Статті

Як купити квартиру в новобудові за договором перепоступки?

Квартиру в новобудові можна купити в різний спосіб. Один із популярних методів - це договір перепоступки. За оцінками експертів, в Україні близько 20% квартир на «первинці» продають саме в такий спосіб.

Давайте розберемося, що таке перепоступка майнових прав на квартиру в новобудові.

Що таке договір перепоступки?

Це один зі способів купівлі нерухомості на первинному ринку. Тільки купують не саму квартиру, а права та обов’язки інвестора. Укладають при цьому договір перепоступки прав.

Схема працює в такий спосіб. Інвестори купують квартири у забудовника на етапі «котловану». У цей момент ціни найнижчі. Коли настає час здачі новобудови в експлуатацію, вони перепродують квадратні метри з націнкою 25-30%. По суті відбувається передача прав від первинного інвестора до вторинного.

Як оформити перепоступку квартири?

Насамперед слід отримати згоду забудовника. У перепоступці беруть участь три сторони: первинний інвестор, забудовник та вторинний інвестор. Іноді стороною договору виступає банк.

За договором перепоступки всі права та обов’язки на об’єкт інвестицій (квартиру) переходять до вторинного інвестора. Це означає, що перед підписанням перепоступки слід уважно вивчити основний договір і такі моменти:

  • наявність у забудовника необхідних документів на землю
  • цільове призначення ділянки
  • містобудівні умови та обмеження
  • дозвіл на будівництво
  • дотримання термінів будівництва

Обов’язково перевірте забудовника на відсутність судових розглядів, чи не запущено процедуру банкрутства. Якщо інвестор одружений, необхідно отримати згоду подружжя на перепоступку, інакше договір можуть анулювати.

Договір перепоступки краще укладати у нотаріуса. Після всіх процедур у нового покупця має бути на руках підписаний договір перепоступки, нотаріально засвідчена копія основного договору та свідоцтво про всі фінансові розрахунки між сторонами.

Стаття на тему: Прием квартиры в новостройке — инструкция для владельцев

Скільки коштуватиме квартира за перепоступкою?

Більшість забудовників беруть комісію за перепоступку від 2 до 6%. Мотивують це тим, що роботу щодо зміни інвестора, а також зміни у реєстрах, потрібно оплачувати. Комісія прописана в умовах договору, і її має сплачувати покупець.

Що стосується податків, то вони такі самі, як при звичайній покупці квартири. Первинний інвестор має сплатити 5% податку на прибуток та 1,5% військового збору. Покупець сплачує 1% до Пенсійного фонду.


Читайте також: Проверка договора с застройщиком — на что обратить внимание при покупке квартиры

Фото: Unsplash

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Статті

Чому соцвиплати затримують і куди звертатися?

Гроші від держави для малозабезпечених не завжди надходять вчасно. Причина – насамперед фінансують оборону, а… Read More

20-05-2025 в 22:59
  • Новини

Трамвай №7 в Одесі тимчасово припинить роботу: чим його замінять

Із завтрашнього дня, 21 травня 2025 року, одеський трамвай №7 тимчасово припиняє роботу на час… Read More

20-05-2025 в 21:50
  • Новини

Спокій перед грозою? Яким буде 21 травня в Одесі

Завтра, у середу, 21 травня 2025 року, в Одесі та Одеській області істотних опадів синоптики… Read More

20-05-2025 в 20:32
  • Новини

З 6 по 8 червня в Одесі відбудеться найбільша книжкова подія року

Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» пройде ювілейний 25-й раз. Цього разу подію приймуть Одеса… Read More

20-05-2025 в 19:29
  • Новини

Одеса та Гейдельберг стали містами-партнерами (відео)

Одеса встановила партнерські відносини із німецьким містом Гейдельбергом. Така угода була укладена днями у рамках… Read More

20-05-2025 в 18:39
  • Статті

Виклики одеської маршрутки: як не випасти із салону, впізнати щипача і проїхати безкоштовно

Про одеські маршрутки пасажири здебільшого говорять з обуренням. Проте продовжують ними користуватися, сплачуючи за проїзд… Read More

20-05-2025 в 17:33