Квартиру в новобудові можна купити в різний спосіб. Один із популярних методів - це договір перепоступки. За оцінками експертів, в Україні близько 20% квартир на «первинці» продають саме в такий спосіб.
Давайте розберемося, що таке перепоступка майнових прав на квартиру в новобудові.
Це один зі способів купівлі нерухомості на первинному ринку. Тільки купують не саму квартиру, а права та обов’язки інвестора. Укладають при цьому договір перепоступки прав.
Схема працює в такий спосіб. Інвестори купують квартири у забудовника на етапі «котловану». У цей момент ціни найнижчі. Коли настає час здачі новобудови в експлуатацію, вони перепродують квадратні метри з націнкою 25-30%. По суті відбувається передача прав від первинного інвестора до вторинного.
Насамперед слід отримати згоду забудовника. У перепоступці беруть участь три сторони: первинний інвестор, забудовник та вторинний інвестор. Іноді стороною договору виступає банк.
За договором перепоступки всі права та обов’язки на об’єкт інвестицій (квартиру) переходять до вторинного інвестора. Це означає, що перед підписанням перепоступки слід уважно вивчити основний договір і такі моменти:
Обов’язково перевірте забудовника на відсутність судових розглядів, чи не запущено процедуру банкрутства. Якщо інвестор одружений, необхідно отримати згоду подружжя на перепоступку, інакше договір можуть анулювати.
Договір перепоступки краще укладати у нотаріуса. Після всіх процедур у нового покупця має бути на руках підписаний договір перепоступки, нотаріально засвідчена копія основного договору та свідоцтво про всі фінансові розрахунки між сторонами.
Стаття на тему: Прием квартиры в новостройке — инструкция для владельцев
Більшість забудовників беруть комісію за перепоступку від 2 до 6%. Мотивують це тим, що роботу щодо зміни інвестора, а також зміни у реєстрах, потрібно оплачувати. Комісія прописана в умовах договору, і її має сплачувати покупець.
Що стосується податків, то вони такі самі, як при звичайній покупці квартири. Первинний інвестор має сплатити 5% податку на прибуток та 1,5% військового збору. Покупець сплачує 1% до Пенсійного фонду.
Читайте також: Проверка договора с застройщиком — на что обратить внимание при покупке квартиры
Фото: Unsplash
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More
Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More
В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More