21 лютого у всіх країнах відзначають «Міжнародний день рідної мови». Українська визнана однією з найкрасивіших та наймелодійніших мов світу. Якщо вірити лінгвістам, у цьому сенсі вона навіть випередила французьку та італійську.
Крім того, українська мова має давню та цікаву історію, і навіть ми, носії мови, не всі знаємо про неї. Чого ж ми не знаємо про українську мову?
Сьогодні ми використовуємо назви місяців із давньослов’янського календаря, яким користувалися наші далекі предки. У їхньому календарі місяці мали назви, що «говорять», і були досить образними:
Після повномасштабного вторгнення російських військ використання української мови в нашій країні кардинально змінилося.
За результатами опитування, яке проводив Київський міжнародний інститут соціології, українці частіше почали розмовляти рідною мовою вдома, на роботі, у навчальних закладах і навіть інформацію в інтернеті вважають за краще отримувати рідною мовою.
Також стала збільшуватися кількість україномовних людей у східних та південних регіонах нашої країни, які раніше традиційно вважалися російськомовними.
Правда, це зовсім не означає, що вся країна поголовно перейшла українською мовою. Є багато людей, які однаково часто використовують дві мови — як у побуті, так і на роботі, проте планують повністю перейти державною мовою в усіх сферах життя.
Сьогодні українською мовою говорять близько 45 мільйонів людей у всьому світі, і кількість тих, хто хотів би вивчити українську мову, стрімко збільшується. Такий інтерес до української мови виник і продовжує зростати після повномасштабного вторгнення російської армії, а мужність наших захисників лише посилює популярність України у світі.
Багато жителів інших країн, які раніше майже нічого не знали про нашу країну, почали цікавитися українською культурою та традиціями, вивчати українську мову. Таким чином вони висловлюють солідарність із народом України.
Минулого року, вже через місяць після початку повномасштабної війни, українська мова стала однією з найпопулярніших мов на землі – бажання вивчати її виявили понад мільйон людей. Розмовляти українською мовою хочуть навіть у тих країнах, які знаходяться далеко від Європи – в Аргентині, Японії та В’єтнамі.
Проте найбільше вивченням нашої державної мови цікавляться в США, Польщі, а також Великій Британії. Тож можна сміливо сказати, що мова нашої країни сьогодні перебуває серед найкрутіших трендів світу.
Читайте також: Як розвиток української мови впливає на захист держави
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More
21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи в Україні — одне із знакових державних… Read More
За прогнозом Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в… Read More