28 липня в Україні відзначають День хрещення Київської Русі. «Одеське життя» розказує, що означає це свято та як його у своїх цілях використовує росія.
Більшість істориків вважають, що Русь прийняла хрещення в 988 році. Тоді князь Володимир Великий прийняв християнство на території сучасного Севастополя, який тоді називали Корсунь.
До 30 років князь Володимир був язичником, але згодом зрозумів, що прийняття християнства допоможе зміцненню зв’язків з європейськими країнами. Це «вікно в Європу» дало поштовх для стрімкого розвитку країни. Саме після хрещення поширилася кирилиця і з’явилися перші письмові пам’ятки.
Хрещення Київської Русі розпочалося з Києва. Мешканців столиці масово охрестили у місці впадання річки Почайни у Дніпро. Бабуся Володимира Великого княгиня Ольга стала першим правителем Русі, який прийняв християнство. Після Києва православ’я прийняли інші міста.
У 2023 році виповнюється 1035 років Хрещення Руси. Цей пам’ятний день відзначають 28 липня, але так було не завжди. Вперше хрещення Київської Русі почали святкувати згідно з указом Віктора Ющенка від 25 липня 2008 року. У цю дату віряни також вшановують пам’ять рівноапостольного князя Володимира, а з 2022 року в Україні цей день став ще й Днем Української Державності.
Але незабаром дату святкування Хрещення Русі буде змінено. Через календарну реформу ПЦУ наступного року це свято перенесеться на 15 липня.
Зараз хрещення Русі є яскравою ілюстрацією однієї з «битв за ідентичність». Москва дуже активно працює над тим, аби довести, що це свято «триєдиної держави», тобто «братських народів». Ще у 2008 році на Майдані майбутній патріарх Кирило сказав: «Свята купіль Хрещення народила чудовий народ, до якого ми належимо. Росія, Україна, Білорусь — це все є свята Русь».
У 2013 році під час святкування Хрещення у Криму Янукович заявив, що Хрещення є святом «єднання російського та українського народів». Але після цього, як ми всі знаємо, сталася анексія півострова.
Навіть зараз Москва продовжує використовувати День Хрещення Київської Русі у своїй пропаганді. За даними опозиційних ЗМІ росії, у 2023 році пропагандистам рф наказали називати хрещення Русі «ключовим поворотом російської історії» та стверджувати, що «спільна віра» дозволила «східнослов’янським племенам» стати «єдиним народом», а влада Києва є «віровідступницьким режимом».
Але вкрасти це свято, як і нашу незалежність, у росії не вийде.
Читайте також:
28 липня – День хрещення Київської Русі
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More
У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More