Багатьом із нас важко вставати рано вранці, але вибору часто немає: комусь потрібно на роботу, а комусь – на навчання. До того ж, ранкові години вважаються найпродуктивнішими, а ранній підйом може не тільки підвищити вашу продуктивність, а й поліпшити здоров'я. Але як часто буває, що щоранку ви не можете змусити себе встати з ліжка! А може, це означає, що настав час змінювати деякі звички? Адже привчити себе вставати рано, не піддаючи при цьому свій організм стресу, цілком реально. Ось кілька корисних порад.
Повний шлунок заважає організму виспатися і відпочити. Якщо все ж таки мучить почуття голоду, можна з’їсти трохи легкої їжі: щось з фруктів та овочів, шматочок відвареної риби, випити склянку соку. Не випадково результати досліджень показують, що майже всі вегетаріанці прокидаються вранці дуже легко.
Для початку намагайтеся планувати справи так, щоб лягати спати раніше. Дуже корисним вважається сон до півночі. Якщо ви не встигли щось зробити за день, краще залишити це на ранок, коли з’являться нові сили.
Увечері добре приділити трохи часу собі: погуляти, послухати гарну музику, почитати. А ось перегляд телевізора, як і зависання у смартфоні, повноцінному відпочинку та розслабленню сприяє мало.
Мотивація – велика річ, тому перш за все потрібно подумати, які переваги дадуть дві-три зайві години вранці. Але, наприклад, майбутнє прибирання вдома – стимул досить слабкий. Раннє пробудження обов’язково має асоціюватись із чимось приємним.
Щоб стати було легше, краще зробити ранковий підйом максимально комфортним. Змініть звук будильника. Нехай поряд з ліжком висить затишний махровий халат, а на тумбочку лежать банан або шматочок шоколадки – навіть невелика винагорода за свій успіх дуже стимулює. Не потрібно різко схоплюватися з ліжка: можна дозволити собі кілька хвилин повалятися і насолодитися прекрасним ранком.
Гімнастика, заняття йогою, пробіжки та інші фізичні вправи дозволяють завжди бути в тонусі. Це не означає, що потрібно з лежні перетворюватися на фаната декількох видів спорту: все добре в міру. Зате 15-20 хвилин ранкової зарядки добре допомагають підбадьоритися, і вставати стане набагато легше.
Змінити звичний режим за кілька днів навряд чи вийде, та це й не корисно для організму. Набагато ефективніше виробити свою систему: наприклад, поставити мету щодня прокидатися на десять хвилин раніше. Якщо проспали – нічого страшного, організму теж потрібен час, щоб налаштуватися.
Після пробудження корисно зробити кілька вправ. Насамперед треба потягтися, роблячи вдихи та видихи та витягуючи хребет. Після цього добре помасажувати обличчя, щоб активізувати кровообіг.
І ще одна порада: ходіть вранці босоніж. Деякі вважають, що так можна позбутися електромагнітної енергії, що накопичилася за ніч.
Вас також може зацікавити:
Джерело: podushka.com.ua
Жителів одеського мікрорайону Черемушки не на жарт злякала змія, яку місцеві жителі виявили на дереві… Read More
Сьогодні, у День працівника соціальної сфери України, «Одеське життя» розповідає, хто такі соцпрацівники, яку вони… Read More
Цього недільного дня, 3 листопада 2024 року, в Україні відзначають День інженерних військ – професійне… Read More
Через війну багато людей були змушені залишити свої будинки і переїхати до безпечніших регіонів. На… Read More
Усіх із добрим ранком! І дня недільного вам виключно легкого, приємного і позитивного! А щоб… Read More
3 листопада 2024 року в Україні поздоровляють захисників, які служать в інженерних, ракетних військах та… Read More