Новини Одеси та Одеської області

Як одесити самі себе залишають без світла, і як цього уникнути

Як одесити самі себе залишають без світла, і як цього уникнути

Після удару Росії безпілотниками 10 грудня в Одесі діють аварійні відключення світла. У ДТЕК розповіли, що це таке і до чого тут самі мешканці міста.

Після серії ракетних ударів Росії ситуація в українській енергосистемі залишається складною. Через значний енергодефіцит по всій країні щодня відбуваються відключення світла.

Після того як світло знову вмикається, мешканці Одеси та Одеської області починають масово вмикати електроприлади. Це перевантажує мережі у 2-2,5 рази та у 70% випадків призводить до аварій.

Щоб уникнути цього, енергетики закликають мешканців Одещини вмикати електроприлади почергово і не робити цього одразу після того, як з’явилося світло, а почекати щонайменше 20 хвилин.

Поради, як запобігти аварійним ситуаціям.

Електромережі проектуються та будуються на певну потужність споживання електроенергії, яку вони можуть витримувати.

Наприклад, під час проектування мереж, що живлять житлову забудову, фахівці застосовують певні коефіцієнти. Один із них називається коефіцієнтом одночасності. Він становить 0,4 і означає, що тільки 40% споживачів можуть одночасно використовувати свою потужність.

Однак при використанні екстрених або стабілізаційних відключень, коли світло вмикається, мешканці будинків одночасно починають використовувати всі електроприлади — пральні машини, електроплити, бойлери та інше.

Тому електромережа перевантажується на 100%, а іноді навіть до 200% і, відповідно, коефіцієнт одночасності становить від 0,8 до 1. Це означає, що навантаження в 2-2,5 рази вище, ніж та, на яку розраховані мережі.

Незважаючи на резервний запас потужності, близько 70% аварій відбувається саме через навантаження електромереж клієнтами. Тривалість ремонту та відновлення електропостачання вже залежить від масштабів пошкоджень енергообладнання та може тривати від кількох годин до доби.

«В наш контакт-центр часто звертаються клієнти зі скаргами на відсутність світла за плановими та екстреними відключеннями довше 4 годин. Коли ми починаємо розбиратися з цими ситуаціями, то виявляється, що здебільшого світла немає через аварію. Закінчилося відключення, до будинку знову було подано напругу, мешканці одночасно включили усі прилади та мережа не витримала. З початку масованих атак на об’єкти енергетики ми ліквідували понад 3,8 тисячі таких аварій на електромережах по всій Одеській області. Ми просимо клієнтів бути свідомими та після відключень включати прилади по черзі, щоб знизити ризики аварій» – повідомили у ДПЕК Одеські електромережі.

Щоб мінімізувати ризики настання аварій необхідно:

  • Якщо у вашому будинку обмежили електропостачання, вимкніть з мережі всі енергоємні прилади та освітлення в кімнатах, де немає людей;
  • Коли світло з’явилося – одночасно не вмикайте всі енергоємні прилади. Зачекайте щонайменше 15 хвилин після повернення світла. Далі по черзі включайте спочатку один енергоємний прилад, а інший після того, як скористалися та відключили попередній;

У ДТЕК пишуть, що енергетики розуміють, що в умовах регулярних відключень світла, як воно з’явилося, хочеться зробити все якнайшвидше. Однак, якщо не дотримуватися порад, через аварію світла не буде ще довше.

Найенергоємніші прилади (спочатку найпотужніші):

  • Електропліта
  • Електрообігрівачі всіх типів
  • Кондиціонери
  • Електрочайники
  • Фени, праски
  • Пральна машина
  • Бойлер
  • Стаціонарний комп’ютер
  • Телевізор
  • Холодильник

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції