Статті

Як в Україні безплатно отримувати опалення, електрику та гарячу воду?

Незважаючи на те, що нашій країні триває війна та діє мораторій на підвищення вартості комунальних послуг, вартість комуналки зростає. А після нашої перемоги ціни на світло, опалення та воду обов'язково піднімуться. Водночас є способи отримати всі ці комунальні блага законно та безкоштовно, як саме, дізнавалася «Одеське життя».

Робимо будинок автономним

Є у нас «народні умільці», які вміють створити затишне та економічне житло, яке майже не залежить від міських комунальних мереж.

Так, мешканець Луцька Олександр, збудувавши будинок 15 років тому, одразу ж зайнявся його утепленням. Щоб зберегти тепло всередині приміщення, він використовував пінопласт товщиною 20 сантиметрів, утеплювач на основі рідкої кераміки та енергозберігаючі склопакети, а також встановив тепловий насос, що обігріває будинок за рахунок тепла землі.

Крім того, Олександр обладнав свій будинок геліосистемою, яка нагріває воду за допомогою сонячних променів. І тепер його будинок отримує безкоштовно 80% гарячої води, що використовується.

Крім цього, чоловік встановив сонячні панелі, які перетворюють сонячне світло на електрику. І таким чином будинок практично не потребує підключення до мережі обленерго – хіба що у випадках несприятливої погоди.

Зберігаємо тепло, перетворивши житло на будинок-термос

А будинок мешканця Івано-Франківська Миколи сусіди давно прозвали «будинком-термосом», бо він практично не втрачає тепло.

Цей будинок побудований зі звичайної цегли та бетону, а утеплений за допомогою газобетону та пінопласту. Причому Микола утеплив практично всі складові будови: стіни, дах, двері та вікна. На стінах товщина утеплення становить 25 см, на даху – 30 см, на підлозі – 20 см. Варто зазначити, що прийняті в нашій країні будівельні норми передбачають товщину утеплювача вдвічі менше.

Система опалення в будинку мінімальна – всього два електронагрівачі потужністю по 2 кВт кожен, які нагрівають воду в теплій підлозі.

За словами чоловіка, якщо будинок нагріти та вимкнути опалення, він через велику теплоємність цегляних стін та бетонної теплої підлоги зберігатиме тепло ще тиждень-півтора. Понад те, влітку «будинок-термос» підтримує прохолоду до нічного провітрювання.

Будуємо екзотичний будинок-напівсферу

У мешканця Ужгорода Валерія не має ні архітектурної, ні інженерної освіти. Однак, порившись в інтернеті та порадившись із фахівцями, він зумів самостійно спроектувати та побудувати дивовижний енергоефективний будинок.

Зовні цей будинок (див. верхнє фото) виглядає як напівсфера. Його каркас виготовлений з дерев’яних деталей, з’єднаних між собою металевими кріпленнями. У будинку-напівсфері лише одна кімната і зовні він здається дуже маленьким. Однак усередині будинок дуже просторий та світлий. На будівництво диво-будинку у Валерія пішло десять місяців, причому працював він сам, без помічників. До речі, всі меблі в будинку будівельник також змайстрував сам із екологічно чистих матеріалів.

Опалюється унікальний будинок дровами. А завдяки незвичайній формі приміщення та відсутності перегородок повітря тут нагрівається досить швидко. До того ж, сферична форма та утеплювач із целюлозної вати дуже довго зберігають тепло. І в холодні зимові дні всього 7 кг дров на добу дозволяють підтримувати в будинку температуру близько 26°С.

Сміття як джерело тепла

На тепло можна перетворювати різне сміття, упевнений винахідник Володимир із села Ободівка Тростянецького району Вінницької області.

Кілька років тому умілець розробив та запатентував унікальний піролізний котел. Паливом може бути будь-що: тріска, брикети, солома, очерет, загалом весь той мотлох, який є в кожному домогосподарстві. Суть винаходу в тому, що компактний котел, спалюючи сміття, «забирає» тепло.

Перший такий казан Володимир установив у себе вдома. Цей апарат працював на тирсі і забезпечував житло теплом усю зиму. А потім винаходом зацікавилися сусіди, і незабаром чоловік почав отримувати перші замовлення. І зараз майстер виготовляє агрегати поштучно на замовлення. За його словами, ці котли можна робити різних розмірів та різної потужності. Однак для того, щоб розпочати масове виробництво, потрібна підтримка влади та бізнесу.

Робимо вітрогенератор своїми руками

Мешканець міста Валки Харківської області Валерій переконаний: щоб встановити на своїй ділянці вітровий генератор та самому виробляти електрику, зовсім не обов’язково бути мільйонером.

Валерій має приватну хату і невелику земельну ділянку. Практично все у господарстві він зробив своїми руками. А кілька років тому Валерію спало на думку використовувати енергію вітру в господарських цілях. І після кількох невдалих спроб ідею вдалось реалізувати. Тепер вітряк забезпечує електрикою вуличне освітлення, а також лампочки в туалеті та літньому душі.

Вбудовуємо у вікно сонячну батарею

Зараз мало кого здивуєш сонячної батареєю на даху приватного будинку. Але український підприємець Євген Ерік вигадав, як забезпечити енергією сонця людей, які живуть у квартирах міських багатоповерхівок – він винайшов «розумні» жалюзі, які перетворюють сонячне випромінювання на теплову та електроенергію. Достатньо просто включити їх у домашню розетку – і вони забезпечуватимуть домашню мережу електрикою.

За словами винахідника, звичайне вікно, обладнане таким незвичайним пристроєм, може виробляти 100-150 кВт електроенергії на місяць – це середнє споживання двокімнатної квартири.

Винахідник запевняє: встановивши додаткові акумулятори для збереження накопиченої енергії, ви зможете самі забезпечувати себе електрикою і нічого не платити.

А як у них?

Один із найпоширеніших способів опалення житла у країнах Скандинавії – тепловий насос. Цей пристрій працює як холодильник, але з точністю навпаки. Якщо в холодильнику тепло виводиться назовні, то в тепловому насосі воно обігріває приміщення, а конденсатор знаходиться на вулиці або під землею. Таким чином, насос фактично «викачує» тепло з повітря або землі.

А в Німеччині все більшої популярності завойовують паливні котли, що працюють на тюках соломи. Вже зараз соломою у цій країні опалюються не лише житлові будинки, а й промислові підприємства, ферми та теплиці.

Ви також можете дізнатися: Усім українцям пропонують дешеву іпотеку: умови купівлі квартири у кредит.

Фото: На пенсії

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

Війна, день 983: окупанти атакували Київ безпілотниками

Сьогодні, у неділю, 3 листопада 2024 року, розпочалася дев'ятсот вісімдесят четверта доба широкомасштабної збройної агресії… Read More

2024-11-03
  • Новини

В Одесі не Черемушках на дереві знайшли змію

Жителів одеського мікрорайону Черемушки не на жарт злякала змія, яку місцеві жителі виявили на дереві… Read More

2024-11-03
  • Статті

Соцпрацівники в Одесі: які послуги надають і хто може звернутися по допомогу

Сьогодні, у День працівника соціальної сфери України, «Одеське життя» розповідає, хто такі соцпрацівники, яку вони… Read More

2024-11-03
  • Статті

«Попереду перших»: інженерні війська України відзначають своє професійне свято

Цього недільного дня, 3 листопада 2024 року, в Україні відзначають День інженерних військ – професійне… Read More

2024-11-03
  • Статті

Кому дадуть субсидію на оренду житла?

Через війну багато людей були змушені залишити свої будинки і переїхати до безпечніших регіонів. На… Read More

2024-11-03
  • Новини

Анекдот дня: чи став Ізя приватним детективом?

Усіх із добрим ранком! І дня недільного вам виключно легкого, приємного і позитивного! А щоб… Read More

2024-11-03