Цієї зими українці пережили найважкіші часи в сучасній історії країни – російська армія цілеспрямовано направляла ракети на об’єкти енергетичної інфраструктури в результаті чого мільйони людей залишилися без світла, тепла та води. Але ми вистояли і стали ще сильнішими. Подібні події колись пережили і американці. І на згадку про ті важкі часи вони залишили собі… торт, який став культовим і вже вісімдесят років смакує не тільки нью-йоркцям.
1942 рік, США, Нью-Йорк. Друга світова війна… Бруклін потрепає від масових блекаутів. Комітет Громадської оборони задля маскування суден воєнного флоту США, які стояли в той час в заливі, від ворожої авіації відключає від електрики величезний район.
Місцеві жителі були знервованими та виснаженими. І тоді кондитери із популярної мережі кондитерських Ебінгер, яка була заснована в 1898 року вихідцями з Німеччини Едвардом та Катериною Ебінгерами, створили новий десерт. Це був неймовірно смачний торт із шоколадних коржів просочений товстим слоєм шоколадного крему. Його назвали «Бруклінський блекаут» і продавали в кожній кондитерській мережі. Він символізував неймовірну темряву, яка накрила величезний район Нью-Йорку та незламність його жителів. За наступні тридцять років торт став улюбленим смаколиком багатьох поколінь.
Але незважаючи на шалену популярність «Блекауту», кондитерська Ебінгер закрилася в 1972 році в результаті банкрутства. Без роботи опинилися 625 працівників, біля сотні з яких працювали в компанії декілька десятиліть. Жоден з працівників не отримав грошової допомоги та компенсацій. Така подія не пройшла непоміченою. В газеті New York Times 26 серпня вийшла новина в якій говорилось:
«У наш час якісний торт став, мабуть, розкішшю, яка чомусь не вписується в бюджет господинь. Люди просто не купують стільки тортів, як раніше. Це економічна проблема. Її бюджет настільки сильно напружений через вартість м’яса, овочів і основних продуктів, що залишається дуже мало місця для предметів розкоші, і тістечка відсунули в клас люкс».
Потрібно сказати, що втрату солодощів переживали не лише співробітники компанії. «Моє життя обірвалося, коли Ебінгер закрився», — сказав Дік Форман, 52-річний фізик який виріс біля кондитерської. Є свідчення, що хтось зберігав знаменитий торт у морозильнику ще рік. А фанати пекарні на повному серйозі говорили про те, що «Ебінгер пав жертвою супермаркетів та підраховувачів калорій».
Десятки кондитерів намагалися відтворити священні для них рецепти, але все було марно. «У католиків є папа, у ебінгеристів – торт», – сказав містер Каплан, юрист та активіст руху по відновленню знаменитого десерту.
Авторка книги «Біблія тортів» Роуз Леві Беранбаум з приводу маніакального бажання відтворити торт написала: «Десятки людей звернулися до мене. Вони думають, що я допоможу в їхніх молитвах, але я так не думаю. У мене є певне відчуття, що у випадку з цим тортом спогади кращі, ніж коли-небудь був торт».
В 1982 році Лу Герра, бруклінський пекар, спробував відродити марку та оригінальні рецепти. За його словами рецепт торта йому передали родичі Ебінгерів. Але черги біля його кондитерської о 7:30 ранку дуже скоро зникли – солодкоїжки винесли вердикт: не те!
В 1989 році уродженець Брукліну Джон Едвардс, купив кондитерський бізнес і розпочав заново «розкручувати» старий бренд. Він випікав торт невеликими партіями, упаковував у коробки та доставлял до великих магазинів. Втім, з’явились і ті, хто був проти появи торту в супермаркетах. Той самий активіст містер Каплан заявив: «Вони намагаються комерціалізувати моє дитинство!» Але Джону Едвардсу вдалося підкорити смак публіки і справа пішла! Врешті решт, покупці похилого віку оцінили його старання, адже вони не просто куштували цi тістечка, а повертались у часи своєї молодості.
Зараз можна знайти декілька варіантів рецепту «справжнього» торту «Бруклінський блекаут». Його продають в багатьох кондитерских, є навіть версія для веганів. Ціна солодощі коливається від 30 до 220$.
Ми пропонуємо вам адаптовану версію родини Ебінгерів із газети «Нью Йорк Таймс». Всі складники звичайні, а випікання не потребує спеціальних навиків. Єдине, з чим можуть виникнути проблеми – це наявність електроенергії. Втім, здається, і з цим інгредієнтом в Україні зараз немає проблем.
Для коржів:
Для крему:
Коржі. Розігріти духовку до 180 градусів. Збити масло з цукром, ввести ванільний екстракт. Додати яйця, продовжуючи збивання. Просіяти зверху борошно та какао, соду та розпушувач. Додати молоко та вимішати до однорідної маси. Перекласти у форму діаметром 20,5 см, розрівняти.
Випікати 1 годину. Дати охолонути у формі. Зрізати верхівку коржа, що піднялася. Розділити корж на три частини по горизонталі.
Крем. Змішати 150 мл молока з крохмалем до однорідності. У решту молока додати цукор, патоку, какао. Поставити на плиту та довести до кипіння, помішуючи. Перелити до молочно-крохмальної суміші, безперервно розтираючи вінчиком. Знову поставити на плиту і нагрівати на середньому вогні, збиваючи до густого однорідного крему. Зняти з вогню та додати ваніль. Додавати кусочки масла, обережно змішуючи до повного розчинення. Накрити крем плівкою і дати повністю охолонути.
Змастити коржі кремом. Обмазати кремом зверху та з боків, посипати бісквітними крихтами від верхівки коржів. Відправити у холодильник на ніч.
Ви також можете дізнатися:
По матеріалам газет Нью Йорк Таймс 1972, 1982, 1991 років
Цієї зими багато українців скаржаться на холод у квартирах. Якщо температура у вашому помешканні нижча… Read More
Телеграм-канал «Одеське життя» в строкатій стрічці подій, що відбуваються, розміщує фото «Мить одного одеського дня».… Read More
Сучасні бізнеси все більше покладаються на стабільне та високошвидкісне інтернет-з'єднання для ефективної роботи. щоб отримати… Read More
У ніч на 23 листопада 2024 року в Києві застрелили співробітника муніципальної варти міста Південного… Read More
Стабілізаційні відключення електрики, введені по всій країні після масованої ракетно-дронової атаки росіян 17 листопада, коли… Read More
Сучасний стіл для комп’ютерів та ноутбуків — це вже не той стандартний стіл, до якого… Read More