто такі соцпрацівники, яку вони… Read More
Цього недільного дня, 3 листопада 2024 року, в Україні відзначають День інженерних військ – професійне… Read More
Через війну багато людей були змушені залишити свої будинки і переїхати до безпечніших регіонів. На… Read More
Усіх із добрим ранком! І дня недільного вам виключно легкого, приємного і позитивного! А щоб… Read More